Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ilyen helyzetben mi a helyes...

Ilyen helyzetben mi a helyes eljárás?

Figyelt kérdés

Szóval ma vásárolgattam a tescoban.

Az édességes sort egyszer csak megrohamozza egy 4 éves forma gyerek.

Elkezdi nézegetni a csokikat kb1 perc múlva megjelenik az anya.

következő párbeszéd zajlik le:

Anyuka -kisfiam miért szaladtál el?

gyerek -azt mondtad hogy kaphatok egy csokit.

-nézd anyu hozok egyet a huginak is.

(halál cuki arcot vág a gyerek a kocsiban amit az anyuka toll ül egy max 2 éves kislány ö is halál cuki egyébként)

Anyuk -ezt velem többet nem csinálod meg, ez volt az utolsó ha legközelebb vásárolni megyek otthon hagylak egyedül.

A kisgyerek elsírja magát és a kislány is ettől elkezd visítani.


Csak szerintem durva igy nevelni a gyerekeket vagy ezt tényleg rossz lépés volt? Ti mit tettek volna?



#gyereknevelés #gyerek elszaladt
2021. júl. 19. 19:22
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
97%
A helyes eljárás? Mész tovább a dolgodra és te másként neveled a gyerekedet.
2021. júl. 19. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
93%
Neked nincs gyereked igaz? Fogalmad sem lehet arról hogy anyuka mennyire ijedt meg. Én is ezt tettem volna, ha nem fogad szót nincs csoki.
2021. júl. 19. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 Derjaderja ***** válasza:
89%
Ez esetben ez helyes volt, az elszaladás jogos következménye lehet, hogy legközelebb nem hozzák el, mert elszaladó gyerekkel nem lehet vásárolni, és a 4 éves már képes megérteni az összefüggést.
2021. júl. 19. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
90%
Nem szabad hagyni elszaladni a boltban, rengeteg baj érheti, mindig anya mellett kell maradni, ez alapszabály. Én sem vettem volna meg a csokit.
2021. júl. 19. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 A kérdező kommentje:

1. Ara gondoltam hogy az anyuka csinálta e jól vagy rosszul.


2. Valóban nincs gyerekem. A csokiban igazad van csak szerintem durva hogy rögtön megfenyegeti a saját gyerekét akit ettől sírógörcsöt kap. Egy négy éves gyereket tényleg az egyedül hagyással való fenyegetéssel kel zsarolni.

2021. júl. 19. 19:40
 6/31 anonim ***** válasza:
92%
Helyesen járt el az Anyuka.Mi a gondod?
2021. júl. 19. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
36%

Szerintem az lett volna a helyes, ha az anyuka elmondja nyugodt hangon, hogy elszaladni nem szabad, mert veszèlyes, ès együtt kellett volna csokièrt menniük.

Mivel magam is anya vagyok, tudom, hogy stresszhelyzetben az ember sokszor durvàn reagàl. Meg tudom èrteni ùgy az anyat, hogy szerintem nem volt helyes a közlesmòdja, valószìnűleg èn sem nyugodtan beszeltem volna.

2021. júl. 19. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, nem azt mondta az anyuka hogy egyedül hagyja, hanem hogy nem viszi magával legközelebb. Hatalmas különbség ne láss bele olyanokat amik nem történtek meg.


Térjünk vissza erre akkor ha lesz egy akaratos, szófogadatlan gyereked, aki zsúfolt helyen elszalad előled. Ez a legtöbb szülő rémálma.

2021. júl. 19. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 A kérdező kommentje:

Pedig de azt mondta hogy otthon hagylak egyedül, pont ez ütött meg nagyon.


7. persze ezt értem csak nekem ügy jött le a dolog hogy ez náluk ilyen sztenderd szöveg.

2021. júl. 19. 19:55
 10/31 anonim ***** válasza:
99%

Fú, de könnyű idegenként ítélkezni. Fogalmad sincs, hányszor szólt már rá korábban, és nem mentség, hogy cukin nézett, meg neked úgy jött le, hogy...

Fél percet láttál az életükből, ennyi történt.

2021. júl. 19. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!