Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Egyedülálló két gyermekét...

Egyedülálló két gyermekét egyedül nevelő anyuka van itt? Tanácsot szeretnék kérni.

Figyelt kérdés
Sajnos lehet, hogy én is egyedülálló leszek, ezt még nem tudni, de szeretnék felkészülni a dolgokra. Van egy 8 éves és egy 15 hónapos gyermekem. Hogyan éltek, dolgoztok-e? Mire jut? Mire nem? Hol laktok? Albérlet vagy saját lakás? Megoldható így az élet? Vagy el se képzeljem? Egyáltalán mit tanácsoltok?
2011. júl. 2. 20:16
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Én egyedül neveltem fel a két gyermekemet (soha semmit nem kaptak az apjuktól). 17000 Ft gyerektartást kaptam. Szigorú beosztással jutott mindenre. A gyerekek tisztességes iskolába jártak és nagyon jól tanultak.

Én is sokat gondolkodtam, mielőtt elhatározásra jutottam, de úgy gondoltam, hogy egy rossz házasságban felnövő gyerek sem lehet boldog, kiegyensúlyozott. A férjem nem is az a típus volt, aki ne a gyerekek előtt kezdte volna veszekedést provokálni. A házasság ideje alatt is csak magamra számíthattam. Saját (nem közös) lakásban éltünk.

Gondold meg jól, beszéljétek meg a problémákat és ha annyira menthetetlennek érzed a házasságodat, akkor lépj.

Menni fog.

2011. júl. 2. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szia!

Megkérdezhetem, hogy miért válnál? Nekem is gyakran eszembe jut a gondolat, de van egy kicsi gyerekem, meg van 1 a pocakomban, és nem vagyok az a bevállalós...

2011. júl. 2. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Én is egyedül neveltem sokáig a 2 gyermekemet. Háát, nem könnyű, DE nyugodt, boldog időszak volt az életünkben.

Minden megoldható. És a béke a legfontosabb, hogy kiegyensúlyozott szülővel nőjenek fel. Szerintem. Jobb külön nyugalomban, összehúzott nadrágszíjjal, mint jobb létben, de veszekedések között.

Tanácsolni nem tanácsolhatunk semmit, nem ismerünk Titeket. Neked kell érezni, hogy mi a gyerkőcök érdeke, hogy lenne jobb Nekik, mennyire gáz így együtt. A boldog anya kincs :)

2011. júl. 2. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Én ugyan csak 1 gyereket nevelek egyedül, de születése óta (most 14 hós). Van saját lakás, bár sok hitel is rajta. Anyagiak eddig nem okoztak gondot. Szeptembetől kezdjük a bölcsit, én még 6 órában fogok dolgozni, de mindent egyedül kell megoldjak, mert segítségem nincs, az apja nem is kiváncsi rá. Babysitterre valószínű szükség lesz néha, eddig sikerült mogoldani, de hát eddig itthon voltam, bölcsi, ovi, iskola esetén szerintem egyedül nem fog menni. Ha van elérhető nagyszülő a közeledben, úgy könnyebb. Albérletben biztos nehezebb, de az anyák csodákra képesek.
2011. júl. 3. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!