Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Akiknek a gyereke 2-2,5 éves...

Akiknek a gyereke 2-2,5 éves korában nagyon szépen, választékosan beszélt hogyan "tanította"?

Figyelt kérdés
Arra vagyok kíváncsi, hogy olvasott e mesét, mondokazott e, énekelt e neki kicsi korátol kezdve? Van e összefüggés ezekkel? Vagy mi más lehet még?
2021. jún. 19. 21:06
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
90%
Én ezt mind csináltam, most 22 hós, és rövidebb mondatokban beszél. De szerintem a legtöbbet az számított, hogy van egy 3 éves nővére, aki csak akkor nem beszél, ha alszik... az elsőnek is rengeteget olvastam, jártunk kerekítőre, stb., mégis később kezdett el beszélni. De nagy egyéni eltérések vannak az elején, amik óvodás korra sokszor teljesen kiegyenlítődnek..
2021. jún. 19. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
86%

A lányom 2 évesen még szavakat sem mondott. Aztán egyszeriben elkezdett tőmondatokban beszélni. 2,5 évesen olyan szépen beszélt, és olyan szavakat mondott hogy meglepetten néztünk.

Pl: döbbenetes milyen magas, mesésen szép póni

Én sokat énekeltem (mert egyébként is így főzök)

Mondókáztunk is. De mesét pl nem hallgatott végig csak kb 5 évesen.

És hát tvt is nézett esténként

2021. jún. 19. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Sehogy, egyszerűen ilyen nagydumás, csacsogó alkat és folyamatosan beszél, énekel, csak akkor van csendben ő is ha alszik. 7 hónaposan már szavakat mondott pedig abban a korban aztán tanítani még tutira nem lehet, maximum hallott valamit és utánozott minket. Egyébként szoktam neki olvasni minden nap, és énekelni is szoktunk de a mondókázás nagyon nem az én stílusom és nem is hiszem, hogy ezeken múlik.
2021. jún. 19. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Én mindig meséltem neki. Olvastam neki. Sokat beszéltem hozzá. Ennek ellenére ,ajdnem 4 éves koráig alig szólalt meg. Ha mondott is valamit akkor is csak olyan szavakat amiket én sem értettem. Ma felnőttként 4 nyelven beszél társalgási szinten. ( magyar, angol, német, thai nyelveken)
2021. jún. 19. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
56%

Most ezzel nep leszek népszerű, de rengeteg mesét nézett kb 6 hós korától magyarul és angolul.

Sajnos egyedül maradtam vele és dolgoznom kellett otthonról rögtt CSED után, nem tudtam mit csinálni, sokat ült a TV előtt. 12 hónaposan 2-3 szavas mondatokban beszélt, szinte mindent értett, angol szavakat is mondogatott és meglepetésemre tudta mit jelentenek. A védőnő is rácsodálkozott, kérdezte mit csináltam vele, nem mertem bevallani 😁🤦‍♀️

2021. jún. 19. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
68%

Az, hogy mikor kezd inkább genetika.


Nyilván azok a gyerekek akikhez nem beszélnek, elhanyagoltak nem ez a kategóra.


Nekem megkésett beszédfejlődèssel is nagyon választèkosan kezdett beszélni, csak 2,5 éves korában kezdett szavakat mondani.


Mindenki meglepődik a szókoncsén és a szóhasznàlaton.

Egyszerűen mi is így beszélünk otthon.

Pl

A földieper nálunk szamóca, mert az eper a fán nő.

Így a gyerek is szamócát mond, de tudja, hogy a földieper is az és mások epernek is mondják.

Vagy használja a tócsa, pocsolya szinonimákat.

2021. jún. 19. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
83%

Alkat kérdése, semmi másé. Hacsak nincs egy gyerek szélsőségesen elhanyagolva, nem a "tanításon" múlik, mikor kezd beszélni. Meg van az a típus, aki a világ minden kincséért sem hallgatna kicsinek végig egy mesét, azt nem tudod odaszögezni a székhez.

Nekem a fiam viszonylag későn kezdett beszélni, a kislányom meg nagyon korán. Igaz, hogy neki például többet meséltem könyvből, többet mondókáztam, de azért, mert ezeket nagyon szerette már egészen picinek is, a bátyja viszont 2 éves koráig legfeljebb megenni volt hajlandó a könyveket. Ennek az egésznek amúgy sincs semmi jelentősége, már iskolás mindkettő, a kutya nem kérdezi, mondókáztak-e másfél évesen.

2021. jún. 19. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

Ha csak ezeken, a külső inputokon múlna, nem lett volna megkésett beszédfejlődésű a lányom (a megkésett mozgásfejlődés mellé).

Mondóka, éneklés, olvasott mese. (zsigerből "Hömböldés" lassú mese stílusban) alap volt egészen pici korától kezdve. Még járni sem tudott, hozta az ölembe sorra a könyveket és olvastam neki órákon át. Mellette rengeteg idegrendszert stimuláló mozgásos gyakorlatot is végeztünk, elsősorban a mozgása megsegítésére, de pont mint a beszédindító tsmt-ben (és természetesen kapott célzott fejlesztést is).

És mégis csak tőmondatoknál járt 3 évesen is.

Mondjuk a passzív szókincse mar akkor hatalmas volt, és később elő is jött.

Testvére 2 múlt és ő se beszél még úgy. Bár azért egy fél évvel előrébb jár, mint a tesó járt, holott rá nem jut annyi idő.

Mondhatnám, hogy lehet ez a titok, de kétlem.

Amúgy egyikük se tévézik.

2021. jún. 19. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
Sokat olvasunk, mondókázunk, de nem hiszem, hogy ettől függ. A nagy 2,5 éves kora óta beszél folyékonyan, a kicsi még nem volt 2 éves, amikor összetett mondatokban nekiállt dumálni. 😄
2021. jún. 20. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
69%

Nem tudom, hogy mennyire az számított ebben, amit csináltam, vagy egyszerűen csak ilyen cserfes eleve; de azért leírom:

Nagyon sokat énekeltem Neki; korán nézhetett már gyerekdalos összeállításokat, de csak meghatározott időszakokban, és időre (pl. fürdés utáni törölközésnél, öltözésnél); rengeteget olvasok a mai napig Neki (meséket, verseket, mondókákat), egyfolytában hozza is a könyveket, és követeli; az elején sokat nézegettünk képeket, beszéltem róluk.


7 hónaposan kezdett el szavakat mondani, 2 éves korára teljesen folyékonyan beszélt. Most 3 lesz, és jónéhány felnőttet simán 'lebeszélne' választékosságot illetően.


Egyébként nálunk lehet genetika is; a nagy,- és dédpapája is nagy dumások.

2021. jún. 20. 05:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!