Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Létezik csoki/kakaó-allergia?...

Létezik csoki/kakaó-allergia? Lányom 4,5 éves, ekcémás a bőre, de most az arca iszonyú száraz, piros foltos. Napi 1-2 bögre kakaót iszik és tegnap fél tábla csokit evett meg. (Ilyet azért nem sűrűn csinál. )

Figyelt kérdés
Más tapasztalt már ilyet? Tudom, próbáljam elhagyni pár napig ezeket a dolgokat és kiderül. Csak kíváncsi vagyok másnál hogy oldódott meg , ha volt ilyen.
2010. aug. 20. 22:06
 1/7 anonim ***** válasza:
A kakaóallergia ritka, de bizony létező probléma. [link]
2010. aug. 20. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nekem azt mondta az orvos-lányom allergiás vmire,és felmerült a kakaó-,h valószínűbb,h nem a kakaóra,hanem az instant kakaó vmelyik alkotórészére,pl a szójalecitinre allergiás.(Pont azért,mert a kakaó allergia nagyon ritka.)
2010. aug. 20. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Mondjuk, a szójaallergia elég gyakori! Ebben a 2. válaszolónak igaza lehet. A csoki, az összes instant kakaó tartalmazza is.
2010. aug. 20. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
2. vagyok:igen,ezt mondta a gyerekorvos és az allergológus is.
2010. aug. 20. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Most "elvonókúrán" vagyunk, remélem segít.
2010. aug. 22. 22:44
 6/7 anonim ***** válasza:

hát nem igazán tudom,hogy mit tegyél,de nekem is van csoki allergiám(+ tartósítószer,színezék,pollenek,gombák,stb.)és énse nagyon tudok vele mit kezdeni.

ha a lányod szereti adj neki fehér csokit,és legalább eheti azt és nem érzi rosszul magát,hogy nem ehet rendes csokit.

én 3 éves korom óta több fehér csokit eszem mint rendeset.

remélem segítettem,és sok sikert a továbbiakhoz ;)

14/L

2011. máj. 16. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Egyáltalán nem biztos, hogy allergiáról van szó ilyen esetben. Legbiztosabban úgy lehet kideríteni, ha szed valamilyen antihisztamint rövidebb ideig, és ha elmúlnak a tünetek, akkor allergiáról van szó.


A lecitinre nem lehet allergiásak lenni, a szójalecitin szójafehérjével szennyezett, és az okozza az allergiát. A fehér csokoládé ugyanúgy tartalmaz lecitint. Lehet kapni olyan csokoládét, amibe nem szójából, hanem mondjuk kukoricából kivont lecitint kevernek.

2012. dec. 5. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!