Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit tettél volna a helyemben...

Mit tettél volna a helyemben ? Nagyon pici baba a játszótéren ?

Figyelt kérdés

Tegnap a játszótéren egy anyuka,apuka ,nagy mama és egy pár hónapos max 3 hónapos vagy kisebb baba .Szóval bele tették a homokozóba ,utána ilyen gumis padlón ami homokos volt le tették ,hogy kúszon a csupasz lábán látszott hogy nem tetszett neki,nem tudott kúszni inkább csak fájt a lába ,utánna pedig az ülni nem tudó babát hintáztaták pedig csak kézben akart lenni.

Alig bírtam ki hogy ne szóljak hogy kicsi még a játszótérre .


2021. jún. 25. 14:39
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
88%
Semmit nem tettem volna. Azt csinál, amit akar. Ha rászólsz a játszótéren, utána hazamennek és csinálják tovább a baromságaikat, felesleges szólni.
2021. jún. 25. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
83%
Amit leginkább tehetsz ha nem tetszik,hogy hátat fordítasz. Sajnos, mást nem érdemes.
2021. jún. 25. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
65%

Semmit nem tettem volna...

1, egy max 3hos csecsemő hogy kúszna már?!

2, betettek a homokba, hintába... és?!

3, az ő gyerekük, azt csinálnak vele amit akarnak...


Felesleges volt ezt a kérdést kiírni is

2021. jún. 25. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
68%

Igazából én nem teljesen értem ezeket a válaszokat. Oké, semmi közünk hozzá, de azért mindenki tudja, hogy ez árt a babának. Valahol közös felelősség vigyázni a gyerekekre.


Lehet, hogy odamentem volna beszélgetni a szülőkkel, csak olyan kötetlenül, hogy ó, de cuki baba, milyen idős, nahát, már tud ülni, hogy hintáztatják? És látványosan meglepődni, hogy dehát nem tudják, hogy árt a gerincének, ha ültetik, mielőtt magától kiülne? Lehet, hogy bunkóság, sőt, aljas, de ugyanakkor ha csak egy kicsit is kellemetlenül érzik magukat tőle és emiatt máskor nem csinálnak hasonlót, akkor már segítettem egy szerencsétlen gyereken.


Amúgy én nem értek egyet ezzel az "azt csinálsz a gyerekeddel, amit akarsz" mentalitással. Nem csinálsz azt vele, amit akarsz. Megverni se szabad, és szerintem a tudatlanságból fakadó, nem szándékos károkozás is bántalmazásnak minősül. Amikor cukros teát adsz a síró párhetes csecsemőnek, mert nem telt még el a 3 óra két etetés között, vagy mikor pl beülteted 3 hónaposan egy hintába, miközben jobb esetben egyáltalán átfordul az egyik-másik oldalára, nemhogy kússzon vagy kiüljön. Ezek ugyanolyan károsak, mint cigit adni 10 évesen a kezébe vagy hagyni, hogy alkoholt igyon 12 évesen. Ez utóbbi két esetre mégse mondod azt, hogy "a te gyereked, azt csinálsz vele, amit akarsz"...

2021. jún. 25. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
65%

Az, hogy "azt csinálsz a gyerekeddel amit akarsz" nem csak morálisan problémás, de jogilag sem állja meg a helyét: ha a szülők gondatlanságból sérülést okoznak a gyereküknek, akár bűncselekményt is elkövethetnek ezzel a súlyosságtól függően. Akár látszólagos apróságokból is nagy baj lehet, nemrég volt a hír, hogy gondatlanságból elkövetett emberölés vádjában bűnösnek találták a szülőket, akik nem adták be a gyereküknek a kötelező K vitamint, aki később meghalt agyvérzésben. De természetesen pl. verni is tilos a gyereket.


Szóval igenis hozzá kell szólni az utcán is, ha olyat látsz, ami káros a gyereknek. Persze nem arrogáns, bunkó módon, hanem finoman és kedvesen, de a te lelkeden is szárad, ha nem szólsz semmit és baj történik.

2021. jún. 25. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
31%

De jó, hogy vannak ilyen jófej anyukák, akik külső szemlélőként, úgy hogy nem is ismerik a másikat, egyértelműen megállapítják, mert nyilván látszott, hogy:

-max 3 hónapos

-nem tud kúszni

-fájt a lába

-nem tud ülni

...


Remélem nem egy játszóra járunk...

2021. jún. 25. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Igen fájt a lába ,mert a gumi padló homokos volt amire rá tették hasra , és húzta fel a lábait.Majd próbáld ki milyen rá térdelni.
2021. jún. 25. 15:51
 8/18 anonim ***** válasza:
63%

Micsoda szülők, anyák vagytok, hányok...nyugodt lelkiismerettel, egy szó nélkül végig nézni egy pici csecsemő kínlódását...hát nektek is csak a csok miatt kell a gyerek.


Kedves Kérdező, 4. és 5. Válaszoló, örömmel olvasom, hogy vannak még hozzátok hasonló érző szívű, lelkű emberek.

A többieknek: lehet lepontozni, lecarom 😁😁🤫🤮🥴

2021. jún. 25. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
40%

Hát nem.ezert vagy azért, de ha valaki hozzám odajönne a játszótéren okoskodni, tuti elhajtanám a bánatba...


Azzal, hogy letette a gumilapra, hol veszélyeztette?! Hagyjuk már...


Kizártnak tartom, hogy 3 hosan letegyék kúszni...

2021. jún. 25. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Akkor fogalmam sincs mi a francér tették le a földre.Amúgy soha nem szólok senki dolgába ,talán jobb is volt, hogy nem szóltam semmit.
2021. jún. 25. 16:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!