Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Anyukák,ti hogy tudtok tanulni...

Anyukák,ti hogy tudtok tanulni a gyerekeitekkel?

Figyelt kérdés

8 éves a kislányom,másodikos.

Egyszerűen kivagyok idegileg..az osztályfőnök szerint semmi baj nincs a gyerekemmel a suliban..otthon viszont katasztrófa és nincs már idegem hozzá..kivagyok..

Nem napközis,mert nem bírta. Így itthon csináljuk a házit,de borzalmas..állandóan sír,dobálózik,visszabeszél,hisztizik...van mikor a feladatot sem csinálja meg órán,hogy nincs ideje rá..

Már begyűjtött két kettest,holott gyakorlunk folyamatosan..de nem érdekli..mintha a falnak beszélnék..angolból is egyszerűen nem képes 8 szót megtanulni másfélóra alatt..nézi,de nem olvassa..

Állandóan megsajnálom,mert már néha tényleg úgy beszélek vele,hogy szégyenlem magam,de mi a fenét kezdjek? Egyedül nevelem amúgy..

Más hogy csinálja?? Adjatok ötleteket!

Amikor próbálom normálisan elmagyarázni neki mit miért kell annyit nyög be..befejezted vagy mondod még?

Azért vannak jó napjai is amikor meg tünemény..segít a háztartásba,önállósodik..de a tanulás borzalmas vele..és nem tudom mégis mit csináljak másképp? :(


2021. jan. 19. 20:55
 1/9 anonim ***** válasza:
91%

Én leírom neked, hogy nálunk hogy megy, le is pontozhatsz.

Az én lányom is másodikos. Magától és önállóan megcsinálja. Mindent.

2021. jan. 19. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Dehogy pontozlak le,jó neked..mégis hogy csinálod hohy veszed rá?? Én már kivagyok teljesen.. :(
2021. jan. 19. 21:04
 3/9 anonim ***** válasza:
82%

Valakitől tanulta ezt a beszédet, nem gondolod? Tanítótól kérjél tanácsot, ő tud nevelési tanácsadóhoz irányítani a viselkedési és tanulási nehézségekkel és neked is segíthet. Figyelemzavart okozhat étel intolerancia (tej, glutén), vagy helytelen táplálkozás (sok cukor).

A házit egyedül kell megcsinálnia, napköziben sem közös munka van. Te csak ellenőrzöd amikor elkészült.

Az angollal mi a baj? Csak a szótanulás? Próbáljatok szókártyát, meséltesd el vele hogyan tanulták az órán, idézze fel. Nem tudom amúgy 2. osztályban minek az angol, mikor magyarul is alig olvasnak még. Tényleg, az olvasással nincs gondja?

2021. jan. 19. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Az olvasás szuper neki,nem is volt vele gond elsőben sem. Az írás is jó. Amit meg kell tanulni azzal van baj,egyszerűen nem érdekli és hiába olvastatom vele vagy én olvasom neki,nem figyel oda..egyik fülén be másikon ki..a matek szintén egy olyan,hogy keveri a dolgokat pedig tudja tudom hogy tudja,mert itthon pl ment neki,de mégis 2-est hozott haza kétszer is..vagy pl az ábc is itthon videóra is felvettem kétszer..hibátlanul tudta..a suliban karikát kapott rá.. felhívtam a tanárt azt mondta felelteti újra..akkor csillag lett neki..

De egy verset is úgy tanulunk meg hogy megy a hiszti,dobálózás,sírás.. katasztrófa.. Ha valami nem megy neki elsőre onnantól nem érdekli..hiába mondom neki hogy nem mehet minden elsőre..azért kell gyakorolni..de áhh falnak is beszélhetek..nem érti meg.. Az angollal is csak annyi hogy tanulni kell és nem megy egyszeri elolvasásra ugye onnantól mintha a falat nézné..

A tanár szerint belépett a kiskamasz korba nagyon korán..és a suliban sem érzi jól magát mert egy barátnő van akivel egy szinten vannak most,a többiek még játékosak..ők már nem.

2021. jan. 19. 21:42
 5/9 A kérdező kommentje:

Komolyan volt mikor a fejemet vertem már a füzetével annyira kiakadtam...lehet nekem kéne már elmenni pszichológushoz írjon fel nyugtatót.. 😅

Komolyan én nem értem más hogy a fenébe bírja 3 gyerekkel..le a kalappal előttük!!!

2021. jan. 19. 21:45
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem mindegy, hogy nehezen megy neki, vagy szimplán ellenkezik. A tanító szerint nincs gond, oké, de mennyit tanultok azért, hogy ne legyen gond?

