Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Új kapcsolatból gyermek. Mire...

Új kapcsolatból gyermek. Mire szamíthatok a lányomnál? Részletek lent.

Figyelt kérdés
1.5 éve költöztünk el az édesapjától. Hosszú évekig éltünk lelki terrorban, legalábbis én folyamatosan kaptam a megaláztatást, lenézést, kiabálást, amelyet a gyerek is kénytelen volt vegighallgatni. Eloszor a gyerek miatt, majd a piszkos anyagiak miatt maradtam. Végül sikerült elköltözni.Augusztus óta lakik itt az új párom, akivel mondhatni jo a kapcsolata a kislányomnak(6.5 éves). Viszont ugye 5 évig az apukajaval éltünk és akármilyen is volt szereti őt. (De már megvéd, ha apja csúnyán szól hozzám) kiderült, hogy babát várok. Lányom elsőre örült a hírnek, de azért félek mi lesz hogy lesz. Volt valaki hasonló elethelyzetben. Mi hogy alakult.
2021. ápr. 2. 21:00
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
89%
Mitől félsz? Örül neki. Reméljük, így marad. Majd ne hanyagold el, ha megszületett a kicsi, akkor sem.
2021. ápr. 2. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
94%
Reméljük, hogy ezt a hímet jobban sikerült kiismerned fél év alatt, mint az előzőt és nem lesz ő is vadbarom. Akkor akár még jó is lehet.
2021. ápr. 2. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
92%

Rajtad áll elsősorban, hogy milyen lesz. Én a félárva nagytesó voltam, bár majdnem 10 évesen "kaptam" a kistesót, akinek nagyon örültem. Nevelőfater addig volt jófej, míg el nem vette anyámat, aztán mikor a saját kölke (bocsi, már csak így tudom emlegetni) megszületett, onnantól aztán teljesen vége volt. Kb. házi cselédnek voltam jó, másnak nem. Anyám nem állt mellém, nekem sosem lehetett igazam. Mai napig nem jött rendbe a kapcsolatunk, bár nevelőfater tavaly meghalt, azóta kicsit többet tudunk beszélgetni. Tesómmal viszont teljesen pocsék lett a kapcsolat, jó eséllyel már soha nem is jön rendbe.

Szóval anyám rendesen elszúrta, rengeteg tüske maradt (és fog is maradni) bennem. És már nem vagyok fiatal, elmúltam 50.

SOHA ne hanayagold el az elsőszülöttedet!

2021. ápr. 2. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
84%
beszelgess vele sokat arrol, hogy attol meg mert jon a testvere, ot ugyan ugy szereted es szeretni fogod, ne erezze ugy hogy elhanyagolod, akkor nem lesz baj
2021. ápr. 3. 03:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
20%
Bármi lehet. Mondjuk kicsit elsietett ez az új gyerek ebben a kapcsolatban, de te tudod.
2021. ápr. 3. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy elsietett. Nem is volt betervezve egyébként.

De elvetetni, mivel makk egészséges a magzat, eszembe se jutott

2021. ápr. 3. 10:37
 7/12 anonim ***** válasza:
30%

Sok jóra ne számíts. A nagyok ilyenkor mindig elhanyagolva és kirekesztve érzik magukat.

A kicsinek nyilván több figyelemre van szüksége, főleg az első években, így a nagy joggal érzi, hogy elhanyagolják, hogy anyának már új családja van és ő már felesleges.

Tehetsz ez ellen, de nehéz lesz.

2021. ápr. 3. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
0%

"De elvetetni, mivel makk egészséges a magzat, eszembe se jutott"


Aha....Igaz, az orvostudomány ott még nem tart, hogy a terhesség alatt ezt bártan ki lehessen jelenteni, de mindegy, kivanom, hogy így legyen.

2021. ápr. 3. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Voltam olyan szűrő teszten, amely már manapság minden rendellenességet kimutat.
2021. ápr. 7. 06:50
 10/12 anonim ***** válasza:
0%

"Voltam olyan szűrő teszten, amely már manapság minden rendellenességet kimutat."


Mese habbal. Nem létezik ilyen "szűrő teszt". De kamuzz még, biztos jól esik. Beszélgetés vége, szia.

2021. ápr. 7. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!