Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Lányom nem gyarapszik kellően...

Lányom nem gyarapszik kellően születése óta, mindig elmaradt a nagy könyvben leirt hízástol.Már 5eves,a helyzet változatlan. Válogatós, keveset eszik, és extra mozgékony, 2 duracell nyuszit kitesz. Keresem a hasonló cipőben járokat! Tapasztalatok?

Figyelt kérdés
Minden rendben az eredményeivel, gasztroenterologian is jártunk többször, de okosat nem mond. Szamolgassam a kalóriákat. De hogy számoljam hogyha le is ugralja a napi adagot már 10arara? Megorjitenek. Tapasztalt anyuka aki már felnevelt ilyen gyermeket olvas esetleg? Behozta a lemaradást később, vagy maradt az eltérés.

2021. aug. 6. 12:28
 1/9 anonim ***** válasza:
91%
A könyv csak egy megadott átlag. Attól lehetnek eltérések
2021. aug. 6. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
88%

Nem lehet, hogy ilyen alkat? Mert én is ilyen voltam és vagyok még mindig.

Ahogy néztem vissza a kiskori adataimat észre vettem például azt is, hogy nem tripláztak meg a születési súlyomat egy éves koromra. Világ életemben sovány voltam, anorexiával akart diagnosztikálni a felnőtt orvosom, amikor hozzá kerültem. Szülés előtt és után is ugyanilyen vékony voltam, el se akarták hinni, hogy szültem. Vannak ilyen emberek is.

2021. aug. 6. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
88%
Képzeld, én addig ilyen voltam, amíg el nem kezdődött a pubertás. 11 évesen kezdtem el szemmel láthatóan meghízni, előtte a bordáim kinn voltak. Anyum nagyon sokat sírt, mert baba koromban sem ettem, egyszerűen úgy kellett lenyomni a torkomon a kaját. Azt hiszem étvágynövelőt is adtak a dokik, aztán végül feladták, és csak annyit mondtak, hogy egyek annyit amennyit kívánok.
2021. aug. 6. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Azért írhattál volna valami konkrétumot, hogy mennyire tér el a nagykönyvtől. (A múltkor is egy olyan anyuka hisztizett itt a gyerekéről, aki teljesen átlagos, eszik is normálisan, csak nem az anyuka mércéjével.)

Egyébként évek óta 3 % alatti a lányom percentilise. Évekig kapott roboràló gyógytápszert is kiegészítésnek (rákos gyerekeknek is ezt adják), sok sikere nem volt. Ha nem lenne mellé gyenge, fáradékony, akkor el tudnánk fogadni. Ha futkosna mint a tiéd, nem csinálnék belőle problémát.

2021. aug. 6. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
84%
Ugyanez van nálunk is. Mindig keveset evett. Alig hízott. A vizsgálatok szerint minden rendben. Mi aggódtunk, az orvos nyugtatott. Sok energiája van. Jó az erőnléte. Abszolút nem beteges. Most 8 éves és 20 kiló alatt van.
2021. aug. 6. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

5ot töltötte áprilisban, most mert a dokino 12,77.

Percentilis alatt volt mindig. De egyébként jól néz ki, kis vékony de csini. Mozgékony nagyon. Unokatesija se eszik sokat, meg annyit se mint ő de nyugis, meg marad rajta. Lányom leugralja. Húga kis husis, mindent eszik, nyugis is, nem ugralja le. Ilyen alkat szerintem is, de azért csak bosszant. Védőnő lihegi túl, gyerek doktorunk is legyint.

2021. aug. 6. 14:27
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
A 12,77 mi? Percentilis vagy kiló? Hány centihez?
2021. aug. 6. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
82%
Ha a gyerek jól vanés az eredményei is jók, akkor én nem foglalkoznék a védőnővel. Anyámat is mindig csesztették a gyerekei miatt, mi is "túl soványak" voltunk, én is húsz évig hallgattam hogy betegesen nézek ki. Azóta se híztam, kivéve terhesen, csak már máshol élek, itt nem szólnak be a kinézetért
2021. aug. 6. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Én ezt végig csináltam a fiammal. Szegénynek minden féle tükrözés, vérvétel brutál vizsgálatok voltak. Végül egy nagyon rendes főorvos, leállított az aggódásról. Ha a gyerek éhes enni fog. Nem mindenki egyforma :)
2021. aug. 6. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!