Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mennyire általános ez 2...

Mennyire általános ez 2 éveseknél?

Figyelt kérdés
2 éves kislányom elkezdte a hajnali felébredéseket (vagy 3kor vagy fél5kor). Itt is olvastam több hasonló kérdést, hogy egyszercsak jól alvó gyermek felébred, sír az anyuka után, és a vége az lesz, hogy anyuka maga mellé veszi, és együtt alszanak reggelig. Nos, nálunk is ez van. A "gond" csak az, hogy márciusban megszületik a kistesó, mit tegyek, ha akkor is csinálja? Ráadásul szept-től megyek vissza dolgozni, s ezektől a hajnali ébredésektől totál ki vagyok fáradva. Leszoktassam? De hogyan? Magunk mellé nem tudom venni, mert párom korán megy dolgozni, meg amúgy is világos van a nappaliban. Nagyon elhatároztam, hogy leszoktatom, ha kell, de konkrét gyakorlati tanácsokat várok. Légyszi segítsetek. Bölcsibe is megy, az vajon mennyire fog változtatni ezen?
2010. aug. 23. 08:30
 1/3 anonim ***** válasza:

Nem egyszerű, mert több olyan dolgot is leírtál, ami kihat a gyerek alvására (akár most vagy a későbbiekben is).

Én a helyedben bemennék hozzá mindig, ha sír, melléfeküdnék, de ha megnyugszik, vagy visszaalszik (mert gondolom azért még alszik tovább), akkor szép csendben kiosonnék. Fárasztó, de sírni ne hagyd.

2010. aug. 23. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
hát nállunk is ez van. 6-7körül ébred, átjön, megisza az innivaloját és alszik tovább persze akkor már a mi ágyunkban. nállunk most jön a kisteso max 1,5hónap mulva. ezen már én is gondolkodtam h hogy lehetne erről leszoktatni. de szeritnem marad igy aztán majd látom h milyen lesz a kisteso. de okos tuti ötleteket erre én is szovesen vennék.
2010. aug. 23. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

22 hónapos a lányom. Nálunk is most kezdődik a rossz alvás. Eddig letettem az este 8 órás fürdés után, és reggel fél 7-fél 9-ig aludt.

Most a délutáni alvással is gondjaink vannak, meg az éjszakaival is. Este üvöltve alszik el, éjjel néhányszor felsír(t).

A felsírások ellen visszatettem a szobájába az éjjeli fényt (hónapok óta nem használtuk), és érdekes módon, azóta nem sír fel. Pár napja működik ez, még nem kiabálom el! Úgy látszik, hogy valamiért félt a sötétben egyedül maradni.

A délutáni és esti sírással sajnos nem tudok mit kezdeni, hagyom sírni (kb. 5 perc). Következetesnek kell lennem, mert nem alszik jól velem (próbáltuk), jövő év elején jön a tesó is. Apa meg állandó éjszakára jár dolgozni, hajnali fél 2 és fél 6 között ér haza. Ha magam mellé venném az ágyba, minden hajnalban felriadna az apjára.

Egyik éjszaka felsírt, fél 2-kor magam mellé vettem. Azt értem el vele, hogy nem aludt, csak dumált, néha elbóbiskolt, de felriadt, mert tőlem nem tudott úgy fordulni, ahogy akart. 3/4 4-kor beláttam, hogy ez így egyikünknek se jó. Visszatettem a kiságyba, sírt pár percet, aztán reggelig aludt.

Ha felsír éjszaka, nem fogok bemenni, csak ha muszáj. Hallgatózok, ha kell, akkor pár perc után bemegyek, megpróbálom megnyugtatni, és kijövök. Másképp nem fog menni. Remélem azért, hogy nem lesz ilyen. Szerencsére az éjjeli fény pár napja megoldotta a problémánkat. Vagyis eddig úgy néz ki (kop-kop).

2010. aug. 23. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!