Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 18 hónapos "babánk" nem...

18 hónapos "babánk" nem mutogat egyáltalán, ha valamire ramutatok, nem igazán figyel rá. Volt olyan, aki hasonlót figyelt meg a gyerekénél, és később nem volt probléma a gyermek fejlődésével?

Figyelt kérdés

2021. márc. 7. 06:16
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:
Bocs, módosítok: ha mutatok, odafigyel, ahova mutatok. Csak kicsit össze vagyok zavarodva, mert pénteken egy dévényes azt mondta h nem figyeli eléggé a tekintetünket, azóta mindent belelátok :(
2021. márc. 7. 07:36
 2/18 anonim ***** válasza:
86%
Felejtsd el a Dévényes ostobaságát. Másfél éves baba arra figyel, ami őt érdekli,. nem arra, ami téged.Lehet, hogy éppen a falon levő árnyék érdekes neki.Semmi baj nem lesz a fejlődésével.
2021. márc. 7. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
81%

Ha figyeli, amire rámutatsz, az nagyon jó. Megérti a saját nevét? A családtagok nevét (anya, apa, vagy ahogy ti mondjátok neki)? Hogy játszik? Lehet vele kölcsönös helyzeteket teremteni? Pl. egymásnak gurítjuk a labbát? Kér segítséget, ha valamit nem tud megoldani? Nem szóval persze, de hanggal, gesztusokkal jelzi, hogy mit akar?

Mennyi ideig foglalkozott vele az a gyógytornász, aki a "nem figyel eléggé" megjegyzést tette? Mert ha csak pár órát, én nem aggódnék. Új környezeteben új emberek jelenlétében másképp viselkedhet egy baba, mint ami tőle megszokott.

A legkönnyebb azt mondani, hogy "itt baj lehet, vigyázni kell". Ha mégis minden rendben, megvonjuk a vállunkat, hiszen mi nem monduk, hogy biztosan baj van. Ha meg még valami ellátásba is bevontuk a gyereket, akkor ki mondja meg, hogy anélkül se lett volna pronóbléma?

Viszont megnyugtatni egy szülőt, hogy bár látunk eltéréseket az átlagtól, de ez beletartozik a normál sávba, ne aggódjon, az óriási felelősség. Mert mi van, ha tévedünk? Ha a ma még enyhe eltérés nem eltűnik, hanem súlyosbodik?

Persze a fölösleges aggodalomkeltés is nagy hiba, veszélyezteti az anya-gyerek kapcsolat egészséges fejlődését, de ez valahogy kevésbé hullik vissza a szakember fejére.

2021. márc. 7. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat, jól estek. A labdás nagyon jó kérdés: nem lehet vele oda-vissza guritani a labdát. Mintha játék nincs, bár nem tudom ennek pontosan mikor jön el az ideje, de még tényleg nincs jele. (Egeszen pontosan 17.5 hónapos most a baba.) Amit csinál és pozitívum: ha talál valamit a földön, néha odahozza, odaadja nekem. Imádja, ha mesét olvasok neki: ha mondom h hozd a mesekönyvet, odahozza vagy magától is hozza gyakran, és imádja az olvasást, végig üli az Annipanni meséket akár többször is egymás után. Ezen kívül azt érzem, h a jelenletemben, de egyedül játszik, ez a tipikus vele kapcsolatban, pakolgat, ajtókat nyit-csuk pl v néha a felmosast utánozza, porszívózni próbál. 2-es: a labdason kívül a kérdéseidre igen a válaszom, de a kölcsönös helyzetre nehéz volt példákat találnom, de lehet, h csak rossz megfigyelő vagyok. Ilyen kölcsönös helyzet volt talán, amikor ő mondott egy hangot én meg utanoztam, újabb hang, újabb utánzás és így tovább. Vagy h az alagutjaban "kergetem": benézek az egyik oldalon, atmaszik a másik oldalra, megyek a másik oldalra, benézek, és így tovább. Szoktunk még olyat játszani h mondom neki h elkapom és ő szalad előlem, és élvezi h futok utána. Amúgy a játszótéren mintha nem is léteznék, 30 méterre is elmegy a jatszon anélkül h visszanezne. Az egyik nagyszülő jól funkcionáló aspergeres, talán ezért is vagyok megijedve. Köszi, ha írok. Jah szavak
2021. márc. 7. 11:42
 5/18 A kérdező kommentje:
*mármint köszi, ha írtok:) a baba mama pápá stb szavakon kívül 5öt ismer, ami között van hangutánzó+ az anyát kb egy hónapja mondogatta (ez nincs benne az 5ben), de inkább mamának hív.
2021. márc. 7. 11:50
 6/18 A kérdező kommentje:
60 percet foglalkozott vele a dévényes
2021. márc. 7. 11:54
 7/18 anonim ***** válasza:
Mizu veletek azóta?
2021. nov. 4. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim válasza:

Kedves Utolsó!


A kérdést én írtam ki, csak egy korábbi regisztrációval. A te kerdesedet most látom csak. Járunk tsmt tornára kb azóta, vannak szerintem "nehéz" dolgai a gyerkunknek, de nem feltűnőek. Ti is hasonló cipőben jártok?

2022. jan. 31. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
26 honapos a fiam egy honapja kezdett el mutogatni, mindent megert de nem beszel meg, egyetlen szava sincs, nalatok mi a helyzet? Mik a nehezsegek?
2022. jan. 31. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim válasza:

Nekünk a nagyon durva akaratossag, a saját rutinjaihoz való erős ragaszkodás, együttműködés alakulóban, de van hova fejlődni, hiperaktivitás (bár az apja és nagyapja is "hiperaktív", szal ez lehet h csak örökletes). Tudom hülyén hangzik erre panaszkodni, ha nálatok még nem indult be a beszéd, de rosszul ragoz annak ellenére h idoben kezdett beszélni. Van egy barátunk, akinek hasonló korú a gyereke, szintén nem beszél még egyáltalán, viszont neki nincs más gondja, és szerintem tök jól fejlődik, szal nem ezen múlik sztem.

Nálatok van más panasz a beszéd hiányán kívül?

Tsmt-re jártok?

2022. jan. 31. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!