Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogy vesztek el dolgokat a...

Hogy vesztek el dolgokat a gyerektől, hogy az ne durván "kitépem a kezéből" helyzet legyen?

Figyelt kérdés

Ha mondjuk a kezébe kerül valami "nemnem" dolog, pl kiszedi a mosogatógépből a vajazókést vagy egy villát és megindul vele a szaladgálni, akkor nem kérdés, hogy utánamegyek és egyből kiveszem a kezéből. De ezt hogy tudom összeegyeztetni azzal, hogy a játszótéren pl azt mondogatom neki, hogy nem tépünk ki játékot más kezéből? A példamutatásom sokszor nem felel meg ennek. Ha valami olyan dolog van, akkor én igenis kiszedem a kezéből, nem várom meg türelmesen és kérem szépen, hogy adja oda.


Ezt hogy csináljátok jól? :D


2021. aug. 10. 11:27
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
A kés veszélyes, a homokozolapát nem veszélyes ezt megértik hamar.
2021. aug. 10. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Hát példamutatásként te sem rohangálsz késsel :) De azért azt is meg kell tanulnia, hogy van, amit neked lehet, neki meg nem. Ha meg nincs vészhelyzet, érdemes olyan udvariasan megkérni, ahogy tőle várod. Szóval nem kell ennyire túlagyalni :)
2021. aug. 10. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
98%
"Kérem! Ez nem játék, ez egy kés. Szúr és vág, ez veszélyes." És kiveszed a kezéből.
2021. aug. 10. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Ha veszélyes, elveszem amilyen gyorsan tudom. Elmondom, hogy veszélyes, ezt nem csináljuk.


A gyerek nem hülye, idővel elkülöníti, hogy az nem homokozólapát.

2021. aug. 10. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
53%
Mi elcserélni szoktuk a dolgokat.Ha valami olyannal játszana, ami nem neki való,akkor elmondom neki, hogy miért nem, és adok helyette valamit, amivel játszhat.
2021. aug. 10. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
61%

"Mi elcserélni szoktuk a dolgokat.Ha valami olyannal játszana, ami nem neki való,akkor elmondom neki, hogy miért nem, és adok helyette valamit, amivel játszhat."


Első gyerek első pár hónapjában jah, 3. gyerekkel évekkel később, esélytelen. Ilyenekre csak az ér rá, akinek semmi más dolga nincs, mint tutujgatni a gyereket. Bocs, de én nem hiszek abban, hogy tartható ez a tankönyvi nevelés. Életszerűtlen.

2021. aug. 10. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 Beviz Elek ***** válasza:
75%
Kinyújtom a tenyerem és azt mondom hogy “Kérem szépen, ez nem játék/veszélyes/nem neked való”.
2021. aug. 10. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
81%

Nekem viszont tetszik, amit az ötös írt. Gyereke válogatja, lehet náluk a többedik gyereknél is bevállik. Lehet másnál meg az elsőnél sem.


Nem tart amúgy olyan sokáig a folyamat, hogy azt tutujgatásnak csúfoljuk. Ez annyi, hogy "a kés veszélyes, szúrós, bánt, adok helyette valami jobbat" és elvesszük tőle a kést, majd adunk helyette valami gyerekjátékot.


Viszont. Aki ennyire nem ér rá vagy ehhez nincs türelme, az ne vállaljon harmadik gyereket. 🤷🏻‍♀️

2021. aug. 10. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

Nekem még csak első gyerek, abból is a kisebbik fajta, még csak egy éves, de a csere nem különösebben hatja meg. Magához öleli azt, amit lenyúlt, és teli szájjal kacagva szalad el vele a szobába. Ha szépen kérem is, csak akkor adja, ha éppen olyan kedve van. Amúgy nem túlagyalásból, csak tényleg felmerült bennem, hogy én kíméletlenül kitépem a kezéből, ami veszélyes/nem neki való, tőle meg azt várom, hogy ne ezt csinálja a homokozóban a többi gyerekkel, és ahogy így belegondoltam, kicsit rosszul éreztem magam.


De örülök neki akkor, hogy ez talán nem okoz benne zavart :D

2021. aug. 10. 12:37
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
De, működhet és működik is a harmadik gyerekkel is. Nekem három van, a legkisebb másfél éves. Én igenis törekszem arra, hogy ne erőszakkal vegyek el tőle valamit, hanem adják helyette valami mást vagy leguggoljak hozzá és elmondjam neki, hogy ez nem való az ő kezébe. Nyilván, ha a nagy konyhakést emelné ki a mosogatógépből, akkor nem teketóriáznék, a lehető legbiztonságosabb módon, a lehető leggyorsabban próbálnám kivenni a kezéből. Olyan viszont előfordul, hogy a három gyerekkel rohanunk valahová, egyszerűen nincs idő, lehetőség valamit oddadnom a kislányomnak mondjuk a slusszkulcsért cserébe (cipőfelhúzáskor szoktam odaadni Neki, hogy türelemmel megvárja, amíg a tesók is cipőt vesznek). Ha sietünk, kell nekem a slusszkulcs, akkor elveszem tőle, de nem tépem ki a kezéből, hanem kedves magyarázó hangon beszélek hozzá, hogy "a kulccsal nyitjuk ki a kocsit, kérem szépen, sietünk" bla-bla.
2021. aug. 10. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!