Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 4 éves gyerek horror jelenetet...

4 éves gyerek horror jelenetet látott, mit lehet tenni, hogy hamar kiheverje a látottakat?

Figyelt kérdés
Véletlenül történt, bejött a 4 éves lányom és nem láttuk/vettük észre és meglátott 1-2 nagyon ijesztő jelenetet. Nem sírt, nem ijedt meg, semmit sem csinált csak egyszerűen nézte az ajtóból, majd egyszer normálisan megszólalt, hogy anya, ezt miért csinálta a szörny. Kérdeztem mennyit látott belőle, ahogy kivettem a szavaiból vagy 15 percig nézte... Azóta retteg ha egyedül marad valahol, szalad után, éjszakánként sírva kel (egyébként is borzasztóan rossz alvó). Keresgéltem neten is, de csak nagyobb gyerekekről szóló cikket találtam. Egyszer kijött belőle, hogy a szörnyek hol laknak, erre mondtam, hogy nagyon messze tőlünk de nem tudnak hozzánk jönni mert nem tudják hol lakunk és nincs autójuk, illetve még egy két kérdése volt, hogy a szörnyek miért ijesztenek, mondtam hogy csak megviccelnek megtréfálnak, hogy utána nevessünk, illetve mondta, hogy vannak szörnyek akik megviccelnek és vannak gonosz szörnyek akik a gyereket a földre vágják. Itt lefagytam, annyit tudtam mondani, hogy itt is csak tréfálnak, mint mikor apa felemelt téged egy picit és az ágyra ejtett, de az neked nem fájt csak picit megijedtél majd nevettél rajta. Nem tudom, hogy jókat mondtam-e egyáltalán vagy mégrosszabat csináltam ezzel? Olvastam, hogy az nem jó ha azt mondjuk a gyereknek, hogy nem létezik szörny vagy csak kitalálták, mert nem hiszik el és egyedül maradnak a félelmeikkel. Nagyjából 2 hete történt ez a horror filmes eset, azóta fél, sokszor mikor megkérdezem, hogy miért nem maradsz egyedül a szobában azt mondja hogy félek egyedül, én: mitől félsz, gyerek: nemtudom. Szó szerint síró görcsöt kap a gyerek ha azt mondom neki, hogy maradj a szobádban 5 percre és próbálj aludni egyedül, de visszajövök nemsoká, ilyenkor lenyugtatni is nehéz. Kérlek segítsetek mit tegyek?? Jókat mondtam egyáltalán a kérdéseire? Köszönöm, egy kétségbe esett anya.

2021. jan. 13. 00:46
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%

Kizárt, hogy a gyerek 15 percig úgy legyen ott a szobátokban, hogy azt ti ne vegyétek észre!

Én biztos, hogy azt mondtam volna neki, hogy nincs szörny, az csak egy film volt, kitaláció. Merthogy az az igazság.

Most épp a szörnytől fél, de bármi mástól is félhetne, egyszerűen szorongó korban van, ha méhecske keringett volna körülötte, akkor attól félne. Én egy kutyát ábrázoló gobleintől féltem ennyi idős koromban, mert farkasnak néztem. Amíg fél, addig ne erőltesd az egyedül alvást, különben is kell egy kislámpa és résnyire nyitott ajtó. És este nyugalom, békés vagy vicces mese, ciróka.

2021. jan. 13. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%

Miért mondassz neki olyat, hogy vannak szörnyek?

Azt kéne mondani, hogy nem léteznek az csak számitógéppel csinált kitaláció.

2021. jan. 13. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:

Olvastam erről az interneten, hogy ha a gyerek szörnytől fél csak rosszabbat teszünk vele ha azt mondjuk, hogy nem létezik mert ők még nem tudják elhatárolni a mesében látott gonosz csúnya figurát, a szörnynek gondolt kitalációt amit mondjuk az oviban hallott a valóságtól, ők ezeket teljesen létező dolognak gondolják és egyedül maradnak a félelmeikkel ha azt mondjuk hogy márpedog ezek nem léteznek. Inkább az ő nyelvén magyarázva viccesnek kell mondani, trükkökkel elmagyarázni, hogy a szörnyek nem gonoszak. Ezeket az interneten utánaböngészett cikkekből olvastam. Lehet rosszat csináltam, hogy ezeket mondtam, nem tudom... De most akkor meg hogyan mondjam hogy nem léteznek ha előtte már másképp magyaráztam? Ne zavarjam össze szerencsétlen lányomat...

