Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mi az amit NEM engedsz meg,...

Mi az amit NEM engedsz meg, és mi az amit megengedsz a gyerekednek (és pont az ellenkezője a tipikus)?

Figyelt kérdés
Beszélgetős poszt.. :)
2021. júl. 14. 10:36
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Még kicsi, de már nem baba de azért válaszolok.


Tilos kinyitnia a sütőajtót, szabad felmásznia a kanapéra de tilos lelógni a karfán. Nem szabad megenni a virágokat, nem sétálhat úgy hogy közben játék van a szájában. Nem szabad rágcsálni távirányítót, telefont, ps controllert, nem szabad eltépni könyveket kb ennyi eddig. Gondolom hamarosan majd jönnek a nem szabad falra firkálni, meg hasonlók.

2021. júl. 14. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Megengedem a négyévesnek, hogy használja a felnőtt ollót. Szabadon használhatja a benti hűtőt ha megéhezik, a kintiben vannak a joghurt-félék és túrórudik. Nem kell asztalnál ülnie uzsonnaidőben.

Kimehet a zárt hátsó kertbe egyedül játszani, ha látom.

Bekapcsolhatja a tévét és nézheti a meséket a külső vinyóról, de csak napi hármat, amit ő választ ki (ez összesen kb napi másfél óra).

A gyerekkönyvek a szekrényében vannak, szabadon rendelkezik velük.

Bármivel játszhat ha akar, de a nap végén pakolás, mint az oviban.

Van még jó pár, most ennyi jutott eszembe.

2021. júl. 14. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
75%

Amiket nem engedtem, de mások szoktak:


kismotorozni a járdán, csak játszón, udvaron csinálhatta, illetve nem biciklizhet bicikliúton és járdán meg úttest szélén, mert be vagyok ijedve, hogy felborul és kocsi alá esik. Teljesen kiakaszt, mások hogy engedhetik 30 centire az autóktól tekerni a kisgyereküket, tényleg, ha rossz oldalra billen VÉLETLEN belehal. Nem engedem kiabálni, undoknak lenni, korhatáros filmeket nézni, pedig mások ezeket hagyják, mert szerintük belefér kicsiként. Nem hagyom másokra, csak akiben feltétel nélkül megbízom, ilyenből pedig csak egy ember van. Nem engedem egyedül az utcára 7 évesen sem, pedig a többi 5 éves már kint bandázik és jobban korlátozom mit viselhet, mint a legtöbben. Ja és nem engedtem soha csupaszkodni mások előtt. Kb ennyi.


Engedem, mások pedig nem szokták: velem aludt 6 éves koráig nagyrészt, kap édességet, fehér kenyeret, zsírt, cukrot(energikus nagyon vékony gyerek ép fogakkal), visszafelé mászhat a csúszdán, ha épp más nincs rajta, felállhat a hintán, ha nincs sár, nem zavar annyira, ha csúnyán beszél rólam, mikor dühös, nyugodtan utálhat, ha úgy érzi éppen(persze utána nem repesek meg is mondom neki). Lehet rendetlenség a szobájában, csak az útvonala maradjon tiszta estére, hogyha rémálma van, át tudjon jönni. Turkálhatta az ételt és nem érdekelt, ha hagyott belőle, annyit egyen, amennyi jólesik. Kütyüzhetett kiskorától(keveset, max egy órát, nem egyhuzamban), szerintem tök jó és hasznos, ha az ember elég okos, hogy tudja kezelni. Szaladgálhatott, ha akart, én meg szaladtam utána. Nagyon utáltam, ha folyton szóltak, hogy "lassabban", még a játszón is, én örültem, ha szaladt. Sokkal tovább cipeltem/cipelem, ha fáradt, mint mások. Néha még most is, ameddig bírom, random emberek már 1,5 éves korában beszólogattak, hogy minek hurcolom, ha fáradt. Biztos van pár, alapvetően engedékenynek tartom magam, csak pár dologban vagyok szigorú, de abban nagyon. Ja igen, játékból sokkal több van, mint amennyit jónak látnak mások.

2021. júl. 14. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
87%
Ja igen, nem kell asztalnál ennie, csak most, hogy késsel villával gyakorol ebédnél, de amúgy ágyban, kanapén, íróasztalnál eszünk, de van, hogy ő egyedül is. Ünnepi étkezések vannak csak asztalnál.
2021. júl. 14. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
83%
Én is engedem a kütyüket, mert hasznosnak tartom. Szerintem haladni kell a korral, láttam már a kütyümentességel rossz példát. Számtech órán az egyik nem tudja bekapcsolni a számítógépet pl.
2021. júl. 14. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Labdázhat és szaladgálhat a házban. Bent lakhat a macskája, aki az enyém amúgy, de elbitorolta tőlem, és bentit csinált belőle. Szabadon saralhat, amikor esik, nem szólok rá. Pancsolhat a konyhában, amíg főzök. Beleszólása lehet a saját dolgai elrendezésébe, nem kirakat szobában él, ahol mindennek tökéletesnek kell lennie, és ott rajzolhat is a falra, de csak ott.

