Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan szoktassuk le erről?...

Hogyan szoktassuk le erről? Bőv. Lent.

Figyelt kérdés

Szóval:lányom 21 hónapos.A probléma az,hogy annyira oda van a Mamáért(Anyuért),hogy ha ott vagyunk náluk,vagy együtt elmegyünk valahova,senki más nem létezik csak ő.Egyszerűen csüng rajta és ha nem veszi fel,vagy nem vele foglalkozik,elkezd hisztizni,de nagyon.

A kérdésem az lenne,hogy Anyunak vagy nekem kell ezt leállítani,és hogy nem fog-e akkor "kiszeretni" a Mamából?

Köszi a segítséget!


2010. aug. 21. 13:48
 1/10 anonim ***** válasza:
Miért kellene ez ellen bármit is tenni???????????????????????
2010. aug. 21. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Lányom 18 hós, ő a nagyapjáért van oda nagyon, ha ő itt van, akkor mi le vagyunk ejtve (én és az anyukám), nincs ezzel semmi probléma. Igaz, most rájött valami hoppáré, mert most senkviel sincs el, csak velem.
2010. aug. 21. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Mert már nem a "normális" a viselkedése.Nem játszik,csak a Mamával van elfoglalva.És ha mondjuk nem ér rá,akkor éktelen hisztibe kezd.Anyukám imádja,de kezd már kicsit terhes lenni a dolog és ezt most nem kell félreérteni.
2010. aug. 21. 13:59
 4/10 anonim ***** válasza:

Pedig én ezen nem lennék úgy kiakadva. Gondolom nem állandóan látja a mamát. amikor meg a mama vele van akkor igenis csüngjenek egymáson, a a kicsinek erre van igénye.


más nagymama mit megadna, ha csüngene rajta az unoka.


első vagyok.

2010. aug. 21. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
De,majdnem mindennap találkoznak.Na mindegy...azért,kösz.
2010. aug. 21. 14:05
 6/10 köles válasza:
100%
Esetleg meg lehetne próbálni, hogy egy- egy napon pár órát csak a Mamával legyen a héten. Délelőtt együtt játszani vagy vele ebédelni. Mert úgy tűnik, erre nagy szüksége lenne a kislánynak. Ha meg letelt a pár óra, akkor meg már nem csüngeni Mamán, hanem hagyni pihenni... A gyerekek teljesen máshogy (is) viselkedhetnek, ha egyszerre többen vigyáznak rájuk, mint ha egy-egy személlyel vannak. Meg mi felnőttek is ilyen esetben kevesebb figyelmet szentelünk a gyereknek, mint amire szüksége volna.
2010. aug. 21. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Szia!

Olyan mintha az én fiamról olvastam volna, de ő nem csak a mamához hanem a legkisebb unokatesóért van oda ennyire.

Átmegyünk akár a mamához akár unokatesóék, ketten soha nem tudunk hazajönni mert valakit mindig hozni kell.

Nem tudom miért van így, de olyan mintha a gyerek unná a képen...

De mondjuk ő hozzám is ragaszkodik.

Egyébként mikor az unokatesó is ilyen idős volt ő is nagyon ragaszkodó volt mindig csimpaszkodott a lábamba és alig akart hazaengedni, de kinőtte.

Remélem a fiam is kinövi.

19 hónapos kisfiú anyukája

2010. aug. 21. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszi,megpróbálunk vmi ilyesmit.
2010. aug. 21. 21:02
 9/10 anonim ***** válasza:

Szia!


Amikor kicsi voltam velem is pont ugyan ezvolt, csak a mama létezett... Anyáméknak kezdett elege lenni a dologból, hogy ők nem is érdekelnek ezért úgy volt, hogy pénteken elvittek 2-3 óra körül mamáékhoz és szombaton pedig ebéd után jöttek értem.

Remélem tudtam segíteni :)

2010. aug. 22. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Igen,köszönöm!
2010. aug. 22. 13:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!