Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Akik masodik gyereket vallalna...

Akik masodik gyereket vallalnak azert teszik hogy az elsot lefoglalja/jatszon vele, hogy ne a szuloknek kelljen?

Figyelt kérdés
Mostanaban "divat" lett a kis korkulonbseg. Tenyleg konnyebb kettovel mint eggyel? Azert erdekel mert az elso harom ev egy gyerekkel is embert probalo. Esetleg a kis korkulonbseg amiatt van mert keson vallalnak a nok gyereket? Vagy semmi koze ezekhez, es egyszeruen szeretnenek meg egy gyereket a szulok?
2021. ápr. 16. 22:43
A kérdező szavazást indított:
Igen, igy tobb ido felszabadul mert a ket gyerek lefoglalja egymast.
Nem, meg egy gyereket szeretnenek a szulok es nem testvert az elsonek.
62 szavazat
1 2 3
 1/24 Derjaderja ***** válasza:
88%

Hát szerintem aki látott közelről kisgyereket, az nem gondolja komolyan, hogy könnyebb a 2 évessel, ha van még egy csecsemő is, mert lefoglalja 😊

Nekünk azért vannak így, mert 2 gyereket szerettünk volna és az életkorunk, munkahelyi helyzetünk alapján így volt a legjobb.

Nagyon drukkolok, hogy jó kis csapat legyen belőlük, de nem ezért szültem a másodikat.

2021. ápr. 16. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
20%
Egy gyerek számomra nem gyerek. Így lesz kivel játszania/veszekednie tehát nem fog unatkozni és nem az megy mint a sógornőmnél, ahol folyton megy hogy "aanyaaaa", mert egyedül unatkozik. Persze veszekedni is fognak,de legalább szórakoztatják egymást.
2021. ápr. 16. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
56%
Én azért szeretnék majd kis korkülönbséget, mert köztem és testvérem közt 9 év van és úgy gondolom, ez borzasztóan sok...nem jók a tapasztalataim, szóval ha az első gyerek születése utáni max 3 évben nem jön össze a tesó, akkor egyke marad. Nem miatta, magunk miatt szeretnénk 2 gyereket, mert férjemmel mindig is két gyerekkel képzeltük el a családunkat. De ha nem jön össze sem vágok eret azért.
2021. ápr. 16. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
78%

Szia. Nekem 3 gyerek van és 30 éves vagyok. Kis korkulonbseg van köztük, a legkisebb 2 a középső 4 a legnagyobb 6 éves. Kezdem azzal hogy nem azért vállaltuk őket hogy szorakoztassak egymást hanem mert 3 gyermeket szerettük volna alapból. A korkulonbseg nem volt mervado, úgy voltunk jön amikor jönni akar, hát ők így jöttek. Mikor már pocakban volt a második elgondolkoztunk hogy milyen jó lesz hogy 2 év van köztük és majd jól elleszek mert az első 2 gyermek lány is ráadásul. A 3. Fiú lett.

Na de nem úgy alakult ahogy elkepzeltuk. Sajnos az én gyerekeim nem szeretnek együtt játszani. Mind a 3 külön igényelne engem meg az apjukat is. Persze ugyanúgy foglalkozunk velük, a kicsi meg kicsi a csajokhoz, folyamatos a kotekedes a kicsi mindent akar amit ők, kotekednek állandóan. A csajok meg egymással van hogy elvannak de általában minden játék vége marakodas. A nagy lány nem szeret a kisebb lánnyal játszani mert ő meg nem tud mindent amit a nagy akar.most hogy iskolás lesz már inkább azzal foglalkozik hogy próbál számolni, betűkkel ismerkedni, foglalkoztatokat csinál állandóan. A kisebb is próbálja de neki még nem úgy mennek a dolgok ahogy ő azt szeretné és ahogy a nagy tudja..

Ezen felidegesitik magukat. Általában kint a szabadban elvannak játszanak bicajoznak. De a lányok meg azon is képesek osszeveszni hogy ki mit akar épp enni.. Ha a kisebbnek tojás kell és a nagy is azt akarna akkor a kicsi ravagja hogy akkor neki nem az kell.

Szóval attol mert több gyerkőc van nem jelenti biztosra hogy könnyebb lesz. Sőt.. De van ellenkező pelda is ahol a tesók pont egymás társaságában érzik jól magukat

2021. ápr. 16. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 vantel ***** válasza:
72%
Mindenkinek más indoka van rá!
2021. ápr. 16. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:

Koszonom az oszinte valaszokat kulonosen neked 4es.


Nincs hatso szandek a kerdes mogott, es nincs jo vagy rossz valasz.


Szereny velemenyem szerint semmi baj sincs azzal se ha valaki azert vallal "tesot" hogy eljatszanak egymassal. Miert ne lehetne ez is opcio? Emberek vagyunk nem robotok akar ez is egy opcio lehet. Szoval emiatt ne pontozzatok le senkit, nincs erkolcsi hattere a kerdesnek szimplan kozvelemeny kutatas.

2021. ápr. 16. 23:11
 7/24 A kérdező kommentje:
Bocs a szoismetles miatt :)
2021. ápr. 16. 23:13
 8/24 anonim ***** válasza:
75%

Nálunk nem az "eljátszanak" volt a fő érv, hanem hogy el lehessen őket vinni ugyanazokra a programokra, ne kelljen kanguruval hegyet másznom, és ne ásítozzon egy kamasz az Alma koncerten.

4 és fél év alatt születtek hárman. Nyilván nem ugyanaz érdekli mindhármat, de azért akkor hatalmas különbségek nincsenek az igényekben, mint a 11 évvel fiatalabb öcsém, meg énköztem voltak.

2021. ápr. 16. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
69%

4es vagyok, szívesen 😊

Mindenkinek saját döntése mi okból vállalja a 2 es 3 vagy több gyermeket.

Míg nem tapasztaltam én is arra gondoltam hogy majd a gyerekek együtt jól ellesznek, mint az oviban is a barátokkal, de ez nem minden esetben igaz és valósul meg. Nálunk pl pont az ellenkezője áll fenn 😊

2021. ápr. 16. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
74%
Felesleges a kérdés. Itt úgyse fogja senki beismerni, hogy azért szül másodikat, harmadikat, xediket, hogy lefoglalja a nagyobb testvért. Sokan azért szülnek, hogy fel tudják venni a kedvezményeket, ezt itt se fogják beismerni. Vagy ha be is ismerik, akkor lepontozzák, mint most majd ezt a válaszom is lefogják pontozni.
2021. ápr. 16. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!