Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ki ad nekem ötleteket, hogy...

Ki ad nekem ötleteket, hogy tudjuk gördülékenyebben, hatékonyabban mosni a kiskukac fogát?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Kisfiam két éves lesz novemberben, egy ideje már megy nála a fogmosás, de elég szenvedősen, hol jobban, hol kevésbé. Alapvetően fürdés közben csináljuk, valamikor az a taktika válik be, hogy egyszerre mossuk a fogunkat, vagy én mosom neki, addig ő "mossa" nekem, ez elvonja a figyelmét... Nagy ritkán ő is úgy csinál saját magának, de az se az igazi. Szóval baromi szenvedős...


Valakinek van ötlete, bevált módszere, hogy gördülékenyebben menjen ez az egész?


Köszi :)



2021. aug. 22. 00:00
 1/7 anonim ***** válasza:
76%

1,5 éves a lányunk, 4-5 hónapja már napi rendszerességgel mossuk. A fogmosásból mókát csinálunk. Egy hangos, vidám Fogmosáááás! Először apáét... felütéssel indul a buli. Zümmögök mint az elektromos fogkefénk. Én "mosom" (imitálom) apa fogát, majd mondom a kislányom nevét, hogy most az övé jön.

Itt az vált be, hogy eleinte akkor is örömködtünk mikor csak egy icipici pillanatra hozzáértünk a fogához és utána le is tettük.

Ezt az időt növeltük.

Mostanában az a menő hogy minden állat, plüss, rajzolt figurának megmossuk a fogát először, aztán az övét. Mostanra stabilan nyitja a száját és engedi.

Colgate fogkrémet használunk. Elmex-szel kezdtünk, de az nem ízlik neki. Most is ha megpróbálom azt megint. Romlik a hatásfok. Így maradtunk inkább a Colgate-nél.

2021. aug. 22. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
97%

Én fürdés előtt mosom neki úgy,hogy akkor "Gyere mossuk ki, amit ma ettünk" Mosás közben együtt mondjuk,hogy ma miket ettünk, mi van beszorulva a fogak közé. Élvezi nagyon, volt olyan reggel,hogy ő kérte a fogkefét és mosás közben egyedül mondta hogy mit evett 😃

2 éves

2021. aug. 22. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
73%
Nekünk azért volt könnyű, mert fogkefe a játékai közé tartozott, rághatta, amint kijött az első foga(direkt többet vettem, hogy ne kötődjön egyhez). Utána már fogkrém is ment rá, ki se akarta szedni a szájából az epres krokodilost
2021. aug. 22. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
62%

- fogmosós dalt hallgattunk nézett fogmosás közben (alapvetően nincs kütyüzés, így ez "újdonság")

- mióta disney őrület van, rendeltem neki elektromos disneys fogkefét, azóta imád fogatmosni

2021. aug. 22. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Gyerekeim 6 hónapos koràtól az esti rutin része, kb 8 hónapos koráról a reggeli és esti rutiné.

(4 hósan tört àt az első2 fog)

Azt mondták, amíg nem hagyja addig hátulról kell mosni ( mögé állsz és mintha ő fogná a kefét)


Lányomnak azonnal ment

Fiamnál kiserült, hogy balkéz felöl hagyja..

( balkezes lett)


Azóta 3 és 1,5 èvesek

Egyedül mossák, kicsit nyilván besegîtek.


Ha elölről akarom a kicsinek, akkor nem tetszik neki, pedig imád fogatmosni

2021. aug. 22. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nekem is 2 éves lesz a kislányom. Együtt mossuk a sajátunkat, így látja, hogy én hogy csinálom. Ő még persze nem hatékonyan mossa magának, így amikor én végzek, megmosom rendesen az övét is. De egyre ügyesebben csinálja, már kevesebbet kell utánadolgozni, mint az elején.
2021. aug. 22. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Bocsi, de ez a kiskukac....


Amúgy amint kijött az első foga, kezébe adtuk a fogkefét és "használta", ami kb. Rágcsálás volt az elején. Később rutin lett, hofy fürdés előtt fogmosás van. Ő választhatja ki a fogkefét, az is egy plusz ösztönzés.

2021. aug. 22. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!