Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2,5 éves lányom kérés helyett...

2,5 éves lányom kérés helyett egyre gyakrabban rögtön sírással kér dolgokat. Hogy szoktassam le erről?

Figyelt kérdés

Értetlenül állok előtte. Ilyenkor megkérem, hogy ne sírva, hanem szavakkal mondja, amit szeretne. Mert egyébként nagyon szépen beszél, ismeri is a szavakat, tud kérni normálisan, csak valamiért mostanában instant sírással próbálkozik. Akkor is, ha amúgy jókedvűen játszogat, és nincs semmi baja.

Egyre nehezebben bírom ezt. Azt szoktam csinálni, hogy megmondom neki, hogy sírás helyett szépen, szavakkal kérjen, mert amíg sír, addig nem kapja meg amit kér. Reméltem, hogy ebből megérti, hogy a sírást átugorva, egyből normálisan kérve hamarabb megkapja, amit szeretne. De nem használ. Továbbra is sírással kezdi mindig.

Nem tudom mitévő legyek. Az egyetlen ötletem, hogy veszek egy konyhai felhúzhatós tojásórát, és az lesz a szabály, hogyha sírva kér, akkor az órát felhúzom, és csak a sírás abbahagyása után 3 perccel adom oda amit akar, nem egyből. Ha közben újra sír, megint felhúzom. Talán ebből megérti, hogy szép szóval kérni hatékonyabb, mint sírva, mert akkor nem kell 3 percet várni. De érdekel a véleményetek.



2021. ápr. 29. 16:48
 1/6 anonim ***** válasza:
97%
2 év 4 hónaposom nekem is ilyen most, meg van zakkanva. Szerintem túl kell élni..
2021. ápr. 29. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
89%

3 éves ismerősgyerek, mostanában sokat vigyázok rá. Mindenért sír, ha nem úgy van, ahogy ő akarja. Mindenért. Szerencsétlen amúgy kicsit lassúcska a fejlődésben, beszélni se tud rendesen (mondjuk négy nyelvet hall napi szinten, lehet, ez a gond). De olyan szinten, hogy ha kérdezem tőle, a piros vagy a zöld poharat kéri, és nem reagál, eléteszem random az egyiket, akkor elkezd sírni, hogy a másik kell.


De én ignorálom az ilyen sírást, szóval velem rövid sírás után célszerűen kommunikál, vagyis rázza a fejét, bólogat, fogja a kezem és odahúz dolgokhoz, mutogat... beveti az összes szót, amit ki tud ejteni. Az anyja viszont kiválóan kitalálja a sírásból, hogy mit akar a gyerek, ő valószínűleg ezért nem is kap az értelmes kommunikációból.


(Ez nem bezzegelés akar lenni, az elején tényleg fogalmam nem volt, hogy miért sír, szóval nem én vagyok az okos. A gyerek jött rá a megoldásra, de ehhez ugye az kellett, hogy én ne értsem őt.)

2021. ápr. 29. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
82%
Szerintem jó ötlet, próbáld ki. De ne add fel rögtön, légy következetes, akár hónapokig. Még nagyon kicsi ahhoz, hogy egyből megtanulja.
2021. ápr. 29. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Nekem nem az a benyomásom, hogy manipulálni akar, hiszen akkor már rájött volna, hogy nem éri meg a sírás. Hanem hogy valamiért mindig pánikba esik, ha kérni akar valamit. De ötletem sincs, mi lehet az oka. És persze én se látok a gyerekedbe, ez csak egy benyomás.
2021. ápr. 29. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Derjaderja ***** válasza:
72%

En lányom is 28 hónapos és pont ezt csinálja. Szerintem korosztályos dolog, előbb jön az akarás mint a megfogalmazás.

Nem hiszem, hogy megéri ebből konfliktust csinálni. En vissza szoktam kérdezni párszor, mintha nem érteném jól, illetve néha biztatom, hogy jobb lenne szépen mondani. Nem fog így maradni úgysem.

2021. ápr. 29. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
68%

Az én kisfiam is ezt csinálta. Nála az vált be, hogy mondtam neki, hogy így egy szót sem értek abból, amit mond és elkezdtem marhaságokra tippelni. Amikor kizökkent és elnevette a dolgot még mutattam, hogy vegyen 2 nagy levegőt és utána szépen el tudta mondani, hogy mit szeretne.

Pl. amikor picsogva mondta, hogy "nem tudom leszerelni az autó kerekét", akkor azt mondtam, hogy "hajjaj, én ezt így nem értem. Valakinek meg kell kennem a kenyerét? Vagy azt mondod, hogy feleség? Kinek a felesége? Jaj bocsi, azt mondtad, hogy tapsoljam meg a tenyerét?"

2021. ápr. 29. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!