Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit csináljak, hogy az 5 éves...

Mit csináljak, hogy az 5 éves húgom egyedül is lefoglalja magát? Folyton rajtam lóg, mert segíteni akar.

Figyelt kérdés
Rá kell vigyáznom este 7-ig, 2 héten keresztül. Az unokatesóm is ennyi idős, bár ő fiú, de neki ha berakok egy filmet elvan vele, vagy játszik magában. A húgom nem, folyton segíteni akar. Pl. ABC sorrendbe kellett most papírokat rendezgetnem, ő is segíteni akart. Mondtam neki, hogy nem tud, mivel nem tudja az ABC-t, nem tud olvasni. Azt mondta, akkor adogatja a papírokat, amivel így sokkal lassabban haladtam. Kipakoltam a mosogatógépet, ő is akart segíteni, de hiába, nem éri fel. Akkor adogat.. Nem igazán tudok olyan feladatot adni neki, amit ő is meg tud csinálni, de mindenáron segíteni akar. A mesék nem érdeklik, nem nézi, játszani sem akar egyedül, nem tud mit. Én 16 éves vagyok, marhára nincs kedvem vele babázni. Most például gépezek 3/4 órája, beszélgetek, ill. beszélgetnék skype-on, de ő meg itt áll mellettem, folyton beszél, de nem csinál semmit, csak néz, vár. Nem tudok vele mit kezdeni. Valaki valami ötlet?
2013. aug. 8. 17:15
 1/4 anonim ***** válasza:
Huh, nem egyszerű helyzet. Elsősorban azt kell tudnod, hogy ő felnéz rád, szeret téged, ezért akar segíteni, ezért keresi a társaságod. Egy ötéves a szeretteivel szemben nagyon ragaszkodó, neki tényleg az is jó, ha melletted állhat és nézhet. Én azt tudnám javasolni, hogyha csinálsz valamit, pl. pakolod a papírokat, akkor adj neki ceruzát, egy üres papírt, és rajzoljon, hogy majd az ő rajzát is be tudd sorolni, mert az még pont hiányzik. :) Ha főznél, adj neki lábost, kanalat, hadd főzzön ő is. A lényeg, hogy amibe nem tudod bevonni, akkor valami hasonló játékot kell neki kitalálni. Ha Skypolsz, és zavar, ahogy csacsog, válts át írásra, videobeszélgetés helyett. Közben jobban tudsz figyelni rá. A foglalkozást nem igazán tudod kikerülni, 5 évesen még igénylik a társaságot és ha egyedül nem akar/nem tud játszani, akkor úgyis nyüstölni fog. Próbáld kicsit úgy rendezni a napod, hogyha lehet, akkor szervezz olyan programot, amiben kifáradhat. De ügyelj, hogy ne a legnagyobb hőségben vidd le pl. a játszótérre. Ha kifárad, lehet, hogy délután besikerül egy kis alvás. :)
2013. aug. 8. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Rendben van, hogy szeret, én is őt, de megőrjít. Hamar megunja a rajzolást, azzal nem igen tudja magát lefoglalni. Én szeretnék nyugalomban megnézni egy filmet, vagy kimenni napozni stb. Vele addig nem tudok mit csinálni. Ma akart játszani a kutyával, gondoltam azt egyedül is tud, legalább addigis kint van én meg bent, nem nyúzza a bőröm, baja csak nem lesz belőle, a kutyánk nem bánt, és sokáig elvan vele, imádja. 5 perc múlva sírva jött be, mert játék közben a kutyánk (nagyobb, mint a húgom, németjuhász, és 2x akkora a súlya is) ráugrott és elesett. Tehát kutyával sem lehet egyedül kint hagyni. Ebbe az egy napba is kishíján beleőrültem, folyton a nyakamon lógott. Mi lesz itt 2 hét alatt? Kellene valami játék vagy munka ötlet amit egyedül is tud csinálni felügyelet nélkül.
2013. aug. 8. 20:18
 3/4 anonim ***** válasza:
Vidd városi strandra, ott medencézhettek, éms igy napozni is tudsz, ha mondjuk talál játszótársat, akivel ott elhomokozik, stb. Ha látod,akkor lefekszel napozni es nem neked kell homokozni,a vizben meg gondolom te is elvagy es a nap is er.
2013. aug. 10. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Ez nem lenne rossz ötlet, ha nem lenne hűvös és nem esne az eső. Majd ha ismét jó idő lesz elviszem.
2013. aug. 10. 10:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!