Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Gyerekvállalás, nevelés » Babák

A kérdés

Babám elkezdett felállni és rengeteget esik. 😪Sebtapasz, sebfertőtlenítő van itthon. Érdemes még valamit beszerezni, a biztonság kedvéért?

Esetleg sebre hámosító? Ha igen milyen? Vagy valami más, ami nem jut most eszembe?

máj. 28. 06:54  Privát üzenet  

A válaszok
Filthfan nevű felhasználó válasza:

Ne aggódj, nem kell semmi ilyesmi. Amíg csak járás közben esik el, addig nem esik akkorát, hogy felsértse magát. Majd ha elkezd aktívan játszóterezni, és zakózik egyet a kismotorral, vagy lepottyan a mászókáról, akkor kell majd a sebfertőtlenítő meg a sebtapasz. Fontos, hogy most, a járás elején engedd őt esni. Ez is része a tanulási folyamatnak.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 75%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/6Időpont máj. 28. 07:01 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Szoktam engedni, bár van hogy megfogom. De úgy dől mint egy krumplis zsák. Akkora koppanásokat szoktam hallani, hogy a szívroham kerülget. Pedig a szoba nagy része ki van rakva habtalpival de tuti hogy úgy esik hogy pont a padló szőnyegre. Egyébként a szekrény sarkába sikeresen felhorzsolta a szemöldökét, akkor szereztem be sebfertőtlenítőt.

# 2/6Időpont máj. 28. 07:09 Privát üzenet

Meg kell tanulnia esni is. Anyaként persze nagyon nehéz nézni, majd hallgatni a sírást, ráadásul nem lehetünk ott minden percben.

Lehet venni fejvedot, talán kutacsvefo a neve. Szivacsos pantok ami fejre erősítheto, ez esesnel védi a fejet a koppanasoktil. Mi kaptunk ilyet a férjem kollégájától, mi nem használtuk. Nem is tetszett, plusz nagy volt a fiam fejére, de akiktől kaptuk ok nagyon szerettek sokáig használtak.

A válasz 72%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 81%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/6Időpont máj. 28. 07:13 Privát üzenet

Az én kisfiamnak inkább dudorok lesznek a homlokán, ő általában a fejét üti be valahova. Én azonnal hideg vizes törölközőt szorítanék rá, de nem engedi.

Sebtapaszra még a másfél éve alatt nem volt szükség (kopkopkop).

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 86%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/6Időpont máj. 28. 07:30 Privát üzenet

Jégzselé, vagy hűthető rágóka a fagyasztóba. Többet lesz használatban, mint a sebtapasz és a fertőtlenítő.

Más nem kell.

A válasz 68%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 74%-ban hasznos válaszokat ad.
# 5/6Időpont máj. 28. 07:48 Privát üzenet
1 éves lesz 3 hét múlva. Most esett el a betonon a homlokát ütötte meg csúnyán. Nagy horzsolás lett rajta. Én neogranormon kenőcsőt használok az hámosít gyorsan rendbe rakja a sebet. Van egy 3 éves is neki is ezt szoktam a "csúnyább" balesetekre használni

A válasz 84%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 67%-ban hasznos válaszokat ad.
# 6/6Időpont máj. 28. 08:17 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
9honapos kisfiamat itthon hagytam 2 orara az apjaval imadjak egymast de nem sokkal h elmentem jarkalt a hazba es elkezdett vigasztalhatatlanul orditani, pedig ha csak furdeni...
Egy biztonsagi őr szakmaval lehet kulfoldon is dolgozni vagy csak itthon?
Van 1 kamera rendszerem rá van kötve az internetre meg is van a IP cím . De ha nem arra az INTERNETRE vagyok csatlakozva nem tudom nézni. Azt tudom hogy más az IP Címem itthon de...
CAD-CAM informatikus, IT biztonság technikus OKJ képzések milyen tudást igényelnek? Mennyire nehezek? Ilyen végzettséggel milyen az elhelyezkedési lehetőség itthon vagy esetleg külföldön?
Jelentkeztem itthon egyetemre biztonság kedvéért, de 99,9% hogy külfödre megyek, kell halasztani itthon?
Anyatejesek vagyunk. Megyünk nyaralni, (a biztonság miatt viszek tápszert, itthon van tejcsi a fagyóba ha pótólni kell majd). A problémám az, hogy nem találom az adagolókanalat!...

Kérdések a Gyerekvállalás, nevelés rovatbólKérdések a Babák rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!