Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » 4 éves gyerek véleménye az...

4 éves gyerek véleménye az ovónéniről. Szerintetek ez normális?

Figyelt kérdés

A gyerekem normális, csak a véleményetekre vagyok kiváncsi!

Megkérdeztem 4 éves gyerekemet ki a kedvenc óvónénije. Közli, a "Rita néni mert ő annyira aranyos és kedves." "De a Rita néni nem a ti csoportotokban van",mondom neki. "Ja, hát akkor az én csoportomból a Mariann néni." Hát ezen elgondolkodtam, mert egy búvalbélelt, szinte sosem mosolygó 45 körüli hölgy. Csodálkoztam:"Mariann néni? Miért ő?" Válasz (ezt kellene véleményzni): "Mert ő fegyelmez!" -mondta a 4 éves gyerek. Csak értelmes válaszokat, megjegyzéseket szeretnék! Köszönöm!


2015. jún. 10. 09:13
 1/9 anonim ***** válasza:
83%
Jópofa kisgyerek! :DDD Nekem tetszik a válasza! Lehet, hogy már ő is érzi, hogy az anarchia nem visz sokra... :)
2015. jún. 10. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Én arra gondolnék, hogy sok a rendetlen-hangoskodó gyerkőc, ami esetleg zavarja a kislányodat, s ez az óvónéni rájuk szól, és akkor csend-rend van... és tudnak arra figyelni a gyerekek amire szeretnének...
2015. jún. 10. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
96%
Lehet, hogy más szülők beszélgetéséből kihallotta ezt a szót Mariann nénivel kapcsolatban és megjegyezte. Tényleg kicsit felnőttes, de aranyos. :)
2015. jún. 10. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Kisfiam van. :))) 29 en vannak a csoportban, igen hangosak, jól látod. De a Mariann néni kezdettől ki volt élezve a gyerekemre. Soha egy jó szót nem mondott róla. Fiam 4 éves korához képest túl okos, rettentő sokat beszél,mindenről van értelmes véleménye. Ez amúgy az óvónéniknek nem tetszett.
2015. jún. 10. 09:33
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Azért, mert a gyerekek szeretik a határozott irányvonalakat.

Az iskolában, ahol napközis vagyok, tavaly fogalmazást kellett írni a kedvenc tanárról. A 3. osztályos gyerekek a szigorú, határozott tanítóról írtak többségében.


Beszélgettünk erről a napköziben, mondták, hogy nem baj, ha kiabál Andi néni, szeretjük őt:)

2015. jún. 10. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Bármilyen hihetetlen a gyerekek szeretik, ha keretek közé "szorítják" őket, mert az biztonságérzetet ad.
2015. jún. 10. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
78%
Négyéves esetén én is arra tippelnék, mástól hallott valami ilyesmit.
2015. jún. 10. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
igy igaz,jó,ha tudják a határokat.és szerintem nekik is biztonságot ad.egyébként gondold el,te melyik tanárodat szeretted?melyik maradt meg az emlékezetetben sokáig?akinél csend volt,fegyelem,követelt,de nagyon szerette a gyerekeket.
2015. jún. 10. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nálunk a régi oviba a kisfiamnak is nekem is a szigorubb ovonéni volt szimpatikusabb. Miért? Mert neki arra van szüksége. Először mondta, hogy másik ovonéni kedves aranyos. Aztán rájött, hogy másik ovonéni hiába aranyos, ha nem tud a sarkára állni :D a mostani oviba pedig: mindenkit szeret kivétel nélkül. Mert mki kedves aranyos és a sarkára tud állni :)
2015. júl. 16. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!