Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Aki 3 gyereket nevel, nem...

Aki 3 gyereket nevel, nem készül ki idegileg?

Figyelt kérdés

Sokszor csak ámulok, hogy a nők bevállalnak ekkora felelősséget, és hát sok esetben nem a legjobban szituáltak, hogy kb. egy tízfős cselédszolgálat ugrál körülöttük, akik segíteni tudják az életüket.

Hogy lehet ezt bírni cérnával?



2021. márc. 11. 21:39
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
83%
Sztem sehogy, aki egyedül nyomja, az total idegbeteg. Tisztelet a kivételnek, én meg nem találkoztam kiegyensúlyozott, 3 kisgyerekes anyával.
2021. márc. 11. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
96%

De, néha. :D De összességében egész jól bírjuk apjukkal. :)

Cseléd nincs, nagymama 3 is, itthon dolgozunk, a gyerekeink aránylag nyugisak, túlélhető.

Én szeretem, hogy ennyien vagyunk.

2021. márc. 11. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
94%
Nálunk is 3 van. Nekem sokkal nehezebb volt amikor 1 gyerek után 2 lett, mint a 2 után 3. Nálunk anyukám szokott segíteni, leginkább azzal, hogy elviszi őket. De alapvetően megoldom a dolgokat körülöttük egyedül :) (az apjuk többnyire csak játszani szokott velük, sokat dolgozik.)
2021. márc. 11. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
Hát, gyerekek... Elképzelem magam 3 gyerekkel meg anyósommal, aki segít, meg a saját anyámmal aki szintén segít, és akit hozzáteszem fél óránál több ideig nem bírok elviselni... hát aztán szép cirkusz lennénk. Én nem bírnám.
2021. márc. 11. 22:12
 5/19 A kérdező kommentje:
#3-as: "...anyukám szokott segíteni, leginkább azzal, hogy ELVISZI ŐKET." Hát ezen jót nevettem! :D
2021. márc. 11. 22:15
 6/19 anonim ***** válasza:
93%
Hármasiker fiaim vannak. Olyanok vagyunk mint egy iszonyú hangos vándorcirkusz. Már egy ideje elengedtem hogy kvázi idegenek mit gondolnak rólunk. Hangosan, zsizsegve, nyüzsögve élünk, sokat veszekszük, sokat ölelünk, sokat sírunk, sokat nevetünk, sokat szeretünk. Esténként azért egy pohár bor viszonylag fix, főleg így a karantén alatt :) Amúgy dolgozom én is meg az apjuk is nyilván, nagyszülők vannak, vidéken, ha épp nincs covid imádnak náluk nyaralni, akkor szusszanunk kicsit. 3 gyerek azért szerintem még nem annyira extrémsport. Mondjuk nekem sose volt kevesebb, nincs összehasonlítási alapom.
2021. márc. 11. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
#6: Hármasiker fiaid? Igazi "Mamma" leszel, mire felnőnek. :) Le a kalappal, mega-respect Neked! És főleg, hogy ilyen szeretetteljesen nyilatkozol, pedig biztos Te is sokszor ledobod a láncot - gondolom.
2021. márc. 11. 22:19
 8/19 anonim ***** válasza:
87%

Nem látok benne sok jót a környezetem alapján. Persze itt is van kivétel, máshol is lehet. Ismerek egy három gyerekes családot, minden gyerek jó modorú, rendes, kedves, sokra vitték az életben. :D Mintacsalád kb.

Viszont a többiben megy a széthúzás a gyerekek a közt, a szülő is kivételezik, sok a harc, a gyerekek szabadulnak, ahogy csak tudnak, és persze a legtöbben nem túl életképes fizetés mellett csináltak 3-5 gyereket.

Speciel én veled értek egyet. Kettő bőven elég nekem, ezt tartom optimálisnak, nem kell nekem a nagy nyüzsi. DE! Minden ember más. Valaki meg azt imádja, hogy vannak hatan a házban. Én megőrülnék. :) Anyósról meg nem is beszélve. :D Mármint én tőle.

Meg azt sem tartom jónak, ha valaki unalomból vállal gyereket. Egy barátnőm anyja 5 évente szüli a gyerekeket. Amint egy kirepül a házból, szüli a kövit. Most van hat gyereke, mire a legkisebb elhagyja a gimit, a szülők 70 felett lesznek. Ha élnek még.

Kérdésedre a válasz, szerintem sok szülő kikészül tőle, de inkább talán ők készítik ki a gyerekeket. Viszont ahol 3 vagy több gyerek van, ott inkább az van, hogy a szülőnek OKA van. Vagy az, hogy ne maradjon egyedül, vagy az, hogy simán nagy családot akar, sok gyereket. Ez egy ösztön szerintem. :)

2021. márc. 11. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
63%
4 gyereket szültem 5 év alatt... tudnék mesélni. 😄 De soha, egyetlen egyszer sem éreztem azt, hogy visszacsinálnám, még csak azt se, hogy nagyobb korkülönbséget hagynék köztük. Nincs sem bejárónő, sem bébiszitter, nincs nagymama, nagypapa és kaját sem rendelek. Imádom az életünket és bár nyilván mindig van hova fejlődni, szerintem egész jól csináljuk a férjemmel. 😊 De hozzá kell tennem, rettegek, mi lesz, ha visszamegyek dolgozni. Most 2 éves a legkisebb, még van időm, de onnantól lesz igazán nehéz az időbeosztás. 😊
2021. márc. 11. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

A környezetemben több jól szituált 3 gyerekes, sőt kettő 4 gyerekes is van.

Ebből egy az akit én idegbetegnek látok, a többi tökre élvezi.

Mindenesetre nekem a 2 gyerek is elég még úgy is,hogy 8 év van köztük. Én már az elott is megemelem a kalapom aki egy 1-2 eves mellett bevállalja a tesót.

2021. márc. 12. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!