Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miért önti ki az innivalót a...

Miért önti ki az innivalót a 2,5 éves fiam?

Figyelt kérdés
Heti többször előfordul, hogy direkt kiönti a padlóra az innivalót. Próbáltam sok mindent, miért csinálja? Más gyerek is ezt. Csinálja?
2021. júl. 15. 13:26
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
59%
Hát persze. :) Huncutkodnak. Nalunk vannak szabályok. Pl hogy csak a konyhában eszünk és iszunk. Ha valamit kiönt akkor elveszem. Megkérem, hogy törölje fel vagy segítsen feltörölni. Abbahagyják nemsokára. (Nekem meg csak 2 éves a kicsi)
2021. júl. 15. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
67%
Mert nincs következménye.
2021. júl. 15. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
74%
Igen, ismerkedik a folyadék állagával. Este, fürdésnél van lehetősége pancsolni? Kisebb pohárból nagyobba, fordítva öntögetni a vizet? Vagy kis vödörbe lapátolja a fürdővizet. Én kislányom is csinálta, de szerintem ez normális, érdeklődik a folyadék tulajdonsága iránt. Mivel a tiéd már nagyobb, én közösen törölném fel vele, amit kiburított, törlővel, felmosóval.
2021. júl. 15. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
80%
1 vagyok. Ez a fürdőkád dolog amit írt a hármas, az nálunk is beválik. Vannak ilyen egymásba illő (toronyba építhető) lyukacsos poharak a rossmannban. (Meg ikeaban is meg bababoltban is..) na nálunk azzal szoktak játszani a kádban meg sima műanyag poharakkal.
2021. júl. 15. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 A kérdező kommentje:

Persze, szeret vizezni, pancsolni. Medencében, kádban lehet, de ezt nem engedem.

Felröröltetem en is vele, abban segít. Szépen elmagyaraztam neki, vagy beküldtem a szobájába, nem adtam neki többet, egyik sem hatott.

2021. júl. 15. 13:34
 6/35 anonim ***** válasza:
49%
Az én fiamnak esze ágában nincs a fürdővízben öntögetni, csak mindenhol máshol, a tápot a vizet. Én is várom, hogy abba hagyja van, hogy tocsog benne mire észre veszem. 2 múlt
2021. júl. 15. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim válasza:
35%
Ezért nem lesz soha gyerekem
2021. júl. 15. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
53%
Játszik. Nem azért csinálja, hogy veled direkt kiszúrjon. Két és fél éves. Nem felnőtt aggyal gondolkozik!
2021. júl. 15. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim válasza:
46%
Durex fogamzásgátló reklám lehetne
2021. júl. 15. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
68%

Vannak olyan aspektusai a gyerekeknek, ahol megértem az ilyenfajta reakciókat, mint itt páran (pofont neki, ezért nincs gyerek, fogamzásgátló-reklám, stb), de a vizet kiönteni az pont nem egy olyan súlyú probléma, aminél ez indokolt lenne. Sérültek vagytok srácok, keressetek szaksegítséget. Az elfolytott feszültség nem tesz jót nektek, ha van gyereketek, ha nincs. A macskám néha kiönti a vizét, őt se verem agyon érte, nehogy már egy gyereknek ezt ne nézzük el.


Kérdező: játszik. Érdekli, hogy mi történik. Felfedez. Neki ez jó móka. Ennyi. Majd kinövi.

2021. júl. 15. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!