Első, a szoba ajtó teljesen nyitva van, távolabb fel van gyújtva a villany, és az ő szobájában is van színes vidám éjjeli fény amit ő választott ki, jókedvűen telenek az esték ha a közvetlen közelünkben van addig amíg nem mondom, hogy gyere menjünk aludni, akkor sírás van egy darabig (ez ezelőtt is így volt, eddig is volt szörny csak nem ekkora mértékben) illetve mindig altatom, együtt alszunk el és ha felkel éjszaka átjön hozzánk az ágyba és ott alszik tovább (ez is így volt ezelőtt, csak nem sírt mikor felkelt most viszont igen). Nem aludt el soha egyedül, mindig altattuk.

2021. jan. 13. 01:47
 4/19 anonim ***** válasza:
95%
Fogsz egy permetezőfejet (ezt az izét, amiből olajat, vagy vasaláskor vizet lehet permetezni), megtöltöd vízzel, és elmeséled a lányodnak, hogy ez hat a szörnyek ellen. Ha egyedül akarod hagyni a szobában, akkor preventíven bespriccelsz minden sarokba és az ágy alá, aztán a permetezőt lerakod a lányod mellé.
2021. jan. 13. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:

Próbáltam. Megvan a permetező, sőt illatosított vízzel. Eljátszuk ugyanezt. Most leírom a párbeszédet:

Én:Érzed a jó illatot?

Gyerek:Igen

Én:Na képzeld ezt a tanító néni (ő a nagy példakép, hős) adta, és a vicces szörnyek utálják, elmenekülnek tőle és még a jó messzire kikerülik, úgy, hogy még meg se látnak.

Gyerek: de jó. Fújhatok én is és magamra is?

Én:persze

Jóval később mondom, hogy átmegyek tesóhoz adni jó éjt puszit de azonnal jövök vissza.

Nem szól semmit jobb esetben, majd ha kimentem a szobából sírva rohan utánam és ordítja, hogy anya.

Komolyan mondom, hogy pisszenés nélkül nézett végig legalább egy nagyon ijesztő jelenetet, majd teljesen higgadtan kérdezett, amikor meghallottuk, hogy ott van, különben hogyan tudta volna mondani, hogy mi történt a filmben? Ami tényleg úgy volt (a földre hajított gyerek)

2021. jan. 13. 02:07
 6/19 anonim válasza:
85%

Szerintem nem feltétlenül megoldás tagadni, és azt mondani neki, hogy nem léteznek ezek a "szörnyek", csak kitalálták az egészet.

Persze, anyukám is ezt csinálta(láttam valami ijesztő mesét, és ő valahogy úgy reagálta le, mintha valami ordatlan butaságot mondtam volna:D és ez nekem segített, mert valamiért ezért is butaságnak gondoltam:)). De akkor már lehettem talán első, második osztályos...de az én félelmem később még tuti vissza köszöntek néha...aztán korral elmúltak:)

Viszont lányod még kicsike, ezek még nagyon valós félelmek számára,ilyen korban.

Szerintem, ha mesélsz neki arról, hogy te is féltél tőlük, átélted ugyanezt, de rájöttél, hogy nem szeretnének rosszat. Esetleg vegyél neki egy plüsst(vannak direkt "álomőrző plüssök" is, majd esetleg keress rá😊), aki "mellette lesz és vigyáz rá". Az éjjeli fény is sokat segíthet, ha még nincs neki, szerintem:)

Esetleg kikérheted a véleményét, hogy lenne-e valami, ami miatt jobban érezné magát, hogy lássa, komolyan veszed.

Nézzétek meg együtt a Szörny RT. - t, hogy azzal is tudja asszociálni a szörnyeket, hátha segít:)

Ide csatolok pár linket, hátha még nem láttad és segít:


[link]


[link]


[link]


(ez angol, de ezt tartom a leghasznosabbnak. Min. 30 módszert felsorol arra, tapasztalatból, hogy hogyan űzzük el ezeket a félelmeket😊 ha nem tudjátok lefordítani, nem megy az angol, nyugodtan írj privátban és lefordítom💞)

2021. jan. 13. 02:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
93%
Nézzétek meg a szörny RT-t, hátha megbarátkozik a szörnyekkel.
2021. jan. 13. 05:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%
Esetleg van kutyátok/macskátok? Ha van, mondhatod neki hogy az állatok megvédik őt a gonosz szörnyektől.
2021. jan. 13. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
88%
Szörny Rt tényleg jó ötlet, film elmagyarázza gyerekeknek is mik a szörnyek és miért ijesztegetnek.
2021. jan. 13. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
84%
De miért kell mondanai hogy vannak szörnyek? Akkor örökké félni fog, sztem ez hiba volt. Az én lányom zombiktol felt,de elmagyarázzuk hogy csak a filmekben van és számítógéppel rajzolják őket. Szerintem ez megnyugvás volt neki.
2021. jan. 13. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!