Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kislányom (4,5 éves) állandóan...

Kislányom (4,5 éves) állandóan valami mesehős, vagy kutyus akar lenni, óriási hisztiket levág, ha valaki a nevén szólítja. Másnak is csinál ilyet kisgyereke?

Figyelt kérdés
2015. jan. 2. 07:41
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

Nem. Egy ismerősöm kislány játsza azt 0-24-ben, hogy ő ló. Anyja szerint majd kinövi. Már iskolába jár, minden tanár kivan tőle. Galoppozva közlekedik, pitizve tartja a kezét, anyjával sokszor azt játsza, hogy az dob neki egy láthatatlan falatot, a gyerek meg a levegőben elkapja. Néha nyüszít, és túrja a fejét az anyjàhoz, mint egy kiskutya.

Elég gáz az egész, és vagy 4 éve tart...

2015. jan. 2. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
Az enyem is 4 es fel eves , fiu es neha csinal ilyet, de ritkan, amikor nagyon belemelegszik a jatekba, akkor o tini nindzsa es o is bemergesedik, ha valaki a neven szolitja! :)amit az elso valaszolo irt az eleg remiszto... , de ha o mindig mas, akkor szerintem nem gaz, nagy a fantaziaja :)
2015. jan. 2. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
néha igen ,de ilyenkor közlöm hogy jó de a nyuszi,vagy kutya,cica nem kaphat turorudit vagy valami hasonlo dolgot ,ilyenkor rögtön ismét az én lányom lesz .engem nem zavar itthon máshol meg nem csinálja .
2015. jan. 2. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Sajnos kislányom máshol is csinálja, és ott legnagyobb a balhé, pl. orvosnál, vagy ha máshol szóba kerül. Otthon engem sem zavar.
2015. jan. 2. 10:02
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
Lányomnak 2,5 és 3 éves kora között volt ilyen korszaka, mindennap más volt, a kutyuskától a CD-lejátszócskáig mindenféle. Aznap úgy kellett szólítani. 3 éves korától meg átcsapott az ellenkezőjébe, most ha nem a nevén szólítják, akkor sértődik meg, semmi becézést nem tűr el.
2015. jan. 5. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
Szerintem az tökéáletesen rendben van, hogy ezt játssza, de hogy idegen helyen is rendszeresen hisztizik, ha valaki a valódi nevén szólítja, az picit necces. Én megeresztenék egy beszélgetést a nevelési tanácsadóval. Hidd el, csak jót fog tenni neki is, ha téged megnyugtatnak.
2015. jan. 5. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Voltunk már Nev. Tanácsadóban és a Vadaskertben is, mivel autisztikus és szorongásos tünetei vannak. Igazából segítséget egyik helyen sem kaptam.
2015. jan. 5. 11:34
 8/18 anonim ***** válasza:

Hát akkor nem az a gond, hogy hisztizik, ha a nevén szólítják, hanem hogy autisztikus és szorongásos tünetei vannak!! Kell keresned egy olyan szakembert, aki megfelelő támogatást nyújt. Mi a Buborék játszóházba járunk habár teljesen más problémával, de nekem meggyőzőek az ottani szakamberek. [link]

Őket is többen dicsérik: [link]

2015. jan. 5. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Van sok más fura dolga, ezért is indultunk el vele szakemberhez. Azt hittem, ott majd kapunk segítséget, de csak a Nevelési Tanácsadót mondták (ahol már korábban is voltunk, de ott nem tudnak segíteni). Szorongásos diagnózist kaptunk, kérdeztem, hogy mivel tudnánk neki segíteni, milyen fejlesztéseket javasolnak, de csak azt mondták, hogy folytassuk az elkezdett tsmt-tornát, és hát a Nev.Tanácsadóz. Vidékiek vagyunk, nem olyan egyszerű feljárni Bp-re, tstm-re havonta járunk oda. Mivel nem diagnosztizáltak nála autizmust, és nem is javasoltak más fejlesztést, sokszor én is bizonytalan vagyok, hogy a viselkedése eltér-e az átlagostól, vagy csak én gondolom úgy.
2015. jan. 5. 13:11
 10/18 anonim ***** válasza:
A Tsmt jó, de pszichológus is kellene, nem? Biztos van a helyi nevelési tanácsadóban! Nem mondhatják, hogy nem tudnak segíteni, hiszen ezért vannak!!! Kinek tudnak akkor segíteni, ha nektek nem?? Érdeklődj esetleg védőnőnél, óvodavezetőnél is!
2015. jan. 5. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!