Tisztázd vele, hogy vagy napközi, vagy otthoni tanulás Veled. ;) És őszintén beszéljétek meg, mi a nehéz, mit nem szeret, hogyan lenne jobb.

2021. jan. 19. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Leül és addig nem csinálhat semmit, amíg készen nincs. 2x lekéste a vacsorát is, aztán megtanulta, hogy vagy iparkodik, vagy erről fog szólni az egész napja. Érdekes, azóta 30 percnél nem több a házi.
2021. jan. 19. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia, a fiam másodikos,8 éves. Órák után elhozom, mert néhány különóra miatt már nem volt energiája itthon a háziját befejezni, olvasnást, irást gyakorolni napközi után. Enyhe figyelemzavaros, emiatt járunk tornázni is heti 2x, úgy látom segit. Tejmentesen étkezik, édesség van, de módjával.

A lényeg hogy mindennap ugyanúgy történjenek a dolgok: Hazajön a suliból átöltözik és leül ebédelni. Előszedjük a táskájából a könyveit (már amit hazahozott), megnézzük miből van házi, mit kell olvasni - akkor látom mennyit fog irni, közlöm vele hogy az írás gyakorlóban még mennyit fog irni (ekkor ellenkezés), valamelyik boltban vásárolt munkafüzetben ő választhatja ki a feladatot (most a témazáróra készültün ly,j, elválasztás, abc), van hogy szövegértés a plusz feladat.

Amikor kellően kivan már hogy még mennyit kell tanulni, kifaragtatom a ceruzáit, majd elküldöm szaladni 2-3 kört a nappaliban. AMikor kevéslem a házit, egyeztetek a szintén otthon tanuló szülőkkel hogy náluk is csak ennyi a házi? kiderül hogy vagy náluk vagy nálunk van hiba...

Tárgyanként csinálja az írásbelit, szobájában is csinálhatja, de nem szereti, inkább a konyhában. Amikor az egyikkel végzett én átnézem javitom. Ha végzett a másikkal visszaadom az előzőt javításra, megbeszéljük. Ilyenkor fut megint 2-3 kört a nappaliban, iszik egy kicsit. A végére marad az olvasás a könyvből 2-3x ismétli, közte pici szünet, majd a szinezős feladat.

Úgy végez két óra alatt, hogy plusz feladatot kap, közben szaladgálhat, olvas, és a hibáit megbeszéljük, kijavitjuk.

Sajnos a napköziben gyakran felirták a táblára a megoldást vagy a tanitónéni lediktáta nekik, mert olyan nagy mennyiséget adott a délelőttös házit, hogy tényleg képtelenség megcsinálni 50 perc alatt az irásbelit. Akkor döntöttem úgy hogy hazajön órák után mikor rendszerint láttam a jó megoldásokat a füzetben, de nem értette a feladatokat...Fontos hogy az feladat szövegét ő olvassa, értelmezze, volt hogy egy szöveget 15 percig olvastunk, fontos mert dogában sem a tanitó néni olvassa, értelmezi

2021. jan. 20. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Soha nem szabad negatívan mert megutálja a sulit tanulást.

Én pl akkor fordultam gyorsan amikor magoltuk az idegen szavakat és totálisan kicsinált hogy elmondok 3 szót és kèptelen visszaismételni dacol minden baja van, írásgyakorlàsnál leejti "véletlen" a ceruzát vagy neki áll radirozni és egyetlen sort végigírni fél óra pokollal ér fel.(de persze lehet fáradt is a kicsi nem kicsit már olyankor).


Sètáltam egy kört a szobàban f3l alà mint egy "őrült", hogy ezt nem hiszem el!, kicsinàlt, kész, nem bírom.


És valahonnan a semmiből átkattant bennem valami.


A szavakat elkezdtük mutogatva, mozgással egybekötve, hangutánozva tanulni, az írásnál meg jutalmazással, ha vègig ír egy sort megállás nèlkül, akkor a kabalája fejen ugràl örömében a sor végén, ha megàllt közben akkor hátra fordul, és nem tetszett neki, vagy minden sor végèn hallgatunk egy derekdalból egy részletet, (10sec kb), es így tovább kreativkodva.

Közben meg drukkol a kabala, hogy ne állj meg menni fog sikerülni fog végig írni.


Állandóan pozitív lègkörbe ágyazom mert natur önmaga a tanulás különben pokol és abszolut hatástalan.


Ez nálunk 6 évesnèl.

8-nál annyiban különbözhet csak a dolog hogy màssal lehet motiválni gondolom.

2021. jan. 24. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!