Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » A kislányom MINDENT megszagol....

A kislányom MINDENT megszagol. Mások kisgyerekei is csinálják?

Figyelt kérdés

Van egy 3 éves kislányom és kb. 1 hónapja mindent szagolgat magakörül.


pl:ajtókilincs,zsírkréta,radír,könyvek,macskatáp,virágföld,csigaházak,éretlen dió,fa forgács,frissen meszelt fal,mosópor.


Ez csak pár dolog az utóbbi napokbol, amiket megfigyeltem, és ez még semmi.

Volt már olyan is, hogy rajta kaptam hogy a nővére harisnyáját szagolgatta, vagy az udvarban az autó gumiját. Ha megkérdezem mit csinál, többnyire azt feleli hogy tetszik neki.

Van hogy oda hoz nekem valmait és kéri hogy szaglászuk együtt. Egy darabig aranyos, meg vicces volt de már unom. Amúgy a kedvence az élesztő. Mit tegyek?



2021. júl. 3. 09:06
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
39%

Nekem még a pocakomban van a babám, úgyhogy én még csak az egész előtt állok, de szerintem nincs ezzel probléma.

Felfedezte az illatokat, rájött, hogy mindennek más illata van és kíváncsi arra, mi milyen szagú. Nem hiszem, hogy ez ne lenne normális, érdeklődik, felfedez.

Idővel ráterelődik másra majd a figyelme.

2021. júl. 3. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
93%
Lehet, hogy jobb az orra, mint az átlagembernek. Ha így van, még akár hasznára is vállhat. Vannak olyan munkakörök, ahová jó szaglás kell, mint a parfümtervezõ, illatkémikus.
2021. júl. 3. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Remélem, már félek be nézni a szobájába mert vagy a szennyest, vagy a szúnyog riasztót szagolja.
2021. júl. 3. 09:55
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a 7 éves nyom egyből mindent arcába (de legalább nem rág mindent)
2021. júl. 3. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Engem az aggaszt, hogy a kellemetlen szagú dolgok nem zavarják.
2021. júl. 3. 11:24
 6/14 anonim ***** válasza:
83%
30 éves vagyok, a mai napig mindent megszagolok. 😄
2021. júl. 3. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
70%

Nővérem mai napig mindent szagol.

Én a kóstoló fajta voltam

3 lányom van, az első mindent a szájába vett, a második mindent szagol,a harmadik még csak fél éves majd meglátjuk melyik lesz 😂

2021. júl. 3. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a férjem szagol meg mindent, mint egy vadászkutya, néha agárnak hívom, meg lehet szokni, de egy 3 éves valószínűleg abbahagyja majd.
2021. júl. 3. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Az én lányom 4éves és egy éve csinálja csinálja ezt a szaglást. Szó szerint mindent megszagol. Ha megfogom a kezét azt is megszagolja,az összes filctollat egyenként szagolja...mindent ami létezik. Engem is zavart ez de úgy vagyok vele szaglásszon egyszer majd megunja. Mindig lesz valami kis “hülyeségük”. Ha meg szereti a szagokat-illatokat lehet annyira jó az orra hogy olyat is érez amit én nem.

Ne aggódj emiatt szerintem.

2021. júl. 4. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
2 éves fiam szintén. Sőt ő meg is puszil mindent 😁 idegen autót, olajos flakon, fogkefe. Mindent szagol, mindent puszil
2021. júl. 4. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!