Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szülők! Amikor 3-4 éves...

Szülők! Amikor 3-4 éves gyerekkel vendégségbe mentek, ahol elhalmoznak játékokkal, és mielőtt haza mentek, a gyerekkel együtt össze szeditek a játékokat vagy ott hagytok mindent szerteszét?

Figyelt kérdés

Én nem vagyok szülő, de fel merült bennem a kérdés, mivel én ismerek olyat, aki ott hagy mindent, nem törődve vele.


A játékok összeszedését 2 okból is támogatom:


1. Illedelemből - ha már ennyi játékot kaptunk, ne a "házigazdának" kelljen már össze szedni.


2. Nevelési célokból - hogy a gyerek megtanulja, hogy játszás után össze pakoljuk a játékokat, nem hagyunk ott mindent. Nyílván kicsiknél még a szülő is segít, de én fontosnak tartom a gyereket is bevonni.


Nektek mi a véleményetek?



2021. ápr. 6. 14:52
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
95%

Én nem szeretem ha nálunk pakol bárki, rühellem , én tudom mi hova megy.

De én elpakolok másnál a gyerekem után.

2021. ápr. 6. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
92%
Mindig összepakoltatok velük indulás előtt. Én nem szoktam segíteni.
2021. ápr. 6. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 Derjaderja ***** válasza:
90%

Én biztos nem hagynám, hogy pakoljon a vendég felnőtt. Persze ha pedagógiai okból ragaszkodik hozzá, igen.

De mi ugye gyerekesek vagyunk, úgyis benne van a napunkban az elpakolás este. A vendégek általában korábban mennek el.

2021. ápr. 10. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
100%
Én nem hagyom hogy pakoljanak nálunk a vendégek. Mi meg nem igazán szoktunk olyan helyre menni, ahol gyerek van. De otthon az 5 éves lányom összepakol és takarít, sőt rokonoknál is nekiáll összepakolni meg takarítani. A kisfiam meg vagy utánozza vagy direkt szétborít mindent amit a lányom összepakolt és megy a visítás.🙈 Nyilván összeszedek mindent amit a pici felborít, illetve kiveszek mindent a kezéből ami nem neki való.
2021. ápr. 11. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
100%
Viszont a szomszédkislány nagyon neveletlen. Egyidős a lányommal közös udvar. Szó nélkül szétrámol mindent nálunk 1 perc alatt. Tör, zúz, dobálja a gyerekeim játékait, széthordja a homokozónkból a homokot... A szülők nem foglalkoznak vele, kicsukják az udvarra de a játékait elzárják előle.😔 Na ez a dühítő. 14 voltam.
2021. ápr. 11. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Álltalában, mivel mèg kicsik a gyerekeim együtt pakolunk el.
2021. ápr. 11. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!