Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan lehet saját ágyba...

Hogyan lehet saját ágyba szoktatni 2 éves gyereket?

Figyelt kérdés
Tavaly októberig teljesen önállóan, egyedül aludt a szobájában éjjel és nappal is. Tehát nem arra szoktattuk, hogy köztünk aludjon. Ott valami történt, rosszat álmodhatott, akár megcsíphette valami, igazából nem tudjuk mi történt vele. Letettem aludni mese, puszi után, ahogy mindig, ő pedig hamar el is aludt, kb fél óra múlva keservesen sírva ébredt, hogy "bántott az ágyam".. Azóta csak és kizárólag köztünk alszik. Nem tudom átvinni miután elaludt, azonnal felébred mikor felemeled. Kapott karácsonyra egy új, nagy leesésgátlós ágyat, amiben kb 1 hét után volt hajlandó aludni egyetlen éjszakát. Kihúzhatós, én mellette feküdtem ezen a részen. Hatalmas sírások, tomboló hisztik vannak ha csak megemlítjük, hogy aludhatna már a saját helyén. De nem, sehogyan sem, volt hogy lefeküdtem a kihúzható részen, magunkra zártuk az ajtót és 4 órán át üvöltött, hogy át akar menni. Fogalmam sincs mit csináljunk. Ha én vagyok vele, akkor az apja kell, ha ő van vele, akkor én, állandó a sírás hányásig is ha próbálkozunk. Nem tudom már mi legyen, mert köztünk sem szeret annyira feküdni, gyakran hisztizik éjjel, hogy menjünk odébb, meg ő beszorult, melege van, akármi... Unokatesóm mondta, hogy ők hasonlóan jártak a lányukkal, megelégelték és egy kiabálás után rázárták a szobája ajtaját...és hogy azóta is normálisan alszik, nyugodt, kipihent a gyerek. Komolyan ennyire szigorúnak kell lennem?
2021. ápr. 7. 22:36
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
39%

Úristen, be ne zárd a gyerekeg a szobájába!


Én tok sokáig anyuekkal aludtam anno, hiába volt saját szobam, féltem.


Mit ad isten, most nekem is lett egy velunk alvó kislányunk. Ahogy annak idején én is, O is ki fogja ezt nőni, és nem akar örökké velünk aludni.

2021. ápr. 8. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
57%

Tudom drasztikus de igen ennyire szigorúnak kell lenni.

Ha felkel visszrakod az agyba. Ezt lehet 300x is megcsinálod egy nap, de nincs mas választásod.

2021. ápr. 8. 02:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
71%

1!


Értő olvasás az nem m3gy, ugye...."De nem, sehogyan sem, volt hogy lefeküdtem a kihúzható részen, magunkra zártuk az ajtót..." Segítek. Ez azt jelenti, hogy a gyerek meg az anyja a gyerekszobában, a gyerek ágyán feküdt, az anya azért zárta magukra az ajtót, hogy a gyerek ne menjen át a szülői hálóba.



Kérdező!


Mit mond, ha megkérdezed miért nem akar a saját ágyában aludni?

2021. ápr. 8. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
66%

2-es

Értő olvasás.. és még te szólsz be


Unokatesóm mondta, hogy ők hasonlóan jártak a lányukkal, megelégelték és egy kiabálás után rázárták a szobája ajtaját...és hogy azóta is normálisan alszik, nyugodt, kipihent a gyerek. Komolyan ennyire szigorúnak kell lennem?“



3. Személy vagyok, ès követném.. nekem elalszik a lányom, de újabban átjár.. bàr az okàt sejtem ( kistesó)

Átszoktatási tippek érdekelnek

2021. ápr. 8. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
64%

Valamitől megijedt szerintem. Hagyj neki időt, ne is emlegesd az ágyat, meg hogy aludjon egyedül. Én is féltem sokszor gyerekként.

Te vagy neki a biztonság. Ez a rázárom az ajtót.... Hát el se akarom képzelni mit élt át az a kisgyerek. De ő gyereke, ő dolga. Én biztosan nem csinálnám ezt a sajátommal.

Legyetek sokat a szobájában, feküdjenek az ágyra, olvassatok mesét, de ne erőltesd, hogy aludjon ott egyedül.

2021. ápr. 8. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Millió plusz egy dolgot kipróbáltunk már. Neki és nekünk sem jó az együttalvás. 5-ös bocsi, de amit írtál azt milliószor csináltuk már. Nem működik semmi.
2021. ápr. 8. 08:51
 7/17 anonim ***** válasza:
60%
Nekünk ami segített, az az esti rutin kialakítása. Már sötétedés után végig csak az ő szobájában, ágyában voltunk. Fürödtünk (ezt nyilván a fürdőben), esti mese, tejcsi ivás stb. És a kis beszélgetés után megpusziltam, és mondtam, hogy jó éjszakát. Erre persze jött a hiszti, de határozottan kimentem a szobából és becsuktam az ajtót. Szerencsére a kilincsig nem ért fel, szóval nem tudott utánam jönni. Szörnyű volt, megszakadt a lelkem,de ez végül bevált. Idővel aztán kapott éjjeli kislámpát, fényfüzért, meg egy rakás plüssállatot, hogy szeresse az ágyát.
2021. ápr. 8. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
55%
Csak az ágyában vagy a szobájában is fél? Esetleg át rendezni szobát? Éjjeli fényt be tenni? Ott aludni vele az ő szobájába? Nem mondta hogy mi történt? Vagy próbáld meg azt esetleg hogy valami spriccelős fújós flakon a teszel öblítős vizet pl és mondd azt neki csináltál varázs szert be fújjuk az ágyat meg a szobát többet nem fog bántani és ha kell ez a varázs szer bármikor itt van.
2021. ápr. 8. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Megtettem. Megvolt az esti rutin, meseolvasás, összebújás, tejivás.. Majd betettük az ágyába, persze azonnal sírva fakadt, egy darabig dörömbölt az ajtón, de kb fél óra múlva abbahagyta, kamerán láttam, hogy befekszik az ágyába és pár pillanat alatt elaludt. Reggel 6ig, ahogyan általában szokott. Nem aludtam, egész este őt néztem. Most ebéd után szó nélkül befeküdt az ágyába, azóta is mélyen alszik. Végre
2021. ápr. 10. 13:49
 10/17 anonim ***** válasza:
52%

9!

Szuper, örülök nektek nagyon :)

2021. ápr. 10. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!