Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit rontottam el? 2,5 éves és...

Mit rontottam el? 2,5 éves és kb 20-30 szót használ?

Figyelt kérdés
Valamit biztos rosszul csináltam eddig.az első és egyetlen gyerekem.kisfiú.mostanában már 3 szavakat is összerak (pl.:anya inni cici) kifejezetten magát végül is mindent megértek amit akar.probálom tanítani, mesét olvasni,de egyszerűen nem érdekli játszik tovább rám sem figyel. Van hogy angolul köszön hogy hi vagy angolul számol 3 ig de nem sorba és sokáig maminak szolitott (nem en tanítottam neki az angolt hanem a meséket amit néz) lehet ez is baj lehet össze van zavarodva. mosmár anyának hív. A beszéden kívül nagyon ügyes 10 hónaposan már elindult, enni is tudott hamar magától kanállal, ha eszik megy és magától megmossa a kezét száját. Ha mondom hogy megyünk akkor húzza a cipőjét bár magától nem tudja. Magától fürdik azért segítem mert nem tudja rendesen megmosni magát. A szobatisztasággal fél úton vagyunk. Este és nappal is szóba tiszta az a nagy baj hogy a dolgát nem a buliba végzi és nem is akarja. A spájzban jár pisilni és kakálni is.hiába teszem be a bilit nem akarja. Idegen gyerekekkel is hamar megtalálja a közös hangot és játékot kezdeményez, így úgy gondolom hogy nem valami betegség állat a hátterében hogy nem beszél. Szerintem az angol mesék lehetnek az oka vagy en. Hogy én nem tanítóm megfelelően. Nem tudom mit találjak ki.Megköszöném ha valaki segítene.
2021. ápr. 22. 20:47
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
84%

Miért kell vele egyáltalán angol nyelvű mesét nézetni???

Szegény jóhogy össze van zavarodva.

2021. ápr. 22. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
93%
Sőt! Egyáltalán nem lenne szabad képernyő elé tenni egy gyereket 3 éves koráig legalább!
2021. ápr. 22. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
32%

1-es! Nem lesz összezavarodva, ez nagy tévhit! A kislányom külföldön született, 2,5 éves koráig egy mukkot nem szólt. Semmit! Aztán egyik napról a másikra két nyelven folyékonyan, mondatokban, hibátlanul. Soha egy szót nem kever a két nyelvben.


A lényeg hogy beszélj hozzá, de ne dajkanyelven. Javítsd ki, ha valamit még nem jól mond. Kevés szinkronizált tv legyen, mert a kicsik még a száj mozgását nézik, az meg nincs összhangban a hanggal.

2021. ápr. 22. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
23%
biztos nem a meséktől, de egy szakemberhez elvihetnéd szerintem
2021. ápr. 22. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
67%
3-as vagyok. A szobatisztaság idegrendszeri érés kérdése. Majd amikor bizonyos hormonok lekezdneek termelődni, AKKOR lesz szobatiszta. Addig lehet idomítani, mint a cirkuszban, de nem okos dolog ebbe beavatkozni. Ezzel sem vagytok elkésve.
2021. ápr. 22. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
81%
Alapvetően nem hiszem, hogy nagy gond lenne vele, vannak, akik 2,5 évesen itt tartanak, belefér. De az angol nyelvű mesére én sem tudom, mi szükség van, amint látod, inkább árt, mint használ.
2021. ápr. 22. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%
De ez a gyerek nem külföldön született... Azért ne hasonlítsd már össze a kettőt.
2021. ápr. 22. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%

Kedves 3-mas!

Egészen más, amikor egy gyerek kétnyelvű környezetben van. Olyankor általában lassabb a beszédfejlődés, és vannak gyerekek, akik keverik eleinte a két nyelvet, még akkor is, ha nem mindenki. Ez átmeneti nehézség, elmúlik. Magyarországon, magyar gyereknek viszont tök fölösleges angol nyelvű meséket betenni, nem lesz tőle okosabb.

2021. ápr. 22. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
80%
Lehet velem van a baj, de en a kérdező gyerekénél nem látok semmi extra problémát. Kicsit le van maradva beszédben. De és? Ha jól ertem, nem bolcsis. Az meg szokta dobni a beszédet.
2021. ápr. 22. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
27%
Semmit.
2021. ápr. 22. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!