Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2,5 éves gyerekeitek irigyek...

2,5 éves gyerekeitek irigyek a játékokra? Elveszik mástól, nem mutatjàk meg, stb? (Részletek alàbb)

Figyelt kérdés

Kisfiam nagyon irigy. A sajàt jàtékaira is, de azokat szívesebben odaadja. Elllenben ha olyan helyen vagyunk (pl játszótér) ahol szándékosan ott van hagyva (közösen hasznàlható) játékok, akkor képtelen másokkal együttműködni. Begyűjti ami neki tetszik, elfut vele, nem adja oda ha kérik, sőt kiveszi a másik gyerek kezéből a többi dolgot is ami épp megtetszik neki. Nagyon kellemetlen szülőként. Látom ugyan, hogy sok sok gyerek ilyen az ő korosztályában (2-4 között kb) de mégis zavar. Azt sem tudom, hogy rászóljak-e (egyébként kb mindig rászólok) mert úgy érzem hogy a gyerekeknek maguknak is meg kell vívni a harcaikat, és nem tudom jó dolog-e ebbe folyamatosan beleavatkozni. Persze mikor a másik anyuka/apuka is kéri a gyerekét hogy adja oda az enyémnek, mutassa meg, akkor én is így teszek, hisz jól tudom az enyémet mennyire érdekli, nyilván a másik kisgyerek is szivesen megnézi a “mi dolgainkat”.

Ugyanakkor sajnos nem jàr közösségbe ( mert most épül a bölcsi, de mire kész lesz már ovis lesz) és neki testvére sincs még tehát valahol érthető hogy mindent magának akar. Pedig nagyon sokszor mondom az ilyen szituàciók előtt, utàn, közben hogy hogy kellene. Nem mondom hogy vasszigor van, de alapvetően inkább szigorúbban neveljük mint mindent ràhagyunk tipusban.

Ami még nagyon zavar, hogy ha elmegyünk strandra, állatkertbe, kirándulni, bàrhova ahol más gyerekek és az ő játékaik vannak, neki azonnal meg kell néznie a másik gyerekét, mindenáron érdekli, meg akarja fogni, használni stb..szegényt semmivel se tudjuk lebeszélni pedig ez is rettentő kellemetlen és zavaró.

Ezt ki fogja nőni, és ha igen mikor?

Akinél volt ilyen mi vált be?

Beleszóljak vagy hagyjam a gyerekekre?

Köszönöm a tanácsokat, tapasztalatokat!🙏


2021. júl. 27. 14:36
 1/4 anonim ***** válasza:
83%

Nekünk kettő van, 1,5 és 3 évesek, a nagyobbik is nagyon irigy. Mondjuk ő főleg a saját játékait őrzi nagyon, de rengetegszer volt már olyan, hogy a húgát nem engedte a közös játékkal játszani. Olyankor nálunk szigor van, rászólunk, és ha nem fogad szót, akkor ülhet a bünti székre.


Amikor más gyerekek játékait akarja, és a másik gyerek ezt nem akarja, akkor egyszer rászólunk, aztán ha továbbra is balhézik, akkor arrébb visszük (ugye amíg kicsik, addig simán fel lehet őket emelni, és arrébb rakni). Ha emiatt hisztizik, akkor megyünk haza.


Mondjuk mi mindig hagyunk egy kis időt a másik gyereknek, hagy reagáljon először ő. Ha ki tud állni magáért, akkor hagyjuk őket, egymással is el tudják intézni. De ha látjuk, hogy szegény másiknak sírásra görbül a szája, akkor azonnal közbelépünk.


A kicsi csak akkor ilyen, ha épp nem érzi jól magát (fáradt, éhes, beteg), de olyankor szerintem az összes gyerek hisztis.

2021. júl. 27. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
1 év van köztük, sosem féltékenykedtek sem játékra, sem ránk. Igazából egyedül kaján vesznek össze néha, ha páratlan számú eper érett meg a kertben pl. 😄 2,5 és 3,5 évesek.
2021. júl. 27. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Nekem ennyi idős a lányom. Mi több játszóra járunk, de eddig sehol nem tapasztaltam ezt, hogy kikapja valaki a kezéből a játékot. Őszintén nem is tudom hirtelen mit reagálnék. Ő sem ilyen, nálunk már itthon el van mondva nagyon régóta, hogy nem vehet el dolgokat mert pl mamáé, ő használja, az én poharam, nem viheti el, stb. Itthon is mindig megkérdezi mikor szembe jön vele valami, amiről tudja, hogy nem az övé, hogy “Megfoghatom?/megnézhetem?” Szerintem ha eddig nem így csináltatok ti is kezdjétek el otthon mondogatni neki, hogy most ezt vagy azt nem használhat, mert nem az övé és nézzetek a reakciókat. Hirtelen ez jutott eszembe.
2021. júl. 27. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
2.5 éves lányom nem ilyen, de bölcsis fél éve.
2021. júl. 27. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!