Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kisgyerekkel hogy jártok boltba?

Kisgyerekkel hogy jártok boltba?

Figyelt kérdés

15 hónapos a kisfiam, nincs segítségem. Már most hisztizik a boltban, ha meglát valami neki tetszőt. Ez nem csak játék, hanem pl üdítős doboz, üveg stb. Ilyenkor sír, hisztizik, néha sikít is, hogy az neki kell. Próbáltam, hogy viszünk játékot vagy a kezébe adok valamit, de nem vált be. Egy kicsit elvan ugyan, de utána elkezdi ledobálni.

Hogy oldjátok meg a vásárlást kisgyerekkel? Utálom, hogy mindenki minket néz. Még nem érti, hogy csak egy valamit választhat. Játékboltba már egyáltalán nem megyünk, mert mindenre mutogat és sír, hogy kell. Egyik nap kapott egy dömpert, meg egy szirénázó autót. Az autó nála maradt, hogy játsszon vele. Bementünk a Pepcoba, erre ott meglátott valami kisautót és üvöltött.



2021. jún. 30. 08:30
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
68%
Online szoktam élelmiszert rendelni házhozszállítással havonta 2 alkalommal vagy a férjem megy boltba ha úgy alakul, hogy kell valami de volt már olyan is, hogy a nagymama vigyázott a gyerekre addig.
2021. jún. 30. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
67%

Játékboltba 12 évessel sem megyünk, hacsak nem akarunk direkt neki venni valamit... :D Az nettó önsorsrontás a 3 gyerekkel, mindig beleőszülök. :D

Mondjuk ilyen autókért sosem ordítottak az enyémek, de az Intersparban igyekeztem messzire elkerülni a játékosztályt. :) Esetleg egy kis rágcsa beválhat ilyenkor, na meg a türelem, majd megnő. Amúgy meg vásároljon apja hazafelé egy ideig.

2021. jún. 30. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
54%

Nálunk úgy megy, hogy 1 hónapos kora óta viszem. Máshogy nem tudom megoldani.

A legelejétől, csírájában folytottuk el ezt a dolgot.

Mindigis azt mondogattam neki, csak a szemünkkel nézünk, nem nyulunk semmihez. Illetve minden vásárlásnál csak 1 dolgot választhat.


Illetve 90%a a boltoknak úgy van, péksütis van elöl. Mikor bemegyünk, a kezébe nyomok valamit, azt eleszegeti míg bevásárolok.

(Utálok bevásárolni, így célirányosan, nagyonhamar meg is vagyok vele.)


Ja és beültetem a bevásárló kocsiba, mindenhol ahol lehet. Úgy gyorsabb is és nem tud elrohangászni.

2021. jún. 30. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
84%

Ezt ki kell bekkelni. Most kell erősnek és következetesnek lenni. Ne foglalkozz vele hogy titeket néznek, mire hazaérnek, elfelejtik :D

Te vagy az anyja, legyél határozott.

Az én lányom 20 hónapos. Nálunk nyugisabb a helyzet. Ha valami neki valót szeretne, néha veszek neki, de csakis egyfélét. Ha még kinéz valamit, akkor az egyiket vissza kell tennie. Igyekszem erre tanítani.

Ha olyat akár, ami neki való, akkor a kezemből megnézheti mi az, majd visszatesszük. Hagyd ismerkedni a dolgokkal, légyen a kíváncsisága kielégítve, de szabj határokat is.

2021. jún. 30. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
66%

A gyerek sikít, te közlöd vele, hogy NEM. Ha következetes vagy, 2-5 alkalom után (a gyerektöl függ, meg attól, hogy általában mennyire tud manipulálni téged, hogy mennyi ideig tart) abbahagyja, ha nincs eredménye.

A gyereket nevelni kell, ha néznek mások, az az ö dolguk.

Ha eddig mindig megkapta, ami miatt hisztizett, akkor érthetö a reakciója, te rontottad el.


(VAN gyerekem, több is, de ilyen nincs szokásban nálunk.)

2021. jún. 30. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
44%

Csatos hordozóban van. Még sose hisztizett boltban. Másfél éves.

Amúgy ilyen pici gyerekkel minek mennél játékboltba?? Persze, hogy minden kéne neki.

2021. jún. 30. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
82%

Egy próbát megér, hátha:

Kiválaszt egy túrórudit. Mentek tovább. Meglátja a tejszeletet, az is kéne. Akkor vedd a kezedbe mindkettőt, mutasd neki, és válasszon ki egyet. Tartsd elé, hogy rá tudjon mutatni. Ha nem akarja, akkor tedd vissza mindkettőt a polcra. Aznap nincs semmi. Jön a sírás. De a következő alkalommal már választani fog, mert már lesz tapasztalata, hogy ha nem választ, akkor valóban nem kap semmit.

Én még azt meg szoktam engedni, hogy ha valamit választott, de később más jobban megtetszik neki, akkor kicseréljük. Természetesen ki tudnánk fizetni több dolgot is, csak így megmarad a szokás, hogy csak egy dolgot választunk. Ha nem jó, akkor semmit, ha hiszti van, akkor semmit. Ezt hamar megtanulják a gyerekek, csak nekünk kell erősnek lenni, és nem engedni a sírásnak.

2021. jún. 30. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
91%

Én ilyenkor még babakocsiban vittem.

Szerintem fontos, hogy minden helyzetben megtanulja, mit szabad és mit nem.

Engem nem zavart ha más bámult,nincs olyan kisgyerek aki ne vágott volna le még hisztit a boltban. Természetes, a fejlődése része.

2021. jún. 30. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 A kérdező kommentje:
Etetni nem igazán szeretném a boltban, szerintem gáz dolog, hogy még nem lett kifizetve, de már eszi, akkor meg azért néznek az emberek. Amúgy úgy eszik, mint egy disznó, mindent összeken, felét elszórja. Olyat szoktunk csinálni, hogy 2 valamit mutatok neki, hogy válasszon, mindig választ is, de utána is hisztizik. Az apja fizikai munkát végez, hajnalban megy, későn jön, nem akarom a vásárlással is terhelni.
2021. jún. 30. 08:48
 10/35 anonim ***** válasza:
19%
Sózd rá a nagyanyja nyakára, vagy vasarolj netről! Bolti dolgozókat, többi vásárlókat is hátráltatjatok, ha megnő majd mentek együtt boltba!
2021. jún. 30. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!