Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kisfiam augusztusban lesz 3...

Kisfiam augusztusban lesz 3 eves nem beszel csak szokezdemenyezeseket. Allitolag neki mar tudnia kellene ismetelni amit en elmondok neki, vagy nem minden gyereknel van igy? Vagy ez mitol lehet, hogy nem ismetel?

Figyelt kérdés
2021. máj. 16. 21:30
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
70%

Tsmt-t nem kapott?

Beszédindítást?

Mozgásterápiát?

Logopédiai segítséget?


Az én lányom mindent megkapott, mikor a Szakszolgálathoz fordultam.


Hallásvizsgálata milyen lett?


Nagyon hasznos a zeneterápia. Nyíregyházán lakunk, itt volt a kórházban, mikor a lányomnak szüksége volt segítségre.


Nagyon sok mindent kaphatna a fiad is. Csak nehéz bekerülni.


Szerintem fordulj a Szakszolgálathoz. Vagy fejlődésneurológus. Ők továbbküldenek a megfelelő helyekre.

2021. máj. 17. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:

Óvodásokkal és iskolásokkal is foglalkoztam. Nem kell aggódnod. Az a lényeg, hogy (elmondásod szerint) szókezdeményei vannak.


Azonban könnyen megakad a beszédfejlődés, ha ismételteted. (Meg ha javítgatnád a beszédét.) Tehát sűrgősen javaslom felhangynod avval, hogy mondatokat, szavakat ismételtetsz a gyermekeddel.


Pszicholoógustól előadás:

https://www.youtube.com/watch?v=Pq6Z5e_25DQ&t=0s

2021. máj. 20. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:

Aki ilyet tanácsol, hogy TE hogyan beszélj vele, azt kerüld el!!


A beszédet a megfelelő idegrendszeri érettség indítja be. Semmi más!


Tsmt kell, vagy van vízi változata is, a Hrg.


Plusz mozgásterápia, plusz logopédia, beszédindítás.


Te otthon NE erőltesd a beszédet! Ne csinálj úgy, mintha nem értenéd meg. Csak mondókázzatok, sokat höcögtesd ritmusra a térdeden. Ez nagyon jó!

Sok hinta, sok libikóka! Nagyon fontos!

És zenéljetek!

2021. máj. 20. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 A kérdező kommentje:
Nekem gyogypedagogus ajanlotta, hogy ismeteltessem a gyereket. Tehat mondjam neki, hogy mondd cica stb stb mert mar egyebkent ott van a beszedben csak valamiert nem mondja :)
2021. máj. 20. 18:28
 15/22 A kérdező kommentje:
Persze nem eroltetni de hogy vegye eszre, hogy neki ismetelnie kellene (mert ilyen korban mar altalaba tudjak a gyerekek)
2021. máj. 20. 18:30
 16/22 anonim ***** válasza:
50%
Azért nem mondja, mert "nincs ott a beszédben". Nem hiszem, hogy árt ha azt mondod neki ismételje utánad, csak nem tudja ismételni. Az én lányommal is ez volt, a tsmt segített, mert fejleszti az idegrendszert és nagyon hamar elkezdett tőle beszélni. A sok hintázás, játszótér is segíthet.
2021. máj. 20. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 A kérdező kommentje:
Nekunk a tsmt nem nagyon jon be :) Inkabb akkor probalom a sok beszedet es hogy mondja aztan egyszercsak hatha rajon, hogy ismetelnie kell :)
2021. máj. 20. 18:55
 18/22 anonim ***** válasza:

Hjajj, kérdező... Nem érted, ugye?


Akkor elmagyarázom egyszerűbben:


Van egy lépcsősor. A gyereked a 3. fokon áll, a többi, beszélő gyerek meg a 6. fokon.

Hiába ismételgeted előtte, hogy cica... Attól nem fog feljebb lépni!


A fokok az idegrendszeri érettséget szimbolizálják.


Arra rá kell segíteni az idegrendszert fejlesztő terápiákkal (mozgás, logopédia... Leírtuk már) !


Hogy miért? Mert amíg nem beszél, addig a kompkexebb gondolkodás nem tud elkezdeni fejlődni nála. Ezért.


Az a nagyokos gyógypedagógus pedig csak lerázott!


Oviba jár?

2021. máj. 20. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:

Bocs, nem oviba, hanem bölcsibe jár?


Fontos lenne a közösség!!


Az én lányom is emiatt ment bölcsibe 3 évesen. Mert elmagyarázta a gyógypedagógus, hogy akkor fejlődik az értelme, ha beszél!

2021. máj. 20. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 A kérdező kommentje:
De mit kell elmagyarazz???? Te ki vagy??? Csak mert gyogypedagogus ES logopedus ajanlotta ezt... ajajjj
2021. máj. 20. 21:08
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!