Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan lehet kezelni ezeket a...

Hogyan lehet kezelni ezeket a hisztiket 2,5 éves gyereknél?

Figyelt kérdés

Pl. a nagyszülőknél/barátoknál vagytok, indulnátok haza és azért hisztizik, mert még nem akar hazamenni;

Estimesét olvasol neki, majd mikor vége, azért kezdi a műsort, mert aludni kellene;

Azért sír mert nem az a szülő segít neki öltözni, akit ő épp szeretne?

Figyelemelterelés pedig nem működik..


2021. máj. 17. 12:15
 1/2 anonim ***** válasza:
87%

Türelem, türelem és türelem.

Sajnos nincs egyetlen tuti recept, vagy módszer, ami minden gyereknél működik.

Nálunk úgy megy, hogy bár megértő vagyok, következetes maradok. Értem, és átérzem, hogy a gyereknek tényleg világvége, hogy most haza kell menni. De ettől még hazamegyünk, ha eljött az ideje.

Esetleg segíthetnek a rituálék. Pl.szólok a játszótéren, hogy megyünk haza. Ekkor még mennek a gyerekek 1 (!) kört a bringával/rollerrel és utána tényleg megyünk haza. Ez már egy kialakult szokás, tudják, hogy még 1 kör és elindulok a kocsihoz. De ez kb.3 év munkájának az eredménye, hogy ilyen flottul működjön. Szóval türelem. :)

2021. máj. 17. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
13%

Meg még több türelem,türelem és türelem.


Én így szoktam:


,,Szerintem is nagyon klassz volt egyet játszani, de most haza kell menni fürdeni, megetetni a Brúnót, vacsorázni és aludni. Látod, mennyi dolgunk van még otthon is?" - Majd kézen ragadni és elindulni.


,,Én is nagyon szeretem ezt a könyvet, de már elolvastuk benne a történetet. Tudod, hogy a történet végén már lefekszünk mindhárman aludni." - Aztán puszi, jóéjt és magára hagyni.



,,Tudom, hogy apával is szeretsz öltözni, de most én tudok neked segíteni. Gyere, felveszük a pulcsit, zoknit, nacit és megyünk a dolgunkra."

2021. máj. 17. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!