Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Szerintetek nézzem meg filmben...

Szerintetek nézzem meg filmben vagy olvassam el könyvben a Harry Potter sorozatot?

Figyelt kérdés
Csak mivel szeretek olvasni, de sokszor láttam már a színészeket és félek hogy így elveszik a varázs. Hogy nem tudom rendesen elképzelni, mint egy rendes könyvet.

2020. jan. 4. 15:34
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Én mindenkéll ajánlom hogy olvasd el, nagyon sok apró részlet van ami a filmekbe nem került bele és nagyon jól megírt könyvek!
2020. jan. 4. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
A filmek kicsit úgy készültek, hogy már feltételezik, hogy olvadtad a könyveket előtte. Sok részlet és magyarázat nem került bele.
2020. jan. 4. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Én gyerekként ép csak az első rész nagy csattanojat láttam... Tehát nem csak jó pár színész, hanem a cselekmény lényege is megvolt. Mégis, ittam minden szavát. Plusz én nem erolkodtem nagyon másként elkeozelni a főszereplőket, a filmek megnézése után úgy is atirodott volna a dolog a fejemben. Annyi, hogy pl nem tudtam, Dannek milyen színű a szeme, így az nálam tényleg zöld volt, a haja kocosabb, stb. A fejemben még inkább HarryPotterizáltam Danielt:D

Tényleg megeri elolvasni, már csak a vécé ülőkék, Gred és Forge valamint Piton próbája miatt (előbbi kettőt teljesen kihahytak a filmekből, a harmadikra azt mondják, létezik, majd nem létezik...), csak hogy az első könyvről essen szó. Később karaktereket is hagynak ki, és Ron minden értelmes mondatát Hermione szájába adják.

2020. jan. 5. 02:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképp olvasd el, mielőtt megnézed. A filmből sokminden kimaradt, sokkal tisztább, ha előbb elolvasod a könyveket. A varázsa pedig nem veszik el, én is láttam már a filmet, mégis ugyanolyan élmény olvasni. Sőt, még nagyobb, mint megnézni.
2020. jan. 5. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Ahogy látom eddig is arra biztattak, hogy olvasd el a könyvet.

Nekem is ez a véleményem. Sokkal részletesebb, mint a filmek, az, hogy láttad a filmet, szerintem lehet pozitív is, mert olyannak láthatod őket a képzeletedben olvasás közben, amilyennek a filmben láttad őket, nem neked kell elképzelned a kezdetektől,hanem egy adott színészhez tudod kötni.

2020. jan. 5. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Szerintem mindenképp olvasd el a könyvet! De ha elolvastad, utána azért a filmet is ajánlom, mert nagyon jól és látványosan megcsinálták, különösen az utolsó részek fele. De ahogy előttem is írták már, vannak a filmben kihagyások, amiket nem mondanak el.
2020. jan. 5. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

A könyveket már többször is olvastam de még mindig nagyon jó érzés elmerülni ebben a világban.

A filmek sajna azt kell mondjam,hogy a közelükbe sem érnek. Az 5. és 6. rész kifejezetten pocsék.

2020. jan. 6. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Szia!


Érdemes elolvasni a könyveket, ám én azt mondom, ha érdekel a történet, és nem szigorúan vagy-vagy az olvasás/filmezés, akkor előbb nézd meg a mozikat.

Mivel, ahogy már többen írták előttem, vannak a filmekben kihagyások, és erre frankón fel is hívtuk a figyelmedet :), nem lenne szerencsés, ha eleve kritikus szemmel ülnél le a tévé elé.

Megnézed, ezután kiderül, hogy tényleg érdekel a sztori, vagy csak a hájp miatt vagy rá kíváncsi. Ha az előbbi, jöhetnek a könyvek.


Mindenesetre, jó szórakozást!

2020. jan. 8. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Mindenképp olvasd el! Milliószor jobbak a könyvek mint a filmek.
2020. jan. 8. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!