Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Engedi ugyan valaha levágni a...

Engedi ugyan valaha levágni a körmét?

Figyelt kérdés

A 2 éves lányom kezéről a körmöket nem tudjuk szinte levágni. A lábán engedi nagyjából, ott nem üvölt.

De a kezénél valami eszméletlen, meg sem fogom az ujját, de már üvölt olyan szinten, hogy az arca vörös de még a fejbőre is, kidagadnak az erei, a nyála folyik, a könnye folyik, magánkívül van, alig kap levegőt, szinte elájul, habos nyál jön a szájából, rúg, megfeszíti magát, ha tud elmenekül és beül a szekrény mögé. Nem értem miért.

Próbáltunk már mindent: próbáltam csipesszel, próbáltam ollóval, próbáltam úgy hogy előtte levágtam én is az enyémet, levágtam az apjáét, levágtuk a plüsseinek a körmét, mondtam neki hogy manikűrözzünk, oda hozok szetteket, kis krémet stb érdeklődő is, de amint az ujját megfogom már kezdődik. Próbáltuk úgy hogy apa fogja, úgy sem, közben mondókázunk, berakunk neki kedvenc videót zenét mesét úgy sem, próbáltuk hogy nasizzon közben, csak majdnem megfulladt. Elmondjuk neki szépen, hogy azt muszáj, stb hiába. Egyszerűen sehogy. Próbáltam álmában, felébredt. Éjszaka nem tudom, mert nem látok sötétben, nappali alvásnál meg felébredt rá.

Kezdünk kifogyni az ötletekből. Van itt valaki akinél szintén ez volt?


2021. jan. 20. 14:02
 1/10 A kérdező kommentje:

Köszi szépen, épp azért kértem tanácsot, hogy hogyan.

Mire gondolsz? Verjem meg? Persze, akkor majd biztos hagyni fogja..

Nem hiszek abba, hogy azzal kell megoldani bármit is..


Semmi mással nincs ilyen gondunk: haját szépen mossa, engedi fésülni,gumizni, öltözéssel sincs gond, fürdéssel sem, lábkörmével sem, semmivel, ez az egyetlen problémás dolog.. Nem hiszem hogy neveletlenség kérdése.

2021. jan. 20. 14:06
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha megkérdezed, hogy miért nem engedi akkor mit mond?
2021. jan. 20. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Vagy semmit, vagy azt, hogy fáj fáj


De nem tudom hogy fájhat e, nem vágom neki durván, és sosem volt olyan eset, vagyis nem rémlik, hogy fájdalmasan vágtam volna neki.

2021. jan. 20. 14:07
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Én bohóckodva csinálom. Még csak 14 hónapos, de a korának megfelelően próbálom vele megszerettetni a dolgot, és működik. Most mondókákkal vágom le. "Ez a malac piacra megy, vagy: "Ez elment cseresznyét szedni"... És egyenként megpuszilgatom az ujjait, vagy valami vicces grimaszt adok minden egyes ujjacskánál. Később szerepjátékkal fogok próbálkozni, ha már az is érdekli. A lábainál viszont meg vagyok lőve, ezek a praktikák nem jönnek be, oda apja is kell lefogni :D
2021. jan. 20. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk valamikor ilyenkor kezdte el sírás nélkül hagyni.Rengeteget magyaráztam neki, hogy le kell vágni, mert ha nem vágjuk le beszakad és az nagyon fáj.Sokszor elmondtam neki azt is, hogy ez nem fáj, ezt muszáj megcsinálni, hogy a piszok ne tudjon bemenni alá meg ilyenek.Próbáld neki megmagyarázni.Nem baj ha nem érti meg eleinte, de minden körömvágás előtt hozd szóba neki és előbb-utóbb szerintem beérik nála amit mondasz.Addig kitartás:)
2021. jan. 20. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

#5 Akkoriban még nekünk is ment :( Kb olyan 18 hónapos kora óta csinálja ezt. Mi is így vágtuk neki, és hagyta is, aztán olyan 1.5 éves korában elkezdődött ez az üvöltés.


Olvastam olyasmit, hogy ez lehet olyan, mint sok gyereknél a kakigond, hogy ő még nem érti, hogy a körmét ha levágom visszanő, és nem veszti azt a "testrészét" úgymond, gyermekpszichológiai oldalon olvastam.


De a lábán meg hagyja, szóval érdekes, mert ha emiatt lenne, akkor szerintem ott sem hagyná.

2021. jan. 20. 14:18
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Emlékszem, én annak idején a lábamon nem hagytam, mert ,,fáj", közben csak fura volt, vagy nem is tudom már. Ötös és hatos válaszoló nagyon jó ötleteket ír, simán beválhatnak (ha mást nem, hosszabb távon).
2021. jan. 20. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk is ez van, de a fogmosás, hajmosással is, az én lányom is mindig azt mondja fáj, nem igaz nyilván, csak nem tudja kifejezni mi baja.

Az jutott eszembe, hogy volt egy pár hónap, amikor nem bömbölt fogmosásnál, az apja elkezdett elváltoztatott hangon bábozni a fogkefével, ő lett fogkefe úr és ez a baromság annyira bejött neki, hogy mosolyogva tátotta a száját. Csak leírtam, hátha bejön.

2021. jan. 20. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Persze, addig meg megy a jobb híján kézlefogós-ordítós móka. Vagy hagyod megnőni, aztán ha beszakad, kérni fogja.


Minden gyereknél más a kattanás, unokahúgomnál pl még 5 évesen is ordítós-hajmosás volt. :D De amikor le akarták vágni a haját, akkor is üvöltött, hogy ne.

2021. jan. 22. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Nálunk azóta is szenvedés :(
2021. nov. 16. 16:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!