Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 5 évesnek hogy lehet kiszívni...

5 évesnek hogy lehet kiszívni az orrát?

Figyelt kérdés
Jól lebetegedett, orvos azt tanácsolta szívjuk le neki. Igen ám, de rettentően utálja, le kell teperni, küzdelem az egész. Több emberes feladat. Ordít, visít, rugdos, tépi ki a szívót a kezemből. Valaki hasonló cipőben járt?

2020. dec. 30. 12:56
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
89%
Hagyjátok, hagy csinálja ő. Kezdjetek el játszani, hogy körbe adjátok (higiéniéra ügyelve azért nyilván) és nevessetek azon hogy milyen vicces érzés, lássa azt hogy nektek sem fáj. Utána hátha már csinálja magának is. 5 évesen már nem olyan kicsi, hogy ne értse hogy jobb lesz neki tőle. Valószínűleg rossz élménye kötődik hozzá vagy fél mert hangos.
2020. dec. 30. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
85%
Ne haragudj, de ennyi idős korára már ki kéne tudni fújni zsepibe. Tiltakozni mindenképpen fog az orrszívó ellen, lehet hogy itt az ideje rábeszélni a zsebkendőre. Egy ekkora gyereknek az erőszakos lefogás már komoly trauma is lehet.
2020. dec. 30. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
39%
Öcsémnél ugyan ez. Túl kell élni a beteges időszakot
2020. dec. 30. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

Tudja fújni, de kevés. Nem tudja olyan erővel.

Próbáltuk már úgy hogy mi is úgy teszünk mintha magunknak csinálnánk, nevetgélünk, addig minden ok amíg nem ő következik. :(

2020. dec. 30. 13:11
 5/18 anonim ***** válasza:
16%
Nevetgéltek, miközben az 5 éves nem tudja kifújni. Orvos szerint szívjátok ki. 5 évesnek. Minden amit írsz teljesen életszerűtlen. Mintha egy tini írta volna ki ezt a sok zöldséget.
2020. dec. 30. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

Azelőtt nevetgélünk, mielőtt szívnánk neki, hogy kevésbé féljen.

Szerintem nem csak a mi orvosunk tanácsolja hogy szívjuk ha kevés a fújás. Miért lenne életszerűtlen? Ha nem tudsz segíteni akkor inkabb ne írj.

2020. dec. 30. 13:21
 7/18 anonim ***** válasza:
67%
Azért egy ekkora gyerek egy ilyen hülyeségért ekkora hisztit...
2020. dec. 30. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Hát, hiszti ide vagy oda valamilyen szinten meg tudom érteni az összes gyereket aki utálja. Én is utáltam hogy őszinte legyek.
2020. dec. 30. 13:26
 9/18 anonim ***** válasza:
77%
5 évesnek évek óta tudnia kéne kifújnia az orrát. Dugulás van, orrspray, fújás. Nem 5 hónapos.
2020. dec. 30. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
72%

Ugyan.... Egy 5 éves gyerek nem tud erőt vinni a fújásba.

Persze, kifújja, de az általában nem sokat ér.


Szerencsére az én lányom mostanra megértette, hogy kell az orrszívás. Már ő szól, hogy szívjuk ki, és ő rakja össze, meg veszi le a Sterimar kupakját. :) 4.5 éves.

De kisebb korában ő is utálta.

2020. dec. 30. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!