Amit nem: hisztéria a boltban vagy bárhol emberek között. Nem mehet oda más állatokhoz, kivéve, ha előtte megkérdezte a gazdáját, és az megengedte. Ez azért fontos, mert itthon sok minden van, a gyerek pedig hajlamos azt hinni, hogy minden kutya olyan, mint a mieink. Nem tépheti le a vadvirágokat, ezért sokan furcsán néznek rám az oviban, de akkor sem. Semmilyen módon nem tombolhat, sem a kertben, sem a játszótéren, szerencsére nem is volt rá példa, hogy eldurvuljon, időben nyakon csíptem, mert amikor kezdte az ovit, eltanulta. Ha baja van,mondja el nekem, én segítek. Egyáltalán nem kapja meg a tabletet, nem számítógépezhet. A telefont nagyon ritkán megkapja 10 percre.

4 éves, lány

2021. júl. 14. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
79%

21 hónapos a kislányom. Nem vagyok az a laza anyuka, de azért nincs kőből a szívem. Ha valamit megígérek, azt betartom. A jutalmat és a büntit is.

Engedem napi fél órát mesét nézni (ennyi kávészünet nekem is jár). Engedem, hogy a sárban pancsoljon, engedem az ágyon enni, de figyelek rá közben, és nem morzsás dolgokat (pl. banánt). Heti egyszer járunk kisgyerek tornára, utána mindig kap édességet, de csak akkor, és a boltban csak egyet választhat. Ha másikat is akar, az egyiket vissza kell tennünk. Engedem, hogy kipakolja a ruhás szekrényemet, az edényeket a konyhában, de mindig együtt szedünk össze mindent. Igyekszem tanítani, hogy amit szétszórt, el kell maga után pakolni. Engedem a kiskannával locsolni, nem érdekel, ha vizes lesz, majd átöltöztetem, nyár van. Engedem, hogy az apja ölébe üljön, amikor GTA-zik, nagyon szereti nézni. Nem engedem, hogy az utcán elengedje a kezemet, nem futkoshat szabadon a járdán. Nem engedem, hogy a játszótéren elvegye szó nélkül a másik játékát, de később megtanítom, hogy ne hagyja, hogy kérdezés nélkül az övét elvegyék. Így most ennyi jut eszembe :)

2021. júl. 14. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Ebéd és vacsora közösen az asztalnál, nincs közben felugrálás, és megvárjuk a másikat. Reggeli viszont lehet akár az ágyban is, főként hétvégén. Nasi lehet a kanapén, pl desszert, gyümölcs, de krumpli chipset szinte soha nem eszünk, talán évi4-5x, ha vendégek jönnek vagy strandon.

Minden este és reggel kötelező a fogmosás, akkor is, ha beteg. WC után, evés előtt mindig szappanos kézmosás. Pisilés után is. Egész kicsi korában leszoktattam a szájba nyúlkálásról és a dolgok szájba vevéséről. Ezeknek az ellenkezzőjét sokszor látom játszó, baráti körben. Pl legjobb barátnőjét is úgy kellett rászoktatni a WC utáni kézmosásra, meg hogy nem ugrálunk fel az asztaltól evés közben, főleg nem étellel a szánkban, kezünkben.

2021. júl. 14. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Engedem hogy ki válassza mit szeretne felvenni 2-3szettől választhat de nem engedem ki pakolni a ruhás szekrényét. Enegedem hogy az utcán motorozzon bicozzon de csak a mi utcánka ha autó jön szépen fére megy a fübe természetesen ott vagyok mellette (kis forgalmú mellék útca) a faluba szigorúan csak a járdán mehet mellettem nem mehet előre. Engedem ha olyan az idő bele mennyen a pocsolyába gumicsizmába engedem sározni a homokozóba de csak ha jó idő van,nézhet mesét ha szeretne és ő választhatja ki hogy mit (nagyon keveset néz mesét leginkább csak az esti elalvás előtt) Nem engedem telefonozni tabletezni. Engedem hogy labdázzon a házban de csak kis labdával. Engedem hogy velem aludjon. Nem engedem hogy irigy legyen. (Szerencsére ügyessen meg is osztja a játékait másokkal)Engedem hogy a boltban ő válasszon magának édességet illetve játékot. Nem engedek neki elő venni másik játékot míg az elözőt amivel játszott el nem pakolta ( természetesen pl ha kockákkal játszott de szeretne a ponikkal is vagy a müanyag álatokkal játszani azokat elő veheti hiszem egybe tudja a fantáziájával vonni öket pl házat épít nekik stb de viszont ha rajzolt festett akkor addig míg nem pakol el addig nem vehet elő olyan játékokat amit nem tud be vonni a rajzolásba) Ebéd és vacsira elött mindig el kell rakni a játékokat. Engedem hogy etesse a cicáját. Engedem hogy segítsen fözni takarítani ha szeretne. Engedem hogy a hütőböl elő vegye amit enni szeretne. Nem engedem hogy evés közben ne az asztalnál üljön de viszont gyümölcsöt rudit ilyesmit szinte bárhol ehet. Engedem hogy egyedül meg mossa a fogát.(utánna én is meg mosom neki) Nem engedem pucéran ki az udvarra ittbent is minimum bugyit kell fel vennie. Nem engedem hogy kapcsolgassa a vílanyt. Ezek jutottak eszembe de nyilván van még ezer dolog. 2.5éves
2021. júl. 22. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!