Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Engednétek másodikos gyereket...

Engednétek másodikos gyereket egyedül iskolába úgy, hogy előtte ő maga készül el, szintén egyedül?

Figyelt kérdés

Egyedül nevelem, óvónő vagyok. A beosztásom úgy van, hogy egyik héten fél 7-re megyek (megyünk), akkor már 1-2 között itthon vagyok, a másik héten csak 11-re, de akkor 5 után érek haza. Eddig úgy csináltuk, hogy jött velem, ha korán mentem, de akkor ugye fél 6-kor ébresztettem, mert 6.10-15 között el kell induljunk itthonról. Az iskolában a tanítás 8-kor kezdődik, szerencsére az óvoda a sulija mellett van (ugyanaz az intézmény), így csak átsétált fél 8-kor, addig ott volt velem az óvodában. Tanítás után, ha délutános vagyok, ugyanez, és együtt jövünk haza. De már nagyon kivan szegénykém a koránkeléstől, ha délelőttös vagyok, minden reggel a sírás, hiszti megy, hogy ő nem kel fel. Ettől persze én is ideges leszek, és összeveszéssel indul a nap. Délután ugyanez, hogy ő éhes, fáradt, haza akar menni, meddig ülünk még ott, stb.


Barátnőm szerint már engedhetném, hogy egyedül menjen be, ha délelőttös vagyok... Felébreszteném, mikor indulok, elkészülne és bemenne gyalog (15 perc séta ráérősen, ha siet, akkor 10, igazából végig egyenesen kell menni az utcánkból, bár van két kereszteződés közben). Délután meg már tudnék menni érte.


2019. szept. 30. 13:47
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
96%

Milyen kereszteződés? Van lámpa? Nagy a forgalom?

Én egyedül jártam (meg sok osztálytársam is). De szintén csak egyenesen kellett menni, és kétszer kellett átmenni úton, de az csak házak közötti kisebb út volt. Időközben elköltöztünk, akkor sem volt messzebb, csak nagy kereszteződben is át kellett menni. Azért ott kicsit féltem.

2019. szept. 30. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
92%

Hát, alapból azt mondanám, hogy nem. A másodikosom együtt jár suliba-suliból az ötödikes tesójával, ennyi idősen még a nagyon nem engedtem el egyedül. De a nagyobb parám az otthoni készülődés lenne. Elkészül-e? Elindul-e időben? Bezárja-e az ajtót, lekapcsolja-e az összes villanyt...

Ugyanakkor szükség esetedben törvényt bont. Te ismered, mennyire önálló, menne-e neki a dolog..

2019. szept. 30. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Ez nagyon gyerek függő. Én az én fiamat semmiképp nem engedném. Hóbortos, eltököli az időt, figyelmetlen, még vissza is aludna :) . Tesóm kislányát viszont gondolkodás nélkül. Egyidősek. Én szigorúbb vagyok és kiskorától igyekszem önállóságra nevelni a fiam, tesóm parázós burokba tenné a gyereket ha lehet, mégis baromi talpraesett az unokahúgom. Szóval szerintem gyerekfüggő.
2019. szept. 30. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is másodikos gyerekem van. Én is gondolkodok, hogy egyedül menjen. Nekünk is egyenesen kell menni faluban lakunk két kissebb kereszteződés van.

Te ismered a gyerekedet, megállni körülnézni, meg attól is függ igen hogy mennyire forgalmas a kereszteződés.

El tudna indulni egyedül? Időbe felkelni elindulni ajtót bezárni? Ha igen akkor miért ne?

Mikor szokott lefeküdni? Nálunk fél kilenckor már alvás van és reggel vidáman ébred. Igaz fél hétkor. A fél hat korán van. Még másfél órát aludhatna.

2019. szept. 30. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Ja igen, ha otthonhagyod , akkor viszont fel ne keltsd 6.10-kor! Akkor alig nyer vele valamit szegény. :) Hívd fel 7 körül, ha megoldható. Plusz egy csörgőóra.
2019. szept. 30. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

Ez a bajom, hogy az egyik kereszteződés főút, folyamatos rajta a forgalom, buszok is járnak arra, meg mivel az az út vezet be a városba, sokan ott még nem lassítanak le 50-re, hanem simán jönnek azon a részen még 70-nel...


Elkészülni szerintem elkészülne időben, mert utál elkésni, mindenhova inkább félórával korábban érne oda, szóval emiatt nem lenne gond. Amitől félek, az az odaút igazából.

2019. szept. 30. 14:11
 7/17 anonim ***** válasza:
88%

Ügyes, megbízható másodikos anyukájaként mondom, hogy nem. Kizárt, hogy képes legyen teljesen egyedül összekészülni, elindulni, nem elfelejteni mindent bezárni, a forgalmas út meg para.

Nekem is viszonylag önjáró a gyerek, egyedül is jön haza a suliból, de nálunk nincs kereszteződés. Úgy nem hagynám.

2019. szept. 30. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Te ismered a gyerekedet. Enyém harmadikos, és nem engedném. Elkezdene játszani, tévét nézni, és tudom, hogy nem érzékelné semennyire sem az idő múlását. Nem tudná, hogy akkor most kicsit ki kell képni odafelé, nem lehet egy kavicsot végigrugdosni az úton, mert akkor a 15 perc mindjárt 35 lesz... arról nem is beszélve, hogy esetleg nyitva marad csap, nem lesz bezárva ajtó... Oké, ezt már tudhatja egy ekkora gyerek, hogy ezekre oda kell figyelni, de nem hibáztatható, ha mégis néha elfelejti.
2019. szept. 30. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
85%

"Elkészülni szerintem elkészülne időben, mert utál elkésni, mindenhova inkább félórával korábban érne oda"

de ha te nem vagy ott, hogy figyelmeztesd arra, hogy idő van, nem fogja tudni, hogy késésben van. Bocs, de nem "utálhat elkésni", ha nem megy sehova egyedül. Akkor maximum másolja a szülőt azzal, hogy kapkod, sietne, induljunkmár, korábban indul, nehogyelkéssünk, inkább10perccelelőbbmint1gyelkésőbb, stb... de ha nincs szülő, nincs kitől átvenni ezt.

2019. szept. 30. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
30%
Most jön az óraátállítás, amikor 6:10helyett 7:10kor fog kelni, ezt a pár napot még kibírjàtok addig
2019. szept. 30. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!