Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Valaha akarok majd gyereket?...

Valaha akarok majd gyereket? Várjak az "érzésre"?

Figyelt kérdés

Már most is akarok valamilyen szinten, illetve akarom, hogy majd valamikor legyen, de ne most. Így tudom leírni amit érzek a dologgal kapcsolatban.


A páromnak van egy 3 és egy 5 éves lánya. Nagyon cukik, péntek délutántól vasárnap reggelig itt szoktak lenni nálunk. Szeretnek és én is szeretem őket, az apjukért meg teljesen odavannak.

Amikor itt vannak szívesen megyek velük, csinálunk mindig programokat, sosem ülünk itthon, ilyenkor mindig együtt vagyunk.


Most viszont itt voltak 2 hétig. Nincsen velük semmi baj, az anyjuk eszükbe sem jutott (ettől nagyon féltem, hogy sírás lesz, de semmi), minden tök jó volt, mentünk 1000 fele, reggeltől estig úton voltunk, nyaraltunk is pár napot, minden nap történt valami izgalmas. De megmondom őszintén, hogy az utolsó 3 napban már alig vártam, hogy vége legyen. Már untam, hogy a táskám mindennel tele volt dobálva, hogy állandóan figyeljek arra, hogy igyanak, hogy ne tudjunk enni egyszerre, mert az első, hogy a gyerek biztosan egyen, hogy akármi van, bármilyen fáradtak vagyunk, még este fürdetés ha hazaérünk, hogy én még aludnék, de ők már kelnek, állandó kéztörlés, fertőtlenítés. Egyszerűen állandóan volt mire figyelni, mindig volt mit csinálni. Szóval kicsit kifáradtam a végére.


Tudom, ez az anyaság, hogy mindig van dolgod. Megértem. De egy kicsit feszülté váltam a végére. Igaz, ebben tuti az is szerepet játszik, hogy én heti 5-6-szor járok fitness terembe és ez most ugye a sok program miatt elmaradt. A párom szerint ez extra fárasztó volt, mivel nem itthon ültünk, és saját gyereknél nyilván nem mindig mennék el itthonról, ráadásul szerinte a saját gyerekemről gondoskodni egy teljesen más érzés lenne.


Normális, hogy 2 hétben így kimerültem? 28 vagyok, nekem nem sürgős a dolog, igaz a párom 39, bár ő nem bánná, akár ha később lenne sem, de azért előkerült már párszor ez a téma, hogy legyen közös is. Nem tudom, hogy most azonnal akarom-e, nekem tökéletes, hogy heti másfél napra gyerekek vannak nálunk. De lehet, hogy talán most kellene, nem amikor már idősebb vagyok.



2017. aug. 8. 18:44
 1/3 anonim ***** válasza:

Hidd el a sajátoddal ilyenek nem fognak eszedbe jutni.

De persze amíg nem érzed teljesen úgy hogy "namostmár tényleg kell a baba" addig semmiképp ne válalj. Ráérsz még sokan 35-ön felül vállalják.

2017. aug. 8. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Szerintem sem kell neked még.
2017. aug. 9. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Teljesen más mikor a saját gyerekedet várod, 9 hónapig hordod, megszűlöd, és pici korától neveled,minden rezdüléséhez hozzászoksz, mint "készen kapni" 2 gyereket, akik már nem is picik.Érthető hogy kifáradsz, és meg akarsz felelni a párodnak is, hogy szereted és törődsz a gyerekeivel. Hát nem lehet könnyű feladat.Szerintem még pár évet várnod kéne emiatt is a saját gyerekkel, majd ha ez a 2 gyerek kicsit nagyobb lesz, és könnyebb lesz velük, és mikor pici babára vágytok mindketten.
2017. aug. 10. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!