Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szülők! Amikor 3-4 éves...

Szülők! Amikor 3-4 éves gyerekkel vendégségbe mentek, ahol elhalmoznak játékokkal, és mielőtt haza mentek, a gyerekkel együtt össze szeditek a játékokat vagy ott hagytok mindent szerteszét?

Figyelt kérdés

Én nem vagyok szülő, de fel merült bennem a kérdés, mivel én ismerek olyat, aki ott hagy mindent, nem törődve vele.


A játékok összeszedését 2 okból is támogatom:


1. Illedelemből - ha már ennyi játékot kaptunk, ne a "házigazdának" kelljen már össze szedni.


2. Nevelési célokból - hogy a gyerek megtanulja, hogy játszás után össze pakoljuk a játékokat, nem hagyunk ott mindent. Nyílván kicsiknél még a szülő is segít, de én fontosnak tartom a gyereket is bevonni.


Nektek mi a véleményetek?



2021. ápr. 6. 14:52
A kérdező szavazást indított:
A gyerek egyedül összepakolja.
A gyerekkel összepakoljuk, segítek én is.
Nem pakolunk semmit, mindent ott hagyunk.
53 szavazat
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
92%
Én csak a vendéglátó voltam. A kisgyerek kipakolta a gyerekem játék dobozát nem igazán talált benne semmi neki tetszőt, mert nem egy korosztály. Azt mondanom se kell, hogy a szülei inkább kint dohányoztak az erkélyen "rám sózva a gyereket", hogy majd én szórakoztazom. Amikor indultak haza akkor szóltak neki, hogy pakoljon el de a füle botját se mozdította. Inkább összepakoltam én.
2021. ápr. 6. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
85%

Bár az én gyerekem még kisebb, de mindig rászólok és segítek neki pakolni. Általában a házigazdák szólnak, hogy hagyjuk, majd ők elpakolnak, de azért pl a kiborított legót nem tart sokáig összekapkodni.

Ha hozzám jönnek vendégségbe, akkor nem várom el, hogy összepakoljanak. (sőt, én az a fajta vagyok, aki nem szereti ha a vendégek a mosatlan poharukat/tányérjukat a mosogatóba viszik. Nálunk mindig is az volt a szokás, hogy a házigazda pakol és ugrál a vendégek körül. Ha a vendég szülő mégis elvárja a gyerekétől, hogy rendet tegyen maga után, akkor nem szólok bele)

2021. ápr. 6. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
74%

Én rászólok a gyerekeimre hogy pakoljanak össze. De barátnőm soha nem engedi. Amit megértek, mert én sem hagyom nekik hogy nálam pakoljanak az ő gyerekei.

Úgy gondolom ha vendégségbe hívom őket, utána nekem kell elpakolni :)

2021. ápr. 6. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

#1, gondolom ez is olyan "nem törődöm" szülő lehetet. Más mondani, mint megtenni.

Bemehetett volna megnézni hogy a gyerek teljesítette-e, ha nem, akkor esetleg ő is segít, hogy a játékok vissza vándoroljanak a dobozba.

2021. ápr. 6. 15:04
 5/16 anonim ***** válasza:
78%
Nekem nincs gyerekem, de én nem várom el a vendégeimtől, akár gyerek akár felnőtt, hogy pakoljanak maguk után. Ez kb olyan, mintha a vacsorameghívás után maradniuk kellene mosogatni. Én adtam a gyereknek a játékot, én is pakolom el. Hagyhatnám, hogy a tévét bámulja vagy telefonozzon amíg a szüleivel beszélgetünk, de nekem a gyerek is a vendégem, azt akarom, hogy ő is érezze jól magát nálam. Pár plüss meg egy pakli kártya összepakolásába nem halok bele.
2021. ápr. 6. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
#2, #3: Nem a mosatlan tányérokról és poharakról van szó, hanem a játékokról, melyek egy szempillantás állattartással szerteszét heverhetnek. Az óvodában is el kell pakolni játékidő után. Ha a szülő nem tesz semmit, hogy a gyerek megtanuljon elpakolni maga után, akár otthon, akár vendégségben, később gondok lehetnek e téren.
2021. ápr. 6. 15:10
 7/16 anonim ***** válasza:
87%
#3 vagyok, ha figyelemmel olvastad a válaszom, akkor írtam, hogy a saját gyerekmtől kérem, hogy pakoljon el (és segítek is neki benne), más gyerekétől nem várom el, hogy nálunk rendet csináljon.
2021. ápr. 6. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
94%
#2 vagyok. Én is rászólok a saját gyerekemre, hogy pakoljon el. Ugyanazt írtam mint 3as
2021. ápr. 6. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
95%

Ha egy tárolóból borították ki a játékokat, akkor visszatesszük.

A legót, puzzle darabkáit visszatesszük a dobozába, de nem feltétlenül küldöm a szobába, hogy tegye a helyére. Ha ő vesz le valamit a polcról, akkor természetesen tegye oda vissza, de ha nem, akkor rendezetten összetesszük egy kupacba.


Kupit nem hagyunk, de nem is rendezünk mindent vissza.

2021. ápr. 6. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
94%
Összepakoljuk, de én nem szoktam segíteni, hanem indulás előtt szólok, hogy pakolja el maga után amivel játszott. Sajnos hozzánk is szoktak jönni olyan gyerekek, akik nem pakolnak el, utálok utána én pakolgatni, így tudatosan nem erre nevelem a saját gyerekeimet.
2021. ápr. 6. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!