Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan lehet saját ágyba...

Hogyan lehet saját ágyba szoktatni 2 éves gyereket?

Figyelt kérdés
Tavaly októberig teljesen önállóan, egyedül aludt a szobájában éjjel és nappal is. Tehát nem arra szoktattuk, hogy köztünk aludjon. Ott valami történt, rosszat álmodhatott, akár megcsíphette valami, igazából nem tudjuk mi történt vele. Letettem aludni mese, puszi után, ahogy mindig, ő pedig hamar el is aludt, kb fél óra múlva keservesen sírva ébredt, hogy "bántott az ágyam".. Azóta csak és kizárólag köztünk alszik. Nem tudom átvinni miután elaludt, azonnal felébred mikor felemeled. Kapott karácsonyra egy új, nagy leesésgátlós ágyat, amiben kb 1 hét után volt hajlandó aludni egyetlen éjszakát. Kihúzhatós, én mellette feküdtem ezen a részen. Hatalmas sírások, tomboló hisztik vannak ha csak megemlítjük, hogy aludhatna már a saját helyén. De nem, sehogyan sem, volt hogy lefeküdtem a kihúzható részen, magunkra zártuk az ajtót és 4 órán át üvöltött, hogy át akar menni. Fogalmam sincs mit csináljunk. Ha én vagyok vele, akkor az apja kell, ha ő van vele, akkor én, állandó a sírás hányásig is ha próbálkozunk. Nem tudom már mi legyen, mert köztünk sem szeret annyira feküdni, gyakran hisztizik éjjel, hogy menjünk odébb, meg ő beszorult, melege van, akármi... Unokatesóm mondta, hogy ők hasonlóan jártak a lányukkal, megelégelték és egy kiabálás után rázárták a szobája ajtaját...és hogy azóta is normálisan alszik, nyugodt, kipihent a gyerek. Komolyan ennyire szigorúnak kell lennem?
2021. ápr. 7. 22:36
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
63%

Tehát bezartad a szobába, O meg fel órát(!!!) sírt és dorombolt az ajtón. És sikerként könyveled el, hogy fel óra után feladta és bánatában elaludt.


Sírtal már fel órát úgy, hogy az, akiben bízol és szereted, le szart?


Várom a lepontozast, de sajnos ezt nem így kellett volna.

2021. ápr. 11. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
33%

11!

A gyereknevelés lényege, hogy következetes vagy. Lehet azt is csinálni, hogy nem hagyod magára, ott vagy vele, köztetek alszik stb, csak akkor kb sose fog megtanulni egyedül aludni.

Testvérem kislánya 8 éves, jelenleg is a szülei között alszik, ha megpróbálják a saját ágyába altatni akkor bömböl, hisztizik. Én a saját kislányomat a kérdezőhöz hasonló módon altattam, kb 1 hét alatt megszokta a saját ágyát. Most 7 éves, jelentem, semmi lelki törés nem történt benne, imád engem is, az apukáját is, és a szobáját is.

Érdekelne, hogy szerinted hogyan kellett volna?

2021. ápr. 11. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
70%
A lepontozas alapján úgy tűnik, hogy ez a szobabazaros módszer elfogadott. Ez igen, grat mindkenkinek!
2021. ápr. 12. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
29%

13!

Esetleg tudnál javasolni másik módszert, ami nektek bevált?

2021. ápr. 13. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
37%

Én ezeket próbálnam ki (nyilván minden csak fix esti rutinnal működhet):

- kivalaszthatja melyik plussel/babával akar aludni

-minden, saját agyban töltött éjszaka után apró jutalom, pl. matrica

- alvás nyitott ajtók mellett, hogy rá tudjon látni anyaek agyara (ha kivitelezhető)

- gyenge éjszakai fény, hogy lásson valamennyit

- keresni az ismeretségi körben olyan kisgyerekeket, akik a saját ágyukban alszanak, és sokat mesélni róla

- ha egyedül aludt, sokat beszélni arról, hogy milyen kényelmes volt neki, meg milyen jól kipihenheti magát, és mennnyire jól tud kipihenten játszani

- rajzolás közben az alvás a téma, rajzolva, hogy mindenki saját agyban alszik, és mennyire örülnek ennek

2021. ápr. 14. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:
Feltaláltad a spanyolviaszt...
2021. ápr. 14. 15:45
 17/17 anonim ***** válasza:
100%

15!

Jelentem, mindd ki lett próbálva, semmi nem segített :D

Nem vagyok mazohista, nem azzal kezdtem a szobába szoktatást hogy bezártam a gyerekemet, hanem olyanokkal amiket te leírtál. Semmi nem használt.

plüss: szart sem ér

jutalom: igen, mikor elmondtam nekki hogy ha ügyesen alszik egyedül akkor pörgethet a gépből egy ajándékot. Ez szuperül is ment, imádta az ötletet. Este 9kor viszont pont nem érdekelte az ajándék, ahogyan más sem.

ajtó: nem tudott rálátni az ágyunkra, ki is jött a szobából ha nyitva volt az ajtó.

éjszakai fény: ez a mai napig megvan, szereti is, de pusztán ez, hogy a saját szobájába aludjon nem volt elég.

más gyerekek sztorija: ismét nem használt, nem is érdekelte.

rajz: ezt mondjuk nem próbáltam, de nem hinném, hogy akkora nagy hasznot hozott volna

2021. ápr. 14. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!