Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Tényleg káros, ha egy kisgyere...

Tényleg káros, ha egy kisgyerek (2 év alatti) látja az anyját betétet/tampont cserélni?

Figyelt kérdés
2021. júl. 1. 15:37
A kérdező szavazást indított:
Igen
Nem
62 szavazat
1 2 3 4
 1/40 anonim ***** válasza:
28%
Miért? Szerinted jótékony hatása van?
2021. júl. 1. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 A kérdező kommentje:
A nem káros, nem azt jelenti, hogy jó. De nem tudom kizárni, kinyitja az ajtót, kulcs nincs. Engem egyébként nem zavar, hogy ott van.
2021. júl. 1. 15:39
 3/40 anonim ***** válasza:
85%

Azt szerinted egy 2 éves mégis mit fog fel belőle?!


2 éves a fiam, de nekem nem lenne gusztusom még elötte sem cserélni 🤷‍♀️

2021. júl. 1. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/40 anonim ***** válasza:
30%
Az a káros, hogy bemegy a WC-be utánad! Neveld meg a gyerekedet.
2021. júl. 1. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/40 anonim ***** válasza:
52%

Miért lenne káros? Károsabb ha az ajtó előtt üvölt kétségbeesetten, hogy hol van anya.

Egyébként nagyobb gyerek előtt se káros. Nyilván nem terpesztve premier plánban kell mutatni, de az, hogy lát egy véres betétet összecsomagolni, kicserélni, semmilyen sebet nem üt a lelkén. Legalább mer majd kérdezni, ha nem titkolózol.

2021. júl. 1. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/40 anonim ***** válasza:
57%
Nem káros, de azért diszkréten csináltam, egy kétéves figyelmét bármivel le lehet kötni közben, mutatsz neki valamit és azt fogja nézni, vért nem látott, annyit tud, hogy nekem is van pelenkám, de nem érdekelte, hogy miért, mondjuk a tampon lehet több kérdést felvet, én azt nem használok.
2021. júl. 1. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/40 anonim ***** válasza:
61%

"Károsabb ha az ajtó előtt üvölt kétségbeesetten, hogy hol van anya."


Jajj istenem, a végén még megtanulja Cüncőke, hogy nem ő a világ közepe. Micsoda borzalom lenne az.

Egyébként kérdező egy kampós zár kb ezer forint és meg van oldva a gond.

2021. júl. 1. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/40 anonim ***** válasza:
90%

Én sosem cseréltem tampont előtte. Féltem, hogy ő is valamit felhelyez a hüvelyébe.


Tisztasági betétet már látott a bugyimban, amikor muszáj volt előtte pisilnem (éppen fürdött), de azt sem véresen.


Szerintem kibír 2 percet kint az ajtó előtt. Nem lesz semmi baja. Ha nagyon nincs el, résnyire nyitva lehet hagyni, de akkor se jöjjön be, amikor tampont cserélek.

2021. júl. 1. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/40 anonim ***** válasza:
58%

Simán cserélem a 2 évesem előtt a betétet. Nem tudok nélküle wc-re menni mert úgyis utánam jön. De ha nem jön, akkor meg én hagyom nyitva az ajtót, hogy lássam, halljam mit csinál.

Számukra ez nem "fúj vér", ők nem tudják mi ez, ez csak a felnőttek agyában gusztustalan, mert tudjuk mi és honnan jön. Nekik meg minden természetes amit anya csinál, épp úgy mint, ha kitörlöd a feneked.


A gyerekem nem lesz attól neveletlen, hogy 2 évesen utánam jön a wc-re. Nem kezelem tabuként ezeket a dolgokat. Ő is azt szokta mondani hogy anya pelusa. Természetesen meghagyom ebben a tudatban, nem részletezem. Néha rákérdez miért kell nekem, akkor annyit mondok, hogy vannak napok mikor nekem is kell pelus. Kész. Nem is kérdez tovább, nem is érdekli. Korának megfelelően válaszoltam valamit amit fel tud fogni.

Semmi káros nincs ebben.

2021. júl. 1. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/40 anonim ***** válasza:
94%
6 éves fiam múltkor talált a fürdőben egy tampont és megkérdezte, hogy nekem ez miért kell a wc-hez. Gondolom azt látta már, hogy beviszem. Nagyvonalakban elmondtam, szerintem tovább nem is foglalkozott vele, azóta se téma.
2021. júl. 1. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!