Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miért csinálja ezt, ha hazajön...

Miért csinálja ezt, ha hazajön apa?

Figyelt kérdés

Együtt neveljük nagy szeretetben, nyugalomban 3 éves kisfiunkat a férjemmel. Most a nyáron itthon vagyunk szabin, nem viszem bölcsibe. Reggeltől késő délutánig csak kettesben vagyunk itthon, mindent együtt csinálunk, még alszunk is. Egy angyal, tündér a fiunk, épp annyi huncutság van benne, amennyi kell :) Na de, most jön a kérdésem: az utóbbi 1 hétben jellemző, hogy ha apa hazaér, velem elkezd a gyerkőc vitázni, "arcoskodni", kötekedni, aztán figyeli, hogy az apja mit reagál rá. Ja, természetesen ilyenkor csak apát fogadja el, de egy idő után bedurvul, mintha direkt acsarkodni akarna az apjával. Ezen kívül, ha látja, hogy beszélek a férjemmel, vagy megérintem, ő azonnal szét akar minket választani, olyankor pedig az apjával szemtelen😅 igyekszünk higgadtan reagálni, de eddig nem volt ilyen. Ja, és mamával sem akar lenni, csak anya és apa. Képes volt 2,5 órát végigülni az autóban szó nélkül, csak hogy velünk jöhessen egy szerelvény boltba :)

Az lenne a kérdésem, hogy ez most valamiféle korszak váltás? A kekeckedésre, balhézásra értem. Illetve hogy értem el, hogy ha hazajön apa, akkor ne forduljon ki önmagából?



2021. júl. 24. 12:45
 1/7 anonim ***** válasza:
80%

Azért fordul ki önmagából, mert hiányzik neki az apja egész nap.

De még csak 3 éves, ezt nem tudja higgadtan megbeszélni veletek. Hanem így reagál.


Ez teljesen normális viselkedés, továbbra is reagáljatok normális hangnemben. Esetleg az apja megpróbálhatja elterelni a figyelmét.

Vagy alakítsanak ki olyan játékokat, ami nagyobb fizikai erőt igényel, pl birkózzanak ilyenkor egyet.

A férjem pl ha hazajön, vadászgépeset meg űrkilövőset játszik az 5.5 éves lányunkkal.


Kell valami, ami ezt a helyzetet feloldja, hogy apa hazajött, mert hirtelen túltelítődik a gyerek.

2021. júl. 24. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Igen, birkóznak, fociznak. Köszönöm, hogy megerősítettél<3
2021. júl. 24. 13:27
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Dackorszakotok sem volt? Na mert ez ahhoz képest semmi, viszont mikor elkezd arcoskodni állítsd le, mert ez nem oké.

Ha hiányzik apa, ha nem, mindenképp add a gyerek tudtára, hogy ezt nem tejeti meg következmények nélkül. Muszáj vagy a fejedre nő.

2021. júl. 24. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Nem, nem volt. Nyugodtan, de határozottan lépek fel az ilyen viselkedése ellen, eddig bevált. Kivéve ma, ezért is tettem fel a kérdést.
2021. júl. 24. 15:00
 5/7 anonim ***** válasza:
76%
Érdemes elolvasni Freud elméleteit, mely szerint a fiúk első szerelme az édesanya, és apával küzd érted. Mint az ovis szerelem, "húzkodja a hajad ".
2021. júl. 24. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Jaj, előző… 🥴
2022. aug. 6. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Kedves #6! Gondolom jártál pedagógiai főiskolára, egyetemre, sok pszichológiát tanultál, azért vagy a világban ilyen tájékozott, hogy vágod a pofákat ebben a témában. Ja,hogy nem?! Sejtettem!!
2022. aug. 6. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!