Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Egyedülálló, egyedül élő...

Egyedülálló, egyedül élő anyukák, hogyan jártok dolgozni, bölcsis a pici? Tanulás?

Figyelt kérdés
Arra lennék kíváncsi, hogy egyedülálló anyucik, akiknek nincs, vagy minimális segíség jut, hogyan vészelik át a bölcsis időszakot? Mennyire nehéz/könnyű munkát találni, mennire összeegyeztethető a pici leadása, felvétele a bölcsiből a munkával, stb. A szakmám pl. csak félig van meg, erre épülne még egy tanév. Tanács? Mikor tudnám befejezni az iskolát? Ha nincs ezenkívül szakmám, akkor mihez kezdhetek? Tanulásra van idő, esetleg állami támogatás hozzá, vagy bármi? Még pocakos vagyok, de kíváncsi vagyok, vajon mi vár rám. Köszi előre is a válaszokat.
2010. aug. 18. 01:05
 1/1 anonim ***** válasza:

Segíteni nem tudok,de leírom az én esetemet.Kislányomat egy éves kora óta nevelem egyedül.Most munkanélkülin vagyok,de nem fedezi a kiadásomat a csp-kal együtt a járadékom.Igyekszem munkát találni,de esélytelen egy gyerekkel,tanfolyamot is szeretnék elvégezni,de....Nem tudom hova tenni a lányom.A bölcsibe nem veszik be,a játszóház marha drága.Bébiszitter szintén.Segítségem egyáltalán nincs.Minden nap ezzel kelek és fekszem,hogy most mit tegyek?Voltam önkormányzatnál,persze nem tudnak segíteni.Jövő hónaptól már vagy számlákat nem fizetek,vagy ételt nem veszek,ruhák a gyereknek szintén kilőve.Le kell mondanom a tv-t,egyedül a net marad,mert munkát kell azért keresnem.Apa nem támogat semmiben.Ha esetleg sikerül bejuttatni a bölcsibe,akkor fogalmam sincs mi lesz,ha beteg lesz,vagy hogy viszem el reggel,mikor megyek érte este.Szóval rettegek!Az éjjeleket nem alussza át,így ha lesz munkám valószínű hulla leszek minden nap ami csak a hibázásokat vonja maga után.ááááááááááááááááá.Ez borzalom.MÉgis úgy érzem ,sikerül majd megoldanom.Nem tudom,hogyan és mikor,de a lányomért mindent meg fogok tenni.Megpróbálom az ovit is,hátha beveszik,de nem sok esély van rá.Pedig szobatiszta és egyedül eszik iszik,csak még nincs 3 éves.

Neked kitartás!Nehéz lesz biztos,de már most nézz utána minden lehetőségnek akár a tanulás,akár a segítség (nagyik,barátnők)ügyében.

2010. aug. 19. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!