Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kisfiam augusztusban lesz 3...

Kisfiam augusztusban lesz 3 eves nem beszel csak szokezdemenyezeseket. Allitolag neki mar tudnia kellene ismetelni amit en elmondok neki, vagy nem minden gyereknel van igy? Vagy ez mitol lehet, hogy nem ismetel?

Figyelt kérdés
2021. máj. 16. 21:30
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
8%
Mert autista, vagy más szellemi fogyatékossága van. Talán egy szakembert kéne felkeresned ezzel.
2021. máj. 16. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
78%
Egyáltalán nem biztos, hogy valamilyen problémája van. Ismerek olyat, aki 5 lves koráig egy szót sem szólt és egyáltalán nem autista és egyáltalán nem szellemi fogyatékos.
2021. máj. 16. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
15%
Hát mindenestere érdekes, az enyém januárban volt 2, már folyékonyan beszél, tudom nem ez a gyakori, de azért egyszerűbb szavakat már tudnia kellene.
2021. máj. 16. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
88%
3 évesen sok gyerek már oviba megy. Szóval érdemes lenne kivizsgáltatni, mert az hogy csak szókezdeményeket mond, kicsit aggasztó.
2021. máj. 16. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
100%

Az én lányom 3 évesen még gagyogott. Konkrétan. Bababa, tyutyutyu, ilyeneket.


Akkor ment bölcsibe. Ott 2 hét alatt megszólalt.


Persze rengeteg fejlesztésre hordtuk már 20 hónapos korától...

2021. máj. 16. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
93%

6os vagyok. Most 5 éves. Meg nem mondanád, hogy megkésett beszédfejlődésű!


Így hívják ezt a problémát.


Az oviban az első, aki egy verset vagy dalt megtanul. Mondta az óvónéni, hogy elég, ha 2x 3x hallja, már tudja szó szerint!

2021. máj. 16. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
36%
Az én lányom sem beszélt, de mondott szavakat két éves korától, két és fél évesen volt 50 egyszerű szava, de ez is nagyon kevésnek számított, 3 évesen kezdett mondatokban beszélni, ez még így oké, bár a legtöbb gyerek korábban kezd beszélni. Mivel két évesen minimum 20 szó az elvárt, én aggódnék ha a 3 évesnek egy szava sem lenne.
2021. máj. 16. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
100%

Nem biztos hogy gond. Akit én ismerek és 4 évesen szólalt meg, felnőttként hihetetlen memóriával és kreativitással rendelkezik. Egy most 3,5 évest ismerek aki még csak pár szót mond, neki is már most nagyon vág az esze, jobban mint a kortársaié, és olyan játékokat talál ki, hogy csak pislogsz. Egy hatévest is ismerek, aki 3 évesen semennyit nem beszélt, őt hordták beszédindításra is, láthatóan nem csak a beszéddel volt elmaradva, átlagos viselkedésű gyerek volt már akkor is, ma is az.

Persze azért nézésd meg ha aggódsz, de azt nagyjából látod rajta hogy szükséges-e, hol tart a fejlődésben.

2021. máj. 17. 04:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:

Minket a 2,5 èves státusz alapján már küldtek volna fejlesztbe, de előbb elvittem. 2 év 3 hónaposan.

Júliusban lesz 3 éves

Viszonylag szépen, mondatokban beszél... 1 hónap után beindult a beszédindításon neki.

6 hónapot jártunk.

2021. máj. 17. 05:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:
Egyebkent en nem mondtam, h nem vittem mar kivizsgalasokra.. de ennel tobbet senki nem tud segiteni minthogy hogyan beszeljek vele stb
2021. máj. 17. 08:18
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!