Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Táppénz vagy CSED? 2018...

Táppénz vagy CSED? 2018 április végén lejár a GYEDem, június közepén megszületik a kistesó. A munkahelyem változatlan. Ezt a két hónapot támogatások szempontjából, hogy a legcélszerűbb kibekkelni?

Figyelt kérdés
Táppénzzel? Vagy esetleg fedezheti a szabik kivétele + CSED indítása szülés előtt? Vagy ne lőjem el a szabikat, hagyjam az óvodai beszoktatásra?
2017. okt. 12. 10:37
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha nagyon meg akarod erőszakolni a rendszert most is visszamehetsz táppénzre és kapod mellé a gyedet is.

Ha lejár a gyed akkor a gyest kapod és vagy a táppénz vagy a szabid mellé ahogy neked jobb. (Kb 10-15 nap szabiról lehet szó)

A csedet meg indíthatod a kiírt idöpont előtt 28 nappal ami szerintem a legjobb.

2017. okt. 12. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm! És ha táppénzre megyek, nem befolyásolja negatívan a 2. gyerek után járó támogatások összegét pl. CSED, GYED?
2017. okt. 12. 11:56
 3/5 anonim ***** válasza:

Ugyanígy vagyok én is, ugyanezek az időpontok! :)

Viszont én táppénzen leszek, mert fél.éve visszamentem dolgozni.

2017. okt. 12. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
1 vagyok! Nem befolyásolja mert a számításnál nem lehet ellátás az alapja, szóval azt az időt átugorják amíg táppénzen vagy!
2017. okt. 12. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Szuper, köszönöm! Akkor már csak a munkaadómmal kell egyeztetnem.

3as, neked is boldog babavárást!

2017. okt. 12. 13:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!