Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Megmondjátok a gyerekeiteknek,...

Megmondjátok a gyerekeiteknek, hogyha verekednek nem lesznek barátaik?

Figyelt kérdés

Kötekedős, verekedős gyerekem van(erősen próbálkozom változtatni a viselkedésén), és most közöltem vele, hogy ezért nem akar vele játszani az egyik barátja, illetve ő se akar a verekedősökkel játszani, és egy másik lány sem akar már vele lenni, nem is hívnak és tologatják, ha mi hívjuk. Meghallotta ezt egy rokonom és szerinte érzelmileg zsarolom a gyereket, hogyha rosszul viselkedik nem fogják szeretni. DEHÁT EZ VAN! Nem? A barátság nem olyan, mint a szülői szeretet, hogy bárhogy viselkedhetsz akkor is szeretni foglak.. a barátság viselkedésen alapul. Ha kupánvágja és csúfolja a másikat, akkor az nem fog vele játszani, nem fogja kedvelni tovább..


Ráadásul én is nehezen tolerálom a viselkedését, szeretem, mert a gyerekem, de egy kis erőszakos zsarnok módjára viselkedik legtöbbször, aztán meg sír összetörve, ha másoknak(akár nekem, akár a barátainak) ez nem jön be.. Tudja, hogy kell kedvesen, csak épp nem jön be neki a módszer, mert önuralmat és a saját érdekei háttérbe szorítását jelenti az osztozkodás, várakozás, odafigyelés másra és a kedvesség ha épp nem higgadt.


Nem hiszem, hogy az igazság érzelmi zsarolás, a viselkedése borzalmas és az várható és van is, hogy elkerülik azt az egész életben, aki borzalmasan viselkedik. Ha barátokat akar, alkalmazkodjon.



2021. ápr. 19. 08:40
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Mekkora gyerek?
2021. ápr. 19. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
6 éves
2021. ápr. 19. 09:13
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Neked van igazad. Egy hatéves már el tud ezen gondolkodni. Jól tetted.
2021. ápr. 19. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Én is szoktam ezt mondani ha más nem hat és bevált. 4 éves és néha odacsap még. De egy egy ilyen elbeszélgetes után sokáig nincs ilyen gond
2021. ápr. 19. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Hú mit nem adnék ha az én gyerekemet is csak megváltoztatni kéne úgymond. Amúgy igen mind csak én is mondom a lassan. 4 évesemnek mert amúgy egy nagyon okos gyerek.

Nálunk az a baj hogy van egy 6éves unokatesó akitől tanulja ezt a viselkedést. Próbálom visszafogni a találkozásokat de sajna nem egyszerű. Ha az én részemről lenne unokatesó akkor biztos kiverném a hisztit a szülőknek de sajna a párom részéről van. Így nem akarok nagyon vitát. Szoktam megjegyzéseket tenni. És a gyerek is sokat volt nálunk ovizárás miatt így vele is tudtam beszélgetni és nálunk most már úgy ahogy bír is az eszével. De mi vagyok én ha otthon basznak rá.

Szóval nyugodtan beszélgess vele. Én akkor is szoktam ha jó passzban van és okosan játszik mert tudom hogy olyankor nem csak hall hanem érti is és figyel rendesen.

2021. ápr. 19. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
95%
Igazad van én is megmondanám neki, ez nem érzelmi zsarolás, hanem az igazság. 6 éves és még mindig ezt csinálja? Nálunk rokongyerek ilyen, 3 éves, de már reméltem, hogy ez elmúlik nála.
2021. ápr. 19. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Szia. Az én lányom, ő is 6 éves megmeg lány.. most valamiért elkezdte ezt a viselkedés formát. Annyi hogy nem verekszik, nálunk inkább olyan jellegű gondok vannak hogy játék közben ha valami nem úgy van ahogy ő akarja akkor tombol. Társas játéknál ha nem ő nyer dühkitörést kap, őrjöng, sír, csapkod, olyankor mindenkit utál. Nem bírja elviselni ha valamiben nem ő az első. Hát én is elmondtam már neki párszor hogy ezzel a viselkedéssel nem lesznek barátai mert senki nem fog vele szeretni játszani. De ez így igaz. Tisztában kell lennie hogy valami neki is nagyon jól megy, és valamiben ő is nagyon jó, de nem mindenben. Más gyerekek is ügyesek mint ő és más is nyerhet, más is örülhet nem csak ő lehet mindenben az első. Nálunk pl a fesulkodes is katasztrófa. Gyönyörű loknis fenékig erő haja van és jó vastag is, így a fesulkodest nem akarja kibirni, elviselni. Végig hisztizik, jajgat mint akit ölnek. Sokszor mondtam neki ha nem hajlandó rendben tartani és ez neki ennyire borzalmas akkor le lehet vagatni. Na az már nem tetszik, mert amúgy szereti hogy hosszú haja van.
2021. ápr. 19. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem zsarolás, hanem következmény, amit ő is tapasztal. Szerintem nagy piros pont neked, hogy nem elfogulatlan nézed, hanem látod a problémát és segíteni akarsz neki. Lehet, hogy pár alkalommal érdemes lenne pszichológushoz menni, egy két technikát biztos tud mutatni, hogy könnyebben uralkodjon magán. Szerintem dicsérd is, amikor sikerül uralkodni magán. Vagy mehetne küzdősportra a vírus után, ott nagy önfegyelmet tanítanak.
2021. ápr. 19. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Igen, azzal tudod e téren a legtöbb segítséget nyújtani ha megtanítod néven nevezni az érzelmeit, ideges csalódott frusztrált szomorú megbántott szégyelli magát vágyik valamire irigy dühös fél.

Mert ha ő is tudja hogy mit érez könnyebb tenni ellene.

Boribonnak van egy kiskartya játéka, mi azt használjuk de mesék vagy sima beszélgetés is segít ebben. Mindig mond el mi történt és ő hogy érez. Látom nehéz odaadnod a lapátodat, dühös vagy hogy elvette. Látom csalódott vagy hogy te már nem fértél fel a játék vonatra. Stb.. Nem baj hogy ezt érzed. Én itt vagyok veled. Nem az a módja hogy megcsapkodjuk lacit vagy megdobáljuk a vonaton lévőket. És adj is megoldást hozzá lapát csere, mindenki sorra kerül stb.


Vagy otthon csapkodjátok meg a párnát. Ha otthon üt, lehet kérni hogy puha dolgot üssön adja ki a dühét. Sirhat ha úgy érzi hogy kell. Biztosítsd hogy rendben van amit érez, te is vagy dühös és olyankor kimész futni vagy ugrasz vagy sírsz, eszel. És ha megkönnyebbülsz, akkor máris nem olyan rossz az a dolog.

Te se titkold előtte az érzelmeit. Úgy tanulja meg, hogy kell kezelni.


Minap mondtam h sírok igen mert mamával összevesztem és megbántottam. És átölelt hogy csak bocsánatot kell kérni és a mama megbocsát. Mi pedig szeretunk. Attól meg a lapát elvételnél ütött, de utólag megbánta. Lassan a hevesség is elmúlik és akkor már fogja tudni kezelni.

2021. ápr. 19. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
0%
Mi a csillagjegye? Fiu vagy lany?
2021. ápr. 20. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!