Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 16 hónapos lányomat semmilyen...

16 hónapos lányomat semmilyen játék nem köti le. Ez normális?

Figyelt kérdés
1 éves mult a kislányom...mar majdnem másfél de egyáltalán nem játszik el egyedül...1 percet sem. Folyamat mellette kell ülnöm de akkor sem játszik hanem inkább ram kapaszkodik, befészkeli magát az ölembe ilyesmi...nem adok elé 1000 játékot de van miből válogatni...komolyan mondom semmi nem érdekli

2021. márc. 17. 15:07
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Az normális, ha félpercenként más kell neki, amit épp meglát és nem rendeltetésszerűen játszik, hanem az érdekli, milyen az íze meg milyen messzire repül. Ha semmi nem érdekli, az fura.
2021. márc. 17. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem 17 hónapos kisfiam van, teljesen egyedül ő se szeret lenni. Elkezd játszani valamivel, aztán nekem mutogatja, hogy én is csináljam, vagy a labdát/dömpert lökjem neki vissza. Szerintem ez ilyenkor még teljesen rendben van. A kislányod el se kezd játszani?
2021. márc. 17. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Az én kisfiam 9 hónapos és simán jól elvan pl.a pulóverünk cimkéje a kedvenc, azt elböngészgeti percekig.

Nyitott végű játékok a jók, azaz minnél több minden legyen játszható velük pl.kocka, labda, karika stb.. Ezekből a színes, villogó fisher price-féle játékokból kell a legkevesebb. Azokkal nagyon behatároltan lehet lekötni a gyerekeket szerintem.

2021. márc. 17. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
3.án lesz 2 éves a fiam, mostanság kezd el egyedül játszani.
2021. márc. 17. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
El kezd játszani de nem köti le sokaig semmi...konkrétan 1 percig sem...a semmi sem érdekli ugy van értve h semmi játék 🤣 egyébként nagyon érdeklődő...de folyton le kell foglalni
2021. márc. 17. 15:33
 6/9 anonim ***** válasza:
68%
Szerintem ez normális, jobban érdekli most őket a nagyvilág, nálunk is a berendezési tárgyakkal lehet legjobban játszani.
2021. márc. 17. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
46%
Azért nem játszik egyedül, mert így szokta meg. Most már nehéz lesz rászoktatni, hogy egyedül is tudjon játszani.
2021. márc. 17. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen normális.

Majd 2 éves kora után. Oviban pedig majd 4 évesen kezdenek el együtt, addig csak egymás mellett játszanak.

Bocsánat, de egy majdnem 1.5 évestől nem is várható el,hogy hosszú időre lekösse 1 játék és pláne egyedül

Az 5 éves státuszon van kérdés hogy 20 percig eljátszik e ha jól emlékszem.

2021. márc. 17. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Kisgyermekekkel foglalkoztam, megerősítem, hogy jó válaszokat kaptál, kivéve az előző előttit.


Egyfelől az anyai közelség, érzelmi kötődés központi szerepű, 4 éves kor előtt (és onnantól is csak apránként csökken a jelentősége a kisgyermek számára), másfelől a figyelemtartás csak apránkánt növekzik.


Kb másfél éves kor előtt még erősen csapongó a figyelem, a legjellemzőbb, hogy fél percenként, percenként más és más tárgy, arc, állat mozgása, szél zúgása, hang stb köti le.


Ez a normális.


Idézlek:

"El kezd játszani de nem köti le sokaig semmi...konkrétan 1 percig sem...a semmi sem érdekli ugy van értve h semmi játék 🤣 egyébként nagyon érdeklődő...de folyton le kell foglalni"


Evvel meg is válaszoltad magadnak a kérdést. :) Ez A normális, másfél évesen, és nagyjából még 20-22 hósan is.

2021. márc. 17. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!