Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit adjak 3 éves kisfiamnak...

Mit adjak 3 éves kisfiamnak alkalmi szorulásra?

Figyelt kérdés
Kisfiam 4 napja nem kakilt (sok csokit evett), ma beszéltem a védőnővel aki glicerines kúpot javasolt. Nincs valami kevésbé drasztikus módszer, amitől nem kezd őrjöngni? Egyszerűen lehetetlen beadni neki. Laevolac szirup, rostos lé, lekvár sajnos nem segített :(

2021. jan. 27. 19:47
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
87%

Húsleves, narancslé, lekvár...


Kakiljon feljebb emelt lábbal (sámli vagy bármilyen magasító a láb alá) - ez a testhelyzet segít, szóval ne lógjon a lába a wc-n.


Amit kerülj most: krumpli, alma, banán - ezek fogják a székletet.

2021. jan. 27. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2021. jan. 27. 20:00
 3/11 anonim ***** válasza:
72%

Gyerekkoromban ilyenkor mindig langyos (meleg, de nem forro) vízzel félig töltött bilire ültettek. A gőz lazítja a székletet. Egy probát megér.

Másik: reggel éhgyomorra langyos víz ivása. Hátha...

2021. jan. 27. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
62%
Házi karamella. Nővéremnek folyamatos szorulása volt gyerekkorban. Csak ez segített neki.
2021. jan. 27. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
68%

Szilvalekvár is jó, ha van otthon.

Illetve az én fiamnál a barack=fos, bár ő még kicsi.


Langyos vizet is ihat, gyerekkoromban azt mondták az segít.

Meleg fürdő után megpróbálni.

2021. jan. 27. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
41%
Szerintem adj még laevolac-ot az nem azonnal hat, lehet 1-2 nap is.
2021. jan. 27. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
74%
Az a baj, hogy hiaba lazitod a szekletet felulrol, ha pont a vege kemeny es emiatt nem tud kijonni. Ha holnap sem sikerul, akkor mindenkeppen glicerines kup, az fixen hat. Meg mindig kimeletesebb megoldas, mint a korhaz es a beontes.
2021. jan. 27. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
75%

Ez alulról van beszáradva. A védőnőnek igaza van. Kúp kell. Vagy a folyékony Laxaclean.


A kúp amúgy nem drasztikus. Gyógyszer. Akkor használjuk, ha szükséges. Egy 3 éves gyerek ezt már megérti.

Picit megsíkosítod a kúpot, fél másodperc alatt benyomod, összefogod a farpofáit 1 percre, és ennyi. Meg szólsz a gyereknek, hogy ne nyomja ki.


A drasztikus a beöntés lesz a kórházban, vagy a végbélrepedés.

Ahhoz képest a kúp semmi!!

2021. jan. 27. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Én a 4. napon kúpot adtam. Pár perc alatt megoldotta, és nem maradt meg rossz élmény (fájdalmas ürítés). Utána helyre is állt a rend, nem tartja vissza félelemből.
2021. jan. 27. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Kapott reggel kúpot és hálisten megoldódott a gond. Szép napot mindenkinek!
2021. jan. 28. 11:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!