Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Csontfog mikor nő ki?

Csontfog mikor nő ki?

Figyelt kérdés

Sziasztok. 6 éves kislányomnak decemberben kiesett az alsó első két foga. Azóta szépen kinottek ott a csontfogai. Viszont ami miatt kicsit aggódom hogy január elején a felső két foga is kiesett viszont azóta sincs ott nyoma sem a csontfogaknak. Látszik hogy az inye szépen elsimul, nincs ott már az a gödör ami a tejfog helye volt. De aggódom hogy már több mint 3 hónap alatt nem kellett volna legalább attorje az inyét a fog? Létezik hogy ilyen sokára nőjön ki, vagy túl hamar estek ki neki? Azért is aggaszt mert az alsó 2 szépen jött is kifelé ahogy a tej fog kiesett.

Köszönöm



2021. ápr. 19. 07:05
 1/6 anonim ***** válasza:
78%
A felső lassabban nő. Szeptemberben (5 év 1 hónaposan) esett ki a lányomnak alul és felül is kettő. És felül a második még mindig nincs kint, viszont még szeptemberben voltunk röntgenen, ott van az.
2021. ápr. 19. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Szia. Jajj ha nektek szeptember óta nincs kint akkor még mi se vagyunk elkesve 😊 akkor így megnyugodtam, várunk türelmesen. Csak már zavart hogy semmi nyoma a felső fogaknak az inye meg már teljesen elsimul, és még csak nem is érezni hogy szurna vagy ott lenne esetleg valami 🙂
2021. ápr. 19. 07:19
 3/6 anonim ***** válasza:
71%
Össze-vissza nőnek szerintem. Nálunk is volt, hogy majd egy évig volt foghíjas valamelyik, meg olyan is, ami csak akkor esett ki, amikor már a másik látszott is.
2021. ápr. 19. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Még mindig jobb ez, mint mikor úgy kezd el nőni a maradandó, hogy a tejfog nem esett ki. (S ezért ferdén nő) Jártam úgy...


A fog kiesésnek/növésnek nincs fix ideje. Én szinte egy hónapig piszkálgattam egyszer a lógó tejfogamat (élveztem :D ), s alatta a másik még nem kezdett kijönni.

2021. ápr. 19. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha nagyon nagyon aggódsz, elviheted egy panoráma röntgen re, ott látszanak a fogcsírák. De még várj vele egy kicsit sztem.
2021. ápr. 19. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Sziasztok. Köszönöm a válaszokat, kicsit megnyugodtam. Várok még vele akkor, hátha előbb utóbb megjelenik 😊 Annyira nem aggódom, csak inkább azért aggódtam mert az alsó kettő rögtön nőtt ahogy kiestek, a felsoknek pedig nyoma sincs és azt hittem azok is ahogy kiesnek meg ha nem is rögtön de kis időn belül jelentkeznek. De akkor türelmesek leszünk 🙂
2021. ápr. 20. 06:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!