Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Harry Potter sorozatot mikor...

Harry Potter sorozatot mikor látta gyermeked? kb.melyik részt mikor könyvben/filmben?

Figyelt kérdés
A harmadik résztől elég durva dolgok is vannak,nem biztos hogy 8-9 éveseknek való. Nálatok mikor látták, voltak-e álmatlan éjszakák utána?

2021. febr. 28. 19:59
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
72%
6 éves a lànyom. Mostanában mondogatta, hogy az oviban mindenki erről beszél, és ő is látni akarja. Megnéztül együtt az első 4 részt. Nem okozott semmi problémát.
2021. febr. 28. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim válasza:
87%
8 évesen néztük végig a lányommal szeme nem rebbent közben ,sanszos látott ő már cifrábbakat is .Ez már nem az a világ .
2021. febr. 28. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
77%
Én azt javaslom, hogy előbb a könyveket olvassa el. Ha még vevő rá a gyerek, akkor olvashatjátok együtt is, és akkor látod, ha esetleg valamelyik rész túlságosan felzaklatná, esetleg nem értené. Én hét éves koromban olvastam az első részeket, a harmadik részéig még együtt olvastuk Anyukámmal, utána már sokkal gyorsabban olvastam magamban, mintsem vártam volna rá, hogy együtt haladjunk. A filmeket pedig csak az után nézhettem meg, hogy elolvastam könyvben az adott részt, így már jobban érdekelt az, hogy miben tér el a könyv és a film, nem viseltek meg a nehezebb jelenetek sem. Persze akik ma gyerekek, ők úgy vettem észre, hogy általánosságban jobban bírják már ezeket, mint mi régen.
2021. febr. 28. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
86%
En olvasni ugy olvastam, ahogy megjelentek tehát 10-16 éves korom között, ha minden igaz. Bár már rég volt 😁 egyébként pont idén olvastam végig hetedszer az egész sorozatot. És azt tudom mondani eddig mindig más jött elő. Vagyis igaz, hogy mindig csak az életkoromnak megfelelő mélységig gondoltam bele. Egy 6 évesnek en az első 3 részt simán felolvasnam esténként fejezetenként. A filmekből is az első 3-mat simán megnézheti.
2021. febr. 28. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
81%
Az első 3 rész még rendben van, de a 4. résztől egyre több a(z erőszakos) halál benne, ami talán még nem való egy 9-10 éves gyereknek. Én kb 12 évesen olvastam az első részt, az ötödiket pedig 14-15 évesen.
2021. febr. 28. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
69%

9 éves a lányom, a szülinapjára kapta októberben az első 2 részt. Miután elolvasta, meg is nézte a filmeket. A harmadik részt most olvasta el, a filmet még nem látta, de meg fogja nézni. A negyedikkel viszont egyelőre várunk, nem megyünk tovább.

Az osztályból néhányan olvassák, van olyan aki már minden részt látott/olvasott.


Azt azért furcsállom, hogy oviban mindenki erről beszél, én még ezt is kicsit korainak tartottam.

Egyébként nem találja ijesztőnek vagy félelmetesnek, pedig ő nem látott cifrábbakat, sőt hasonlót se előtte. Inkább félős volt, hagytunk is félbe mesét emiatt, most mégsincs ilyen gond.

Teljesen beszippantotta a történet egyébként, abszolút rajongás van.

2021. febr. 28. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
0%
első 2 részt látta 4,5 évesen
2021. febr. 28. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
0%

6.5 évesen hallgattuk(hangoskönyv) majdnem az egészet, illetve ennyit is engedtem nézni az 1 filmből, illetve játszott ilyen játékkal(kinect). A trollnál megijedt a filmben, a könyves részt csak izgalmasnak találta, szóval más, ha látja is, szerintem nem való kicsiknek. 7 évesen majd végigolvashatja, mire végez a könyvekkel lesz ideje várni a levelét.


Nálunk az első könyv 20 éve 2. osztály végén volt kötelező olvasmány. Kicsit sem volt megrázóbb, mint a pál utcai fiúk.


A filmek nagyon rosszak, és én nem fogom hamarabb megnézetni vele, minthogy olvasná.

2021. márc. 1. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim válasza:
Én azt javaslom, hogy előbb olvastasd el vele a könyveket, csak azután engedd megnézni neki. Én az elsőt, a másodikat, és a harmadikat kb. 8-10 éves korban engedtem, a negyediket, ötödiket és hatodikat 10-12 között, a két hetediket pedig 12 év fölött. Ajánlom ezt neked is!
2021. márc. 1. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
29%

A lányom imádja az összes részt.

5,5 éves. Kb 1 éve bolondul a filmsorozatért.

Soha nem volt rémálma.

Néha belekérdez egy egy résznél (pl Aragógnál "ugye nincs is ekkora pók)

Azt megbeszéljük h ez csak egy mese. Ilyen nem létezik avalóságban. És ennyi.


Miért gondoljátok h a későbbi részek kevésbé" gyerekbarátok" mint az első pár?

2021. márc. 1. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!