Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Lenyelt egy sebtapaszt, lehet...

Lenyelt egy sebtapaszt, lehet baj?

Figyelt kérdés

2 éves lányom kiharcolta hogy a kezén levő pici sebre tegyünk egy olyan kis kerek sebtapaszt.

Aztán folyton lejött neki meg piszkálta, egyszer láttam hogy bekapja, mire odaértem hogy kivegyem a szájából már nem volt benne, gondolom lenyelte. Lehet valami baja, vagy kikakilja majd és ennyi?


2021. jan. 31. 16:35
 1/9 anonim ***** válasza:
89%
Nem tudom, nem sok ember gyereke nyelt le szerintem pont sebtapaszt. Figyeled a kakát, és majd kiderül. Pár nap alatt ki kell jönnie. Ha nem, akkor orvos.
2021. jan. 31. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Lehet baja tőle. De ez nem azt jelenti, hogy lesz is.
2021. jan. 31. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
29%
Mégis mi baja lenne? Kb a gyomorsav feloldja, az nem fém, és nem is szúrós.
2021. jan. 31. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Milyen bajt okozhat esetleg? :(
2021. jan. 31. 17:50
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
A gyomorsav se szed szét mindent. Bartos Cs. István cáfolja az elméletet, de ő szerintem marslakó :D
2021. jan. 31. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

5. A faxt cáfolja, állandóan bélférges a nyers hústól. :D

Egyébként a sebtapaszon van ragacs, meg egyébként is sztem műanyagból van. Figyeld a kakát, viselkedését, mást mi nem tudunk mondani.

2021. jan. 31. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Sajnos azóta sem volt még egyik kakiban sem benne, változást semmit nem tapasztaltam. Még várunk..
2021. febr. 2. 15:12
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Szeirntem okozhat bajt sajnos. Lett valtozas?
2021. febr. 3. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Nem, nem találtuk meg.

Gyereksebész ismerőssel beszéltem, azt mondta ilyennel nem is tudnak mit csinálni mert a röntgen ki sem mutatja, csak a fémtartalmú tárgyakat, pl hajcsat szög pénzérme.

Úgyhogy ilyen esetben semmit sem tudnak csinálni és ha nincs panasz akkor nem is kell.

Szerinte vagy kikakilta és nem vettem észre (nem szedtem teljesen elemeire az összeset azóta) vagy ha nem kakilja ki akkor előbb utóbb a gyomor savtartalma lebontja a műanyagot, pl a legodarabot is ha nem kakilná ki egy gyerek lenyelés után akkor előbb utóbb lebomlik benne. Egy ilyen 1 cm-es sebtapasz valószínűleg hamar.

2021. febr. 3. 22:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!