Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit tennél, ha ovis gyerekedne...

Mit tennél, ha ovis gyerekednek ezt mondaná a nagyi?

Figyelt kérdés

"Meg ne üss, vagy visszaütök!"


Te jó sokat kaptál tőle gyerekkorodban(a te anyád), tehát tudod, hogy nem szórakozik.


Tudod, hogy a gyerek sem szent, de kisgyerek, a másik meg felnőtt.


2021. jún. 15. 14:15
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
78%
Helyre tenném a nagyit, hogy ez azért túlzás,de a gyereket is megnevelném, hogy nem ütünk meg senkit. Azért ahogy a nagyinak sem lehet mindent úgy ez igaz a gyerekre is, igenis ne üsse meg a nagyiját.
2021. jún. 15. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
24%
Eltiltanám az én ártatlan kis csodámat ettől a gonosz szörnyetegtől!!!! A
2021. jún. 15. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim ***** válasza:
89%
Amúgy imádom, a "de ő csak egy kisgyerek" dumát és anyuka csillogó szemmel nézi ahogy az "angyalkája" rúgja a sípcsontom,ha pedig ne adj isten rászólok finoman, hogy ez fáj ne rúgjon, előjön az anyatigris, hogy "de ő még kicsi nem tudja mit csinál", hát igenis tessék rászólni a gyerekre, hogy ne üssön, a nagyira pedig hogy ne fenyegessen hanem max szóljon neked.
2021. jún. 15. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 anonim ***** válasza:
93%
Hát attól függ, hogy mondja... Ha fogát vicsorgatva és aztán szét is kapja a gyereket, akkor nyilván nem vinném a társaságába... Ha szelíden, vicceskedve, de azért mégis komolyan, nevelő szándékkal, akkor rendben van.
2021. jún. 15. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 A kérdező kommentje:

Ki mondta, hogy nem szóltam?? Mellesleg nem ütötte meg, csak felemelte a kezét, aztán rámnézett, majd letette. Teljesen elégedett vagyok a gyerekem viselkedésével(legtöbbször)


A kisgyerekekre más szabályok vonatkoznak, mint egy felnőttre, és más súlyba esik az, amit tesznek, mert pontosan nem tudják úgy felfogni, ahogy egy felnőtt. Ettől még nekik sem szabad, de szerintem tőlük könnyebben megbocsátható, mint egy felnőttől.


Szerencsére nem csak szerintem, hanem a törvény szerint, meg a legtöbb ember szerint is más elbírálás alá esik egy kisgyerek és egy felnőtt tette.


Ugyanúgy meg kell mondani, hogy nem szabad, hisz egyiknek sem szabad, de a következmények mások. Ha egy gyerek verekszik az oviban, nem jut börtönbe, ha egy felnőtt bunyózik az kollégáival, az igen.


Na engem pont a következmények érdekelnek, hogy túlzok e, mert pikkelek rá a gyerekkori pofonok és ütések miatt, vagy sem. Elvittem a közeléből a gyereket és közöltem, hogyha valaha meg meri ütni, feljelentem. Kíváncsi vagyok más mit tett volna, akinek nincsenek gyerekkori sérelmei az anyja felé.

2021. jún. 15. 14:32
 6/36 A kérdező kommentje:
Nem kapná szét a gyereket, nem törne csontja, nem vérezne, mi is idegből-nevelő szándékkal kaptunk, mert "megérdemeltük". Itt az zajlott le, ami nálunk anno.
2021. jún. 15. 14:35
 7/36 anonim ***** válasza:
48%
Aztán meg majd jössz sírni ha agyonver a gyereked, mert gyerekként nem nevelted hogy a picike lelkecskéje nehogy sérüljön a kis tündibündinek.
2021. jún. 15. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 anonim ***** válasza:
27%
Aztán mégis ember lettél, és midezek ellenére odaviszed a gyereket is anyádhoz. Tehát olyan "mely nyomot" nem hagyott benned
2021. jún. 15. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonim ***** válasza:
61%

Ha valóban megüt valakit a gyerekem, természetes h rászólok és mondom h szépen bocsánatot kér mert ilyet nem szabad csinálni.

Viszont a mamának (mivel írtad, hogy idegbajos kissé) biztos mondanám, hogy majd akkor jöjjön látogatni az unokáját ha elment kezeltetni magát.

2021. jún. 15. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:
76%
Hát en nem leszek népszerű a nagyi mondata teljesen ok ha nem 1 evesnek mondta. Nekem szinte hasonló mondaat hagyta el a szamat a jatszoteren tegnap mikor megharapott a 2 es fel eves lanyom. En egy kisebbet racsaptam a szájára. Nem szeretem az eroszakot de az nem engedem h bantson es kész! Engem nem vert anyukam es a lanyomat en se de ezt akkor se tolerálom! Amugy ha egy picit racsapott volna miután megutotte se dől ossze a világ. De értem h neked ez masik tema ha rendszeresen vert teged ebben az esetben lehet engem is jobban sziven ütött volna ez a mondat!
2021. jún. 15